• yeni os x işletim sistemi
  • macos'un yeni sürümü, sierra'ının mükemmelleştirilmişi olacakmış.
  • uyuşturucu/ot şakalarına olabldiğince açık olan işletim sistemi ismi.
  • afedersin elma ama vereceğin ismi sikeyim.

çok saçma bir isim olmuş maalesef.
  • macos 10.13. mail uygulaması %35 daha az yer işgal edecekmiş. apple bunun nasıl olacağını açıklamamış. çökme koruma sistemi, güvenli belge kurtarma, h265 codec desteği gibi başka yenilikler de varmış.
  • hız bakımına efsane bir safari ile geldiği iddia edilen yeni macos.
  • 3 işletim sitemi kullanan birisi olarak tercihim linux>osx>windows olmuştur. herhangi birini ne salakça övenleri ne de sakalça yerenleri severim. windows'da olup osx'de olmasını istediğim birçok özellik varken wındows'da olmasını istediğim birçok osx özelliğide mevcut.

high sierraya gelecek olursak, developer olarak safari hala seçimim değil günlük işler için kullananlar için harika olabilir ama beni heyecanladıracak bir özellik malesef yok.
  • meksikalı futbolcu ismi gibi bir isme sahip işletim sistemi.
  • dosya sistemi olarak, hfs'den apfs sistemine geciyor. apfs ile daha performansli dosya aktarimi ve hizli calisma gerceklesecekmis. vr gozlukler ile entegre calisacagi da belirtilmis. muhtemelen imac pro'dan gordugumuz kadariyla 3d cizim ve tasarim asamasinda yardim edecek. safari kisminda ise yine javascript'in performansli calisacagi ve her videonun otomatik oynatim yerine bize sorarak acilacagi belirtiliyor ki sierra'da da oyleydi. burada + hız olarak eklenmiş (ufak kelime oyunlari gibi)

oyunlardaki metal grafik teknoljisi yerini versiyon 2'ye birakiyor. vr deneyimine eklemem gereken bir sey daha var burada, lucas film ile star wars demosu gerceklestirmisler.

%99.9 bu videodaki deneyim olacak. aslina bakarsaniz cok da iyi. sadece belli bir acidan o anda neler oldugunu gormektense, farkli yerlerde de olanlari gormek guzel bir deneyim.

https://www.youtube.com/watch?v=rmzdokjgx8q

https://www.youtube.com/watch?v=y6voyieuv5c

apple ile anlasan vr sirketlerinden sanirim htc vive ismi bilinenlerden.
  • hızlı okuyunca sanki bir isim gibi çok garip
hesabın var mı? giriş yap