• gece itibariyle vivid-redhair olanını denediğim geçici saç boyası sınıfında yer alan bir boya. görüşlerimi paylaşmak isterim:

karar veriş: saçlarınızın rengine (açıklık-koyuluk) göre hangi boyanın sizde nasıl duracağını iyi ölçüp tartmanız gerekiyor. burası biraz riskli. benim saçlarım koyuya yakın bir kahverengi olduğu için belli olmaması riskini göze alarak giriştim bu işe. bir de alırken kutuların üstündekileri dikkatlice okuyup öyle karar verin derim.

uygulama: paketin içindeki uygulama talimatlarında saçınızın ne kadarına uygulamak istiyorsanız sizi ona göre yönlendiriyor. paketteki işlemlere harfiyen uymanızı öneririm.
    eldiveni, su durulanana kadar çıkarmamanız konusunda bir uyarı var ve mümkünse daha kalın bir eldiven giymenizi öneririm. bileklerinize lastik geçirip o kısmı sıkılaştırın hatta, o derece. normal boya yaparken sağa sola bulaştırmamaya bir kat dikkat ediyorsanız bunda iki üç kat dikkat edin. öyle ki, durularken fayansın derz dolgusu bile pesbembe oldu. girdi mi çıkmayan cinsten.
    ben saçımın alt ve içte kalan kısmına denedim ne çıkacağını bilmediğimden.

sonuç: saç rengi açılmadan olduğu gibi uygulanan bir boya için beklentimin çok üzerinde oldu. dediğim gibi saçlarım koyu olduğu için mürdüm gibi bir renk elde ettim ve tamamını boyamadığım için pişman oldum. bu kadar belirgin ve güzel bir sonuç alacağımı ben de düşünmemiştim. ama aktıkça rengi daha aykırı olacak muhtemelen. sorularınız için çekinmeden yeşillendirebilirsiniz.

edit: aradan yaklaşık 2.5 ay geçti ama hala belli belirsiz bir renk var saçımda. geçici olsun ama öyle hemencecik de akıp gitmesin isteyenler için mantıklı. ancak, saçlarımı öyle bir döktü ki tekrar kullanmayı kesinlikle düşünmüyorum.
  • saçını boyatmak ve türlü türlü işlemlere sokmak istemeyen, saçında renk isteyenler için harika düşünülmüş loreal ürünü.
    washout olanlarından denedim, spreyi denemedim fakat sıcak bakmıyorum açıkçası. pastel tonları beklenen etkiyi vermiyor, en azından pink olanı. doğal sarışınlığınıza güveniyorsanız bile, o pembe tutmuyor arkadaşlar, benim geçici bir boya için zaten doğal renginde kullandığım saçlarımı açmak gibi bir niyetim bulunmadığından, pastel serisinden vazgeçip vivid serisine yöneldim. turkuaz olanını denedim, sonuç gayet güzel. boyanın bir özelliğide saça maske etkisi yapıyor olması, serinin diğer ürünlerini denedikçe editlerim burayı.
    evet ekşide dünyayı kurtarıyoruz ve kızların renkli saçlara ihtiyacı var.
  • http://www.loreal-paris.co.uk/…lour/brand/colorista

dört çeşit ürün var bu seride, 1 günlük sprey, yarı kalıcı washout, kalıcı paint, bi de balyaj/ombre/renk açma effects.

her yere bulaşan sprey saçmalığı haricinde en güzel ve denenesi renkler tabii ki washoutta. bence aynı renkleri kalıcı da çıkarmaları lazımdı. şu anki kalıcı renk paleti biyaz bayık.
  • ombre olanını dün uyguladım. burayı süslü sözlüğe çevirmek pahasına koşup geldim.

öncelikle saçımda boya yoktu ve doğal rengi her türk kızı gibi koyu kestane. turuncuya döneceğimi bile bile, ilaç için açık kuaför bulunamayacak bir pazar günü aldım sürdüm saçıma. bu bildiğiniz açıcı arkadaşlar. gidin açıcı alıp benzer aparat ile saçınıza sürün aynı etkiyi görürsünüz. saçımda tam 40 dakika tuttum. saçımın altlarına düzgün süremediğimden kestane kaldı, üstler de turuncu oldu. tam bir tepecikli çingene oldum bana göre. iş yerinde çok beğenenler oldu ya da halime acıyıp öyle dediler.

neyse ertesi gün, yani bugün gidip koyu kestane boya aldım tam boyayacakken gururuma yediremedim. madem saçım açılmış, hem de bok gibi açılmış ne olabilir ki diyip hürrem rengi boya aldım. tabi siyah kısımlar yine siyah kaldı, turuncular da kızıl oldu. yani buradan çıkan sonuç, bu ombre zımbırtısının açıcı olduğunu bilip çok düzgün sürmek gerekiyor. orada sıçarsanız sonra atacağınız boyayı istediğiniz kadar düzgün atın koyu yerler yine koyu kalacak.

kesimde çok iddalıyım ama boya bambaşka bir olay, bir daha evde yapar mıyım bilmiyorum.
  • futbolcu ismi sandığım beşiktaşın yeni transferidir kesin diye başlığa girmemle şok olduğum saç boyasıymış.
  • kahverengi saçlarıma mavisinden kullandım, çok güzel bir mavi oldu. pembesini de en kısa zamanda deneyeceğim.

otuzumdan önce beni renkli saç hayalime kavuşturduğu için kendisine teşekkürü bir borç bilirim; ancak çevrem, üzerimde bağımlılık yapmasından korkuyor.
  • loreal firmasının bu ürünün penatrasyonunu arttırmak adına kendini parçaladığı aşikardır. ne kadar youtuber, influencer varsa saçları rengarenk geziyor. firma muhtemelen lise ve ortaokul gençlerini hedefliyor, zira normal bir yetişkin insan ayda yılda bir kez festival olmadıkça, saçını yıpratmak uğruna böyle gereksiz girişimlerde bulunmaz. loreal reklamın dibine dayamış, instagramım renkli örgülü kafalarla doldu. midem bulanıyor.
  • saçını birkaç aylığına boyamak ve büyük riskler almadan değişiklik yapmak isteyenler için çeşitli renkleri bulunan oldukça kullanışlı bir saç boyası.
  • tek kelimeyle "ba-yıl-dım!"

https://hizliresim.com/r2kb2n
  • bir yıkamayla geçenini aldım.
    mor renk.
    bu sabah denedim. saçlarım sarıya kaçan açık kumral. güzel oldu sanki. sevdim yaw.
    yıkayınca geçecek mi bakalım sgafsfadsd

saç sertleşiyor yalnız. bunu uyguladıktan ve kuruttuktan sonra hemen bakım yağı sürün mutlaka.
hesabın var mı? giriş yap