• logitech driving force gt ile logitech g27'nin birleşimi gibi gözüken gelecek vaat eden direksiyon seti.

https://www.gtplanet.net/…l-rumored-for-production/
  • direksiyonun çapını biraz daha büyütmedikçe aynı bokun laciverdi olacaktır.
  • türkiye satış fiyatı vites hariç 1500 -1600 liradır. dolar arttıkça fiyatı da artıyor tabi. amazon'da 400 dolar fiyatı var ancak türkiye'ye göndermiyorlar. pc, ps4 ve ps3 ile uyumludur.

edit: 1529 liraya hizlial.com'dan satın aldım. shifter'ı(vites) ise 59 dolar'a amazon'dan sipariş ettim. ikisi de 19.08.2015 tarihinde elimde olacak. izlenimlerimi yazarım.

edit 2: tahmin edildiği gibi fiyatı dolara bağlı olarak artmış. ben aldığım zamanlar fiyatı bu seviyelerde olsa alır mıydım emin değilim. vites de 200 liradan fazla fiyatıyla ederinin üzerinde gibi. tabi gerçekliği artırmak için alınabilir ve kaliteli ama ben genelde otomatik vites kullandığım için pek işime yaramıyor. fiyat konusunu hariç tutarsak direksiyondan istediğim verimi aldım. g27 ile karşılaştırılıyor ancak ps4 sahibi için g27 kullanmak söz konusu olmadığından(3.parti donanımlarla uyumluluk sağlanıyor olabilir, bilemiyorum) karşılaştırmak yersiz. forumlarda okuduğum kadarıyla bazı kullanıcılar dişli sesinden şikayetçi ancak bende böyle bir sorun çıkarmadı. pc ile de gayet uyumlu çalışıyor. ets 2'de klavyeden gamepad'e geçince oyundan aldığım zevk 2 katına çıkmıştı. g29'a geçince de 10 katına çıktı diyebilirim. titreşim ve force feedback gayet başarılı. diğer yorumlarda biraz daha büyük olabilirdi denmiş. evet olabilirdi ancak bu hali de rahatsız etmiyor. çok fazla tuş var denmiş. evet ancak ps4'de kullanmak için çok sayıda tuş olması gerekiyor. deri kaplama kaliteli bir ürün olduğunu hissettiriyor.

kısacası direksiyon başarılı, manuel vites kullanmayacaksanız shifter'a o kadar para vermeye gerek yok. ikamesi olan diğer markaları kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ama ben verdiğim paraya pişman olmadım.
  • logitech'in ikinci z906 vakası gibi duruyor.

bir kere tasarımı inanılmaz kötü. bu fiyat aralığındaki bir direksiyonun gerçek bir direksiyon gibi hissettirmesi gerekirken üzerindeki gereğinden fazla tuş yüzünden iyice oyuncağa benzemiş.

g27'nin tasarımı, tutuşu gayet iyiydi. bir üst versiyonundan beklediğim temel şey, boyutunun biraz daha büyütülüp gerçek direksiyon boyutuna yaklaştırılması olurdu. videolardan gördüğüm kadarıyla boyut aynı kalmış.

üstüne üstlük, artan fiyata rağmen vitesi ayrı satma gibi bir saçmalığa girmişler. merak ediyorum, bu kadar fark yaratacak ne yenilik eklemişler bu alete?

tekrarlayayım, ikinci z906 vakası. büyük ihtimalle yakında piyasada sıfır g27 de kalmaz. z906 kendinden daha iyi olan z5500'e aynı şeyi yapmıştı.
  • çok şukela bir alet be
  • konsol fiyatında olan direksiyon seti.

geçen gün amazon.de'de 800 liraya kadar düşmüştü fakat türkiye'ye gönderim yapılmıyordu.

hayalimde ps vr headset ve logitech g29 ile bir kombinasyon yapmak var ama henüz erken.

ya da master race olup 4k 60 fps de akmakta hayallerim arasında. bu da çok pahalı.

güncelleme:

master race oldum ama 4k 60 fps akamıyorum. tl bu kadar değer kaybetmişken değmez.
  • fiyatlandırması çok kötü direksiyon setidir.

bu entrynin girildiği gün itibariyle vatan'daki fiyatı 2000 tl ki bu fiyata vites kutusu dahil değil.

vites kutusunu 239,91 tl ye satıyorlar.

bunun yanında cihazın xbox ve ps için iki ayrı versiyonu mevcut. yani sen xbox'ta kullanmak için aldın diyelim bunu ve ps kullanan bir arkadaşında çalıştıramıyorsun.

olmadı logitech, hiç olmadı.
  • pedalları ikinci elde 3000 liradan fazla eden set.
  • yakın zamanda bu aleti almayı düşünüyorum. fakat yazılan yorumlar yüzünden acaba dedim. alternatif olarak ne önerirsiniz? bir yeşil uzaktayım dostlar
hesabın var mı? giriş yap