• (bkz: #157739027) görgüsüzlerin markası
  • kupracı tayfada görünce satılığa çıkardığım marka.
  • promosyon saat olara genelde tercih edilir genelde para verip alanı yoktur.
  • rahmetli dedemden yadigar bir köstekli vardı, babam nerelere götürdü, tamir edebilen çıkmadı. sahi ne oldu ona?

edit: kim bilir kaç yıldır, kenardaymış entry. geçen sene çok baktım, 2-3 modelini çok beğendim. kurlar düşüktü, o halde bile pahalı gelmişti. daha doğrusu yeterince saatim var dedim almadım. 3 kat falan arttı galiba. alın olm, yatırım tavsiyesidir ( :
  • omega seamaster 300m diver aldığıma pişman ettirdi. diğer saatim olan longines hydroconquest serisi omega'dan çok daha gösterişli ve ağır duruyor. sözüm ona bir de omega longines'in üstünde konumlandırılıyor.
  • pilli saatleri sevmem içi açılmak durumunda kalıyor, ama kurmalı bir model longines eğer çelik kayışsa 100+ sene ömrü olan isviçreli marka.

ayrıca longines evidenza modelini dün mezattan alabildim. tamamen şansa, kadın saati. eşime hediye ettim. yoksa bir saate 100 bin vermek pek mantıklı değil elbette.

babam düğün hediyesi olarak bana bir adet la grande classıque de longınes takmıştı. bir tane de kardeşime takmıştı.
    ben de zaman zaman takıyorum. artık eşim de takacak.

evladiyelik.
  • distribütörünü tissot sanan, tissot'un da longines'in de (omega'nın da) distribütörünün hatta sahibinin swatch group olduğunu bilmeyen cahillerden hakkında akıl alınmaması gereken markadır.

tag heuer üst segmente giriş ahahaahahaaaaaa... bu kısma gülmekten cevap bile yazamadım... tah hguer asfjfjfjfj.

edit:
    adam demiş "yani tissot un getirdiği ve o gruba ait bir saat alınacaksa kesinlikle 40 - 50 bin üstüne çıkmanızı önermem." tissot derken swatch group'u kastediyor yine. yani omega falan alacaksanız da 50 bin tl'den fazla vermeyin diyor. sadece bileziğini alırsınız o paraya asfjfj. fikri olmadan bilgi sıçma yeri oldu sözlük.

not: swatdh group ile alakam yoktur, tudor ile mutluyum.
  • son yıllarda (bkz: tudor) ile birlikte büyük bir atılımla üste doğru gitmekte olan isviçreli saat üreticisi firma. işçiliği, malzeme kalitesi ve dizaynları hep iyiydi zaten ancak şimdi mekanizma tarafında da çok daha iyi şeylerle geliyorlar. tudor ile olan rekabeti ise boyut değiştirdi. tudor diver klasmanında longines ise diğer tüm klasmanlarda kendi kategorilerinde lider oldu. hatta bir üst sınıfları olan (bkz: omega) ve (bkz: rolex)'e de gittikçe yaklaştılar ve daha önce kendilerine burun kıvıran birçok insanın koleksiyonunda da yer almaya başladılar.

üstteki yazarın dediği ise gerçekten saçmalık. tissot ile aynı grupta diye 50binden fazla verilmezmiş. o zaman lamborghini de 1 milyondan fazla etmez çünkü seat ile aynı grupta yer alıyor. bir de yerine öneri olarak (bkz: tag heuer) önermiş ki of of. daha bir şey demeye gerek bile duymuyorum* onun üstündeki yazar ne demiş onu da anlamadım ve komik buldum. pilli saatin içi açılıyor mekanik saat vahiyle mi servis ediliyor :) anlıyorum mekanik saatler quartz'lara göre daha overrated ancak günün sonunda ikisinin de çok iyi ve çok kötü mekanizmalara sahip olanları var. önemli olan hangisinin daha çok hoşunuza gittiği ve size göre parasına değmesi. pilli ya da daha iyi bir deyişle quartz bir mekanizma da son derece uzun bir ömre sahip. yeter ki mekanizması iyi olsun, bakımı zamanında yapılsın. gitmediği noktada ise mekanizmanın değişimi son derece zahmetsiz ve ucuz.
  • türkiye'yi, web sayfasında orta doğu olarak konumlandırmış saat markası.
hesabın var mı? giriş yap