şükela:  tümü | bugün
 • londra metro'sunun adi. tube olarak da bilinir.

  (bkz: underground)
 • side deki bir barin adi.... cok guzel bir yer..dekorasyonu super, denizin seyredilebildigi, super barmenleri olan , her an gidilesi, deli gibi icilesi super bar..
 • 22 ocak 2003 gunu liverpool streetin altinda buyuk bir kaza yasanan ray agi...cok eski ve cok hizli guvenilir bir ulasim sistemi olmasiyla birlikte 13 yaraliyla sonuclanan bu kazada goruldugu gibi aksilikler cikabilmektedir, ama ulkenin televizyonlari bunu sadece bir gun o da kaza gunu yayinlar gecer, umariz baska ulke basinlarina ornek teskil eder bu davranis...
 • (bkz: the tube)
 • sidede gecenin bir yarısı girilip sabah kadar içilebilicek ve sonraki gece tekrar gidilebilicek hatta ömür yetse her gün gidilebilecek tek güzel barı .
 • eskiden kendine ozel elektrik santrali olan, ancak gectiğimiz günlerde bu santrali kapatıp gerekli enerjiyi national gridden almaya baslayan kurulus. tabi ki elektrikler kesildi ve yolcular saatlerce mahsur kaldılar.
 • londra'nın dünyanın 2. büyük sistemi olan ve toplam uzunluğu 400 km'leri bulan metro sistemi. yerin kat kat aşağısına kadar inen değişik renkteki line'ları ile * * * * * *, * * * *, *beni kendine hayran bırakmış olan bir mühendislik harikasıdır. ama beni çok ürperten terkedilmiş istasyonları, gizli bölmeleri gibi yönleri de vardır.şu anda 30'u aşkın 2. dünya savaşı sırasında sığınak olarak kullanılmış olup sonradan kapatılan istasyonlar mevcuttur. bir söylentiye göre de ilk açıldığında buckingham sarayına trenle gidilebilen ,sonradan 1800'lerin sonunda kapatılmış olan gizli bir tünel vardır. kimbilir neler yaşar bu tünelin içinde kocaman sıçanlar mı desem, örümcekler mi desem, hatta hazine bilem vardır belkit. bugünlerde bile hala aranmaktadır bu tünel. en tehlikeli hattı victoria hattı'dır , çünkü bu hattın güney tarafı zencilerin beyazları kıyma yaptığı londranın hacı hüsrevi brixton'a, kuzey tarafı da 'walthamstow central' denen yine zencilerin beyazları şişe geçirdikleri istasyona uzanır. kısacası zencilerin hattıdır victoria, bi de bakerloo vardır, bunun da rengi kahve olduğu için yine bi sürü zenci dostlar görebilirsiniz burada. kırmızı olan 'central' hattını da çoğunlukla uyuz hintliler kullanır. bunun dışındaki hatlarda pek bi olay yaşanmaz.sonuç olarak, keşke böyle bir sistem istanbulda da olsa diye düşlediğimiz, ingilizlerin övündükleri bi şaheserdir underground. mind the gap please!
 • "http://tube.tfl.gov.uk/" adresinde "the tube"u icini disina cikararak inceleyebilirsiniz. etkilesimli* haritalari can'dir, bi' tanedir. "journey planer" ise ayakta alkislanir. (bkz: britanyanin kopegiyim)
 • dünyanın ilk metrosu olma özelliğini ta$ır..