• son derece bilimsel bir profesördür. türk psikiyatri dizini lut hocanin sayesinde oldukça kullanışlı ve işe yarar bir veritabanı haline gelmiştir. bipolar bozukluk konusunda oldukça başarılıdır. adana, da bilişsel terapist olduğunu iddia eden birçok psikiyatristten başarılı ve samimidir. asistanlarini bu kadar koruyup kollayan baska bir hoca görmedim. üniversite yillarinda bizlere psikiyatriyi sevdirmistir.
  • türk psikiyatri dizini editörü olan profesör, dürtü kontrol bozuklukları alanında epey araştırması bulunur.
  • bir hastasıyım kendisinin.hasta gözüyle ''kimdir'' açısından bakıp yazsam haddimi aşmış olmam galiba.. lut hoca bloom taksonomisine göre; uygulama/değerlendirme düzeyinde son derece tamamdır -gerisi beni aşar-(aslında böylesi tespit de aşar da elim bulaşmışken yazayım bari bişiler )bilginin salt dedikodusal hamalı değildir az önceki demek istediğim.
    haa onda tedavi olmayı düşünenler ve yakınları için not! ''balığın ağaca tırmanması benzeri beklentileri olmayanlar için'' öneririm!
    üstelik çok da ucuz , çünkü; bir belediye otobüsüyle 3 lira verip tıka basa seyehat etmektense 140,60 liraya roys roys'la yolculuk gibi bişey bu. .
    tedavi konusunda bana verdiği ilaçlar kısmen kendimi kötü hissettirmiyor olsa bile bu adama uğradığım zamanlarda bir ferahlık esintisi duyuyorum içsel bağlamda, iyi hissediyorum kendimi .
    bir danışanı espriliğine atıfta bulunarak yorum yapmış: haklıdır kendi fenomelojisinden. bence : lut tamam tekdüze bir hekim değil. bir başkası bir başka şey diyebilir ... galibaa nesnele yakın tanımı osho'dan çıkarsayabiliriz ''sadece kendisidir o''.

ve o başarılı bir hekimdir.. ama değerini bilemem çookk aşar bu şeyler beni :)) (saussurre'de ''değer, anlamın bir öğesidir ve değerler: 1) değeri belirlenecek şeyle değiştirilebilir benzemez bir öğe ve 2) değeri söz konusu olan şeyle karşılaştırabilir benzer öğeler'' 1 de parasal kazancı, 2 de diğer meslektaşları/yada başka insanlar vs. ).
  • sevgili psikiyatrim. 10 yildir kendisine her zaman mutlu giderek, yanindan da mutlu cikmisimdir. anksiyete bozuklugunu dibine kadar yasayan biri oldugumu soyleyebilirim. lut abi her zaman gecici olacagina beni inandirmistir. ıyi ki var tesekkurler.
  • açık kaynaklı yayınların dizinlendiği bir platformda çalışma imkanı bulduğum son derece pozitif ve çalışkan hocamız. şahsen tanışma fırsatım olmadı ama her zaman desteklerini hissettim.
  • kutsal kitaplarda geçen (bkz: lut kavmi)'ni cezalandıran tanrı'nın, iş bittikten sonra anı defterine yazdığı olabilir.

not: sayın doktorumuza saygılar. tabii ki konu onunla ilgili değil. bu bir serbest çağrışım esprisi.
  • psikiyatrist değilim, kendisini şahsen değil sadece yayınlarından bilirim. sadece araştırma değil yazdığı derlemeler ile konunun özünü veren nitelikli bir hoca. özellikle son dönemde ortaya çıkmış ancak tanı kritierleri dahi oturmamış alanlardaki yazınları çok iyi bir başlangıç noktası sunmakta.
    zaten kendisi oldukça üretken. bu ismi ilk defa duyuyorsanız ruh sağlığı alanında bilgi düzeyiniz oldukça az denebilir rahatlıkla.
    okuyun, okutun.
hesabın var mı? giriş yap