• bir dönem sadece sawyer için izlediğim,sonrasında senaryonun beni sıktığını farkedip bıraktığım cnbc-e dizilerinden biri.
  • --- spoiler ---

şurda tonlarca yolla ispatlanan şekli ile gerçek şu ki; s05e03'te tanıştığımız eli silahlı haşin, sarışın kızımız ellie (eloise'in kısaltması) daniel faraday'ın annesi eloise hawking:
    http://lostpedia.wikia.com/wiki/ellie/theories

ve babası da charles widmore. devam ediyim daniel, penelope'nin üvey kardeşi, desmond'ın kayınbiraderi (bacanak demiştim mesajlardan sonra düzelttim).

--- spoiler ---
  • artık sözlüğü ya da internetteki diğer yorumları okumadan anlamak çok zor oldu lostu..giderek daha da anlaşılmaz oluyo, sonunda kendi kendini yok edicek herhalde dizi..
  • --- spoiler s05e02 ---

john locke

frag: 16
    death: 1

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

şimdi çok kolay gibi görünen ama benim için kafa karıştırıcı nitelikte bir düşünce oluştu son bölümleri izleyince. john 1954 te pusulayı richard'a veriyor. richard bi ara john flash geçirince pusulayı john'a veriyor. peki bu pusula nerden geliyo o zaman. kim alıyo bu pusulayı dükkandan. john alamaz richard verdi. richard alamaz john verdi.hm..

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

5x3'ten sonra dikkatimi çeken şey, kate'den hurleye kadar herkes adayla ilgili birşeyler yaparken/yapmaya çalışırken sawyer'ın ortalıkta dolaşıp, küfür etmekten başka başka bi' bok yapmadığıdır.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

tahminimce, sevgili/evli olan kahramanlarımızdan bir çift ölecek adada ve bizimkiler onları 1.sezonda jack'in bulduğu mağaraya götürüp oraya koyacaklar. üstlerinede siyah ve beyaz taş koyarlarsa o mağarada bulunan adem ve havva ismini verdikleri cesetlerin kim olduğunu öğreneceğiz. ben cesetleri ilk bulan çift olarak düşündüm yani jack ve kate.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

her düşen uçağa ethan'mı yollanır arkadaşım, adanın ofisboy'u .mına koyim.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    uçak adaya düştüğü hafta, jack uykusuzluktan hayaller görmeye başlamıştı. bu da neydi? babasının ağaçların arasından bir çıkıp bir kaybolmasıydı. şimdi bunu da bu zamanda atlamaya uyarlarsak eğer, zaman atlayanlar dışındakiler acaba bu gökyüzünün parlamasına şahit olmuyor mu? neden bunu diyorum? jack'in babası da adada hayalet olarak değil, zaman atlayan biri olarak dolaşıyor olamaz mı? belki de bu zaman atlamaları zaten uçağın da düşmesine neden olmuştur. zira gökyüzü hatch patladıgında nası parlıyorsa bu atlamalar olduğunda da aynı şekilde parlıyordu. biraz uçuk oldu ama düşünmeden de edemedim.

zira bir video kaydı vardı, baba shephard vincent'ı jack'i bulması için yönlendiriyordu. sonuçta köpecik hayaletleri gören üstün bir güce sahip değil, bunu bizzat biri söylediği için yaptı, hatta belki de tanıdığı biri. ya da ben acayip salladım..
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

zamanında ortada "jacob is john locke" teorileri dolaşırdı. bu teori 5. sezon itibariyle aklıma kötü kötü şeyler getirmiştir. şöyle ki;

john locke zamanda git gel git gel öl diril öl diril yapa yapa en sonunda geçmişin adasına sıkışıp da jacob moduna girip de millete hükmediyor olmasın? yani bizim jacob diye gördüğümüz amca 90 yaşında bi john locke falan olmasın?? tahta mı? hava olmasın??

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap