• çıkan haberlere göre ismi zilan odabaşı olan oyuncu-ekşi sözlük kişisiymiş.tabi tuhaf olan zaten bardakilerin onu bildiği akabinde ekşide başlık açacağı için ifşa olacağı akabinde eski entrylerinin de gündeme geleceğini düşünmemesi.tabi kendisi kasten o entryleri silmeyip reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı gütmüşse ki bence bu daha büyük ihtimal durum değişir.
  • ahmet kural'ın sözlükteki hesaplarını görmemize vesile olmuş yazardır. ne çok sırtlan var anasını satim, saldıracak yer arıyorsunuz.
  • anlatılan olay doğruysa bir erkeğin sözel şiddetine maruz kalmış bir kadındır ki bunu da unutmamak lazım.

öte yandan, fiziksel kusurlara atıp tutacak kadar sığ biriymiş de.

ben bile, 1500 lira maaşla 1 senelik sözleşmeli çalışan ben bile işyerinde hoşlanmadığım herhangi birine karşı olan hissiyatımı gelip burada yazıya dökemezken kendisinin yazdıkları bir az ünlü olarak iyi cesaret valla. aksdjsf
  • 1. ahmet kural'ı tanımam, yaptığı işleri severim, takdir ederim.
    2. mademoiselle'i tanırım. kendisiyle belki yıl oldu konuşmadık.
    3. kadının beyanı: "adam küfretti, tehdit etti, üzerime su attı, araya giren olmasa dövecekti."
    4. kadının eylemi: konuyu ekşi sözlük'e yazmak.

kadının yalan söylüyor olduğu ihtimalini de göz önünde tutarak düşünelim: ya kadının beyanı yüzde yüz doğruysa? o zaman, ortada kanunen suç teşkil etmesi muhtemel eylemler sergileyen bir erkek varken bunu dile getiren kadını tefe koymak biraz haksızlık olmaz mı? azıcık cinsiyetçilik olmaz mı? belki birazcık da ayıp olmaz mı?
  • 1.ünlüler hakkındaki ifadeleri fikir özgürlüğüdür. kendi fikrini ve estetik algısını ifade etmiştir.
    2. ne kadar çok orospu çocuğu varsa üşüştü kadının başına. umarım bu orospu çocuklarını umursamayacaktır (edit burada orospu çocuğu kelimesi kendisini hdp ye oy vermiş olması ya da kürt olması sebebiyle hakaret edebileceğini sananlar için kullanılmıştır)
    3. girdiği entry'de aslında çok basit bir ifade hatası vardır.
    4. sosyal medya orospu çocuğu doludur.
    5. hdp ye oy vermekten utanacak olsa sevgili ırkçı orospu çocukları bu kadın zaten o videoya konuşmaz bunu da açıklamazdı.
    6. bu kadını yazdıklarıyla eleştiren (diğer ünlüler hakkında) orospu çocuklarına sesleniyorum; kaçınızın gerçek hayattaki arkadaşları buradaki nickinizi bilir ki? nick niye kullanılır haberiniz var mı.
    7. evet ünlülerin bir kısmı ekşi sözlüğü takip ederler. evet okurlar. kadın da nickinin arkasına saklanıp çatır çutur yorum yapmış ne var lan bunda? sen her gün ırkçı ve faşizan aşağılık düşüncelerini yazıyorsun sorun yok bu kadın yazınca mı var?
    8. kürtlüğüne laf edenler çıkıyor sağda solda; kendisini son yazdığıyla eleştirsem de tırnağına kurban olun köpek oğlu köpekler.
    9. la bi diyin hele bu hdp size ne yaptı?
    10.bir olay olduğunda insanlara o olay hakkında bilgi vermeye çalışmamalı,
    11. ''bir insanın yüreği güzel olursa, sanatı da güzel olur'' sinemanın anahtarı da budur anlamalı...
  • (bkz: #14597172) geçmişten bi acısı olabilir.
  • bu tarz magazinsel mevzulara genelde yorum yapmasam ve sallamasam da bu sefer kendimi tutamadım sözlük. olay çok heyecanlı çünkü. ahmet kural'ı zaten tanıyoruz izliyoruz da sözlük nicki ifşa olan hanım kızımız da tanıdık çıkınca meydan panayır yerine dönmüş.

lakin yine de direk olayla ilgili yorum yapmayacağım. söyleyeceğim şey şudur ki; sözlükte birilerini ifşa etmek, şikayet etmek, size göre yanlışlarını anlatmak işte böyle ters tepiyor. hani siz kendinizi feci şekilde haklı görseniz de ''anne bu bana salak dedi'' tavrınız işi başka bir yöne çekiyor.

yıllardır okurum, yazarım burada. ne linçler, ne ters tepmeler gördüm. gerçi hanım kızımız da eski yazarlardan ama demek ki tam idrak edememiş sözlük dinamiklerini. dediğim gibi burada birilerini en yakın arkadaşınıza şikayet eder gibi şikayet etmeniz durumunda, en yakın arkadaş tepkisi almanız çok düşük ihtimal. çünkü sadece yazarak kendinizi ifade ediyorsunuz. afaki durumlar, anlatılan hikayeler sadece.

işin sonucunda aynı kutsal kitaplara sorgusuz inanalar gibi kızımıza destek olanların çıkması, diğer taraftan ibrani dinler konusunda şüpheci olan ve inançsızlığı tercih edenler gibi ''serin hikaye birader'' tayfasının çıkması da kaçınılmaz bir durum (oo cümleye gel). özlü söze gelecek olursak, '' bu memleketten bir sikim olmaz''.

dipnot: eğer hikaye cidden anlatıldığı gibiyse, kızımızın ''yazmazsan oç'sin'' lafına misilleme yapması en azından delikanlıca olmuş. lakin ahmet kural'ın bu lafına da yarılmadım değil. ulan güzel bir kız var işte karşında, iki güzel laf eder di mi insan. yazmazsan oç'sin nedir allaasen. hani bu laf edildiğinde orada olsam, ortamdaki tüm sesleri bastıran o ayarsız kahkahalardan atardım herhalde.
  • değişik bir insan. yıllar önce bir oyuncunun başlığına yazdığım "yakışıklı, yetenekli oyuncu. alır yürür" minvalindeki yazımı silmemi istemiş, kendisinin o oyuncunun kız arkadaşı olduğunu söylemişti. başkasının lafı ile entry silmeyeceğimi söyleyip, gülüp geçmiştim. öncesinde de zaten hemcinsi oyuncular için yazdığı entrylerden dolayı kendisine bir antipatim vardı.

edit: etnik kökeni ve siyasi görüşleri ile ilgili hiçbir şekilde saldırılmayı hak etmeyen kişi. ahmet kural ile ilgili olayın da aslı astarı nedir ben bilemem. sadece kendisi ile yaşadığım olaydan yola çıkarak, tahammülsüz ve fevri bir insan olduğunu düşünüyorum o kadar.
  • benim türbanlı bacım muhabbetini hatırlatıyor şu sıralar bana. bir takım görüntüler çıksa bile aleyhine olacakmış gibi bir his var içimde.
  • mervin denen kişinin mademoiselle hakkında böyle detaylı bir araştırma hırsına girmesi ve kendini ahmet kural denen adamın avukatlığına bu denli şehvetle kaptırması aklıma ulan acaba bu o on uyeden birisi mi diye getirdi.

zira şahit olmadığım konuda kimseyi ne yererim ne savunurum. insanların da görmedikleri konularda böyle bir hırsla saf tutmasını anlamıyorum. bazen çok efendi dediğimiz insanlar bizleri yanıltır bazen de ilgi delisi çapsız olarak gördüklerimiz tahmin ettiğimizden çok daha gururludur.

bence ne olursa olsun hiç bir durumda bizi insan yapan erdemleri göz ardı etmemeliyiz. kimse kimsenin haysiyetiyle oynamasın.
hesabın var mı? giriş yap