• tasarim calismalarinin baslamasi gereken para.

malum, artik 5 kurus, 10 kurus gibi paralarin bir hukmu kalmadi. 1 kurus zaten coktandir hurdacilar tarafindan topluca alinip eritiliyor. benzin 5, euro 3.05 ve dolar 2.25 tl suanda. en buyuk madeni para olan 1 tl'lik madeni para 200 mililitre benzin, 30 euro cent veya 45 dolar cente tekabul ediyor. yani cok da bir boka yaramiyor. artik akp'nin enflasyona maglup oldugunu kabullenip 2 ve 5tl'lik madeni paralari piyasaya surmesinin zamani geldi sanki.
  • sürülen yeni para durdurmayacak dahada boka sardıracaktır kıt olan ekonomi bilgimle bunu söyleyebiliyorum basılan hangi para enflasyonu azalttığı görülmüştür enflasyon insanlardan alınan gizli vergidir enflasyon olmadan olmaz kölesi olduğumuz düzen bunu gerektirir yeni para basılması ihtiyacına neden olan etkilerin azaltılması lazım.
  • olması gerektiğini düşündüğüm para. olayın ekonomik boyutu beni gerçekten ilgilendirmez, ülke en sikko pozisyona girse bile ne benim durumum değişir, ne daha önce değişti.. şu anda ebemiz sikileceği kadar sikildi zaten. olayın manevi sorumluluğu da yok üstümde, baştakilere oy vermiyorum.

gel ulan kolaylaştır hayatımı.
  • gümüşten olmalıdır; böylece ekonomiye daha bir hareketlilik, daha bir canlılık getirmelidir.
  • 3 vakte kadar piyasalardaki yerini alacak olan.
  • 2 lira olmaz
    2,5 (iki buçuk)lira olur olursa
  • enteresan şekilde arka sokaklarda da ihtiyaç haline gelmiş paradır.

(bkz: tinercilerin artık 2 tl istemesi)
  • gelmesi gerektiğini düşündüğüm madeni para. olmadı 2,5 tl'de olabilir.
    2 ve 5 tl'lik madeni para piyasaya sürülmeli. bozuklukların hükmü kalmadı.
  • bence 9,99tl lik madeni paraya ihtiyacımız var. 2 tl çözüm değil dediğim önermedir.

raflarda herşey 0,99 küsüratlı.

19,99 tl
    29,99 tl
    .
    .
    .
    199,99 tl
hesabın var mı? giriş yap