şükela:  tümü | bugün
 • akilli ve zeki insanlar gelismis ulkereden cikar zihniyetiyle hakkinda yukardaki onerme yapilmis olan yarisma (eger yarismada derece yapmayi bir zeka ve akil olcusu olarak ele alirsak). boyle bir yarismada derece yapma olasiliginiz hangi ulkeden oldugunuza bagli degildir. insanlarin fiziksel ihtiyaclarinin yeterince karsilanmadigi ulkeleri bir kenara koyarsak, derece yapma olasiligi ulkeye bagimli degildir. ama ulkeden katilanlarin sayisina bagimlidir.

  nitekim gelismis bir ulkenin vatandasi olmakla, boyle bir yarismada derece yapmak arasinda pek yuksek bir korrelasyon bulunmasa gerek.

  basvurular bittikten sonra loreal sayfasina soyle bir aciklama koymustur:

  special mention goes to china, turkey, argentina, the usa and india. from fudan to universidad de san andrès, and bogaziçi to hec and kellogg the competition has proved tough, with top-notch results on the quiz and truly creative team names.

  turkiye 70 milyonluk nufusuyla, 1.2 milyarlik cin ve 1 milyarlik hindistan'la ayni kategoriye girebildiyse, ayni bakis acisiyla turklerin cok iyi derece yapabilecegi sonucu cikartilabilir. ancak bu bakis acisi yanilticidir. bence bu sonuc turkiye'nin gelecekteki yukselen ekonomilerden biri olabilecegini gosterir.
 • bu yil, allthatjazz takiminin, rus rakiplerinin onunde zone birincisi olup; ulkemizi paris'te temsil etmeye hak kazandigi yarisma. 21-23 nisan arasindaki bu finalde, her zone'dan 1 lisans takimi ve 1 mba takimi olmak uzere, 14 takim yarisicak.

  loreal sayfasindan alinti:

  l’oreal e-strat challenge nedir?

  l’oréal’in en önemli işe alım araçlarından bir tanesi olan ve üç senede dünyada 80’den fazla ülkeden 25.000 ‘i aşkın üniversite öğrencisini bir araya getirmiş olan strateji yarışması e-strat challenge’in dördüncüsü bu sene rekor bir katılımla gerçekleştiriliyor.
  üç kişilik takımlar halinde iş dünyasının rekabetini sanal ortamda yaşama fırsatı sunan e-strat challenge ‘da seçilen takımlar 2 ay boyunca pazarın gerçek zorlukları ve değişen koşullarıyla mücadele ediyorlar . takım halinde alınacak stratejik kararlar ve yönetilen firmanın 4 sanal rakip firmayla başa baş gitmesini sağlamak yarışmanın en geliştirici ve en çok mücadele gerektiren yanını oluşturmaktadır. öğrenciler sanal şirketleri ile ilgili stratejik kararlar alırken büyüme ve fiyat politikası , finans , pazarlama , üretim kapasitesi , araştırma geliştirme , reklam , ürün konumlandırması gibi piyasa gerçekleriyle de karşılaşacaklar
 • çarşamba günleri "acaba sonuçlar ne oldu" diye heyecan yaşamamızı sağlayan, eğlenceli yarışma. birbirini tanıyan takımlar arasında "abi 2. periyotta koycaz çocuğu" şeklinde diyaloglar zaman zaman geçmektedir. insanı kozmetik dünyasının içine de alır aynı zamanda bu yarışma. ailecek beğenerek izliyoruz.
 • cevaplarini burdan bulabilirsiniz..((bkz: japonca) bildiginiz sürece)
 • merak edenler için quizin açıklanmayan cevapları

  2350
  23
  medium income families
 • bu yıl 5.si düzenlenen ve türkiye'nin mba takımları arasından bir finalist çıkardığı yarışma. 2 senedir "ulem bunlar mis gibi fikirlerimizi çalacaklar bizi çalıştırıp" deyip paranoya yapsak da kahrolası birer sorumluluk sahibi ama tembel insan olmamız sonucunda katıldığımız yarışma. çekirge 1 sıçrar, 2 sıçrar, 3.sünde kaçamaz. seneye kork bizden e-strat diyoruz..
 • bu sene 1 aralık son başvuru tarihli olan olay.
 • on elemeyi gecenlere hediye vaad eden fakat yarı finale kalanlara bile bir parfum+fructis sampuan+esantiyon gonderen yarismadir, dogru durust bir hediye icin birinci olunmali paris e gidilmelidir
 • rusya federasyonunun zone'dan cikartilmasiyla, rakip olarak bir tek israil takimlariyla mucadele etmek durumunda kaldigimiz sanal i$ oyunu. $u ortamda, iki turkiye takiminin direk finallere paris'e gidecegi pek belli iken, katilmayanlarin bir firsat teptigi organizasyon olmu$tur.

  tabi 7 zone birincisi arasinda sonuncu sirada finallere cikmanin da pek faydasi olmayabilir.
 • yüklediğim programa 2 gündür "ee ne yapacağım ben şimdi?" modunda aval aval baktığım strateji oyunu. neyin ne olduğunu anlamak başlı başına bir işkence.