şükela:  tümü | bugün
 • dun fulya burger king'de iki guvenlik gorevlisinin tv'yi acip seyretme $ekli.. ayrica maclara sava$a gider gibi hazirlanan yurdum fanatikleriyle paralel olmaktan cok da uzak olmayan yakla$im..

  (bkz: kimisi mac izler kimisi sava$)
 • ayrılsak da beraberiz'in 2 hafta önceki bölümünde feridun bitir'in gerçekleştirdiği hareket. "büyük işadamı, başarılı girişimci" feridun bitir savaşta makarna satarak "yırtma" (yırttık abicim, yırttık ! ) peşindedir. dijital binali abiyi her zamanki gibi kafaladıktan sonra teo'nun evinde meşrubat ve çerezini de alıp keyifle televizyonun karşısına geçer :

  - teo'cum; gel gel, savaş başlamak üzere, daha ısınıyorlar. hehehe...

  tabii* benim gibi "ülkeler artık birbirlerine karşı üstünlük ve güçlerini spor, sanat gibi platformlarda göstermeliler, savaş ile değil" şeklinde düşünen "saf"ları üzen ve düşündüren bir yaklaşım olduğunu da ekleyeyim.
 • öncesini bilemem ama benim gibi 80lerin sonunda 90ların başında çocuk olan birisi için bu olay christiane amanpour'un anlatımı eşliğinde gerçekleşen bir olaydır.
 • empati yoksunluğundan kaynaklanan eylem.

  arkadaşına whatsapp'tan vasiyetini gönderen, vasiyetinde tüm sevdiklerini (annesini, babasını, eşini, çocuğunu) kucaklayan ve kellesini koltuğuna almakta bir an tereddüt etmeyen 20-30 küsür yaşındaki yiğitleri, bir eli yağda diğeri balda olan endüstriyel futbolcularla bir tutmak haddizliktir!

  cephedeki askere, onların çilesine saygılı olalım. onlar akşam yemeği masamızın mezesi değiller. onlar başımızı rahat yastığımıza koymamızın müsebbibi kalp sızımızdır. abimiz, çocuğumuzdur. onları içlerinde sıkıntıyla bekleyen aileleri bizim de ailemizdir.

  allah yollarını açık etsin ve onları muzaffer eylesin. allah onları sevdiklerine, bize bağışlasın.