• öğrenci-öğretmen, öğretmen-öğrenci, veli-ögretmen darp olaylarını çok gördük ama nedense içimi ayrı bir acıtan görüntü.
    https://twitter.com/…?t=1kmcytdr1enzg7kjrjervq&s=19
  • ortaokulda erkek fen öğretmenimiz vardı.

zevk olsun diye, gözüne kestirdiği 1-2 çocuğu devamlı döverdi. bakın ben annemden böyle dayak hayatımda yemedim. ki inanılmaz derecede yaramaz bir çocuktum..

çocuk ne yaptı bilmiyorum ama dayak yiyen öğrenci görünce, direkt öğretmeni sikesim geliyor..
    eğer yaşıyorsan seni karakterini sikeyim . geberdi isen cezasını çekersin umarım..

edit : ne çok dayan yiyen varmış, dernek kurarız yani. (bkz: öğretmeninden efsane dayan yiyenler derneği) hahah
  • benim gözümde türkiye'deki okulların büyük kısmı ahır - akıl hastanesi karışımı bir yer gibi, sürekli bağıran yüzlerce insan onlara bağırıp, kovalayıp, döven daha büyük insanlar falan.
  • hani okullar da cep telefonu sokmak yasakti ? bir yasa kanun çıkıyor neden uygulanmıyor? neden sürekli okullar dan video paylaşılıyor?
    önce okul idaresini bu konuda sorusturun.

içeriği arastirilir abartılı da birşey yapmamış öğretmen aslında. ama olay sosyal medyaya düşünce başka oluyor. hak ettiği cezayı almasını umarım.

ekleme : neden telefon olayına takıldığımi söyleyeyim.

atatürk fotoğrafıyla saçma sapan bir şekilde poz veren öğrenci var ya telefon yasak olsaydı bu olmayacaktı.

burda da belki de öğretmeni bilerek tahrik etti öğrenci arkadaşına bilerek cektirdi. olasılık mi olasılık.

telefon sınıfta olmasa bunlar önlenebilir. önlenebilir.

öğretmenin öğrenciye şiddet uygulaması yasaksayan yonetmeligin neden telefon yasak kısmını almıyorsunuz.

telefon la abuk sabuk şekilden şekile giren öğretmenler öğrenciler okulu tik tok yuvasına cevirse hicbirseyin önüne geçilemez eğitim öğretim dışında herşey olur o okulda
  • ekşi sözlük işleme düzeni.

öğretmene saygısızlık yapan öğrenci başlığı altında;

- öğretmen bir güzel dövse yapamayacak olan öğrenci.

öğrenciyi döven öğretmen başlığı altında;

- inşallah çocuğun babası öğretmeni bir güzel döver.

olayın öncesi yok, sonrası yok, fikir yok neden yok. ama yorum var. popülizm var.

şiddetin her türlüsüne karşıyız.
  • yakın öğretmenliğini. bu adama çocuk emanet edilmez. kimsenin de böyle bir adamdan ders almaya ihtiyacı yok.

öğrenci ne yapmış olabilir bu dayağı yiyecek? herhangi bi insanı milletin içinde böyle darp etmek, özel bir psikolojik sorun gerektirir. bu olay videoya çekildiyse muhtemelen adamın ilk vukuatı da değil. verirsin cezanı, atarsın dersinden, yollarsın disiplin kuruluna siktir edersin. fiziksel şiddet uygulayacak ne gördün sen 16 yaşında çocuktan?

edit: bazen cidden çocukken okulda öğretmenden gördüğüm (kendime veya başka bir çocuğa karşı) fiziksel şiddeti hatırlıyorum, hatırladıkça sinirleniyorum. ulan o yaşta çocuğa el kaldırırken, bağırırken içi acımayan insan tedavi edilir, maaş verilmez.
  • minicik öğrenciye yapılır mu bu? lisedekilerin hepsi birer sevgi pıtırcığı. psikolojisi bozulmamıştır umarım küçüğün.
  • konu liseli olunca %90 hak etmiştir diyorum arkadaş.
    çoğu okula boş beleş serseriliğe gidiyor, kim bilir ne bok yedi.

bir de olayın öncesini bilmek görmek lazım. tek bir görüntüden hocayı yargılamak kolay.
  • bizzat onlarcasına şahit oldum ögrenciyken böyle şeylere, hiç üzülmem o yüzden. belki de hatasını anlar o kitabı kafasına yiyen eleman. durduk yerde olmamıştır bu hadise. her insan özel değildir, herkes kendini bir şey zannettiği için oluyor çoğu şey.

belki de mastürbasyon yaptı, belki de arkadaşının üzerine işedi, belki de neler neler . .
  • her ne sebeple olursa olsun aklı selim bir eğitimci, öğrenci dövmez. hele ders araç gereçleriyle hiç yapamaz. biz çocuklarımıza kitap sevgisini nasıl aşılayacağız? bugün kitapla defterle çocuk döven öğretmenlerin yetiştirdiği çocuklar, yarın silahla bıçakla terör estiriyor. yazık. çok yazık. ne olursa olsun o bir çocuk, genç veya delikanlı farketmez. topluluğun içindesin ve en önemlisi eğitim yuvasının içindesin. çocuk kötü birşey yapmış olsa bile ona yanlışı doğru bir şekilde anlatman gerekir. senin bir öğretmen olarak çocuktan ne farkın var şimdi?
hesabın var mı? giriş yap