• 2014-15 sezonundan itibaren cbs ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan drama. ailesi ve işi arasında denge kurmaya çalışan bir dışişleri bakanının hikayesini izleyeceğiz. tea leoni başrolde.

http://tvbythenumbers.zap2it.com/…mccarthys/262481/
  • bir bölümünde geçen türkiye ile ilgili senaryosu bayağı dikkat çeken dizi.

http://www.aksam.com.tr/…kandal-sozler/haber-388331

o bölümün fragmanı da bu; https://www.youtube.com/watch?v=gf0gwxhttww
  • fazla karışık olmayan,izlenebilirliği olan dizidir.

ancak birinci sezondaki türkiye görüntüleri can sıkıcıdır.
  • 2014-2015 sezonunun ilk yarısında başlayacak olan dizidir. diğer hepsi için (bkz: 2014-2015 sezonu amerikan dizileri)

yaratıcı: barbara hall (homeland, judging amy)

oyuncular: tea leoni (the naked truth), tim daly (private practice), zeljko ıvanek (damages)

başlama tarihi: 21 eylül
  • cok cok arada bakiyorum, her bolumune de degil. vakit gecirmelik anca, ses olsun iste. ama her izledigimde mccord'larin elisabeth diyesim geliyor.

lopez'lerin cenifır gibi
  • homeland ve house of cards seven ve dış politika ile ilgilenen biri olarak bana hitap ettiğini ve başlamayı düşündüğüm dizi. yalnız, az önce bölümleri edindim, her bölümün başına, ortasına, sonuna görüntü ve ingilizce altyazı senkronunu kontrol etmek için bakıyordum ki önce kız kulesi'ni görmemle yaşadığım kısa süreli sevinç, en boktan mahallelerine bile gittiğimde görmediğim bir istanbul tasviri ile yerini kocaman bir "hasiktirin lan oradan"a bıraktı. gösterdikleri sokak iran, tunus arası bir yer. haydi 20 yıl önce türkiye'yi gösterdiklerinde bu tip şeyleri onların önyargısına bağlıyorduk da, yıl olmuş 2015, global iletişim imkanları had safhaya ulaşmış. hala türkiye diye fesli adam göstermek nedir amk?! ben bunda bariz art niyet ararım.
    kısaca daha başlamadan bütün hevesimi yok eden, hillary clinton/madeline albright tarzı bir abd dışişleri bakanını anlatan dizi.
  • 4. sezon 14. bölümünde türkiye'yi kürtleri etnik olarak temizlemeye kalkışmakla suçlayan, türk askerinin eşcinsel mültecileri dövmesi gibi saçma sapan sahneler barındıran bir dizi.

sürekli ülkenin imajı düşüyor derken bunlardan bahsediyorduk aslında.

başta designated survivor, sonra macgyver, sonra taken, en son madam secretary. bütün diziler mutlaka türkiye'nin otoriter bir devlet oluşundan, diktatörlüğünden falan bahsediyor. haklı haksız kısmına pek girmek istemiyorum ama türk ordusunun oturup eşcinsel mülteci dövmesi falan da artık biraz bokunu çıkarmak oluyor. henüz o noktaya gelmiş değiliz. belki ileride.

kürtlerin etnik temizliği olayına girmiyorum bile. resmen soykırım suçlaması.
  • kurgusu çok iyi olmayan ortalama bir dizi.

üstüne fazla yorum yapmaya değecek bir dizi değil.
  • ilk bölümü itibariyle the west wing ile homeland arasında gibi duran dizi. totali kucaklarken, ab'ye göz kırpmışlar yani.

sadece tea leoni, diziyi izlemek için yeter mi onu zaman gösterecek. ama ilk bölümde gerçekten iyidi. özlemişim.
  • izleyebilmek için illa ki digiturk üyesi olmak mı gerekiyor sorusunu akla getiren dizidir.
hesabın var mı? giriş yap