• rocky'nin clubber lang ile efsane maçını yaptığı salon.
  • ölmeden önce yapılacak 100 şey listemde bu salonda bir nba finali, o da olmadı bir konferans finalini en fazla e sırasına kadar bir koltukta izlemek var. gerçi new york knicks'in bu durumuyla yakın veya uzak gelecekte pek mümkün görünmüyor final oynaması. benim gidip en ön sıra için kombine almam bile daha mümkün haha.

hatta maç sona erdikten sonra da zeminin diğer organizasyon (konser, tenis, boks, buz hokeyi her ne olursa) için nasıl değiştirildiğini de izlemek istiyorum. sonra da hepsi bittikten sonra çıkıp 7. caddeden yavaş adımlarla 5. caddeye yürüme amacındayım, orada bi empire state yapılır tabii.
  • queen'in bu mekanda verdiği ilk konser, şubat 1977'de, a day at the races turnesi kapsamında gerçekleşmiştir. bu konserin ve madison square garden'ın özellikle efsane gitarist brian may açısından çok önemli bir yeri bulunmaktadır.

şöyle ki; kendisi imperial college london'da matematik ve fizik eğitimi görmüş, yüksek lisans yapmış ve 1970-1974 arası astrofizik üzerine doktora çalışmalarını sürdürmüştür, queen ile olan kariyeri ön plana çıkınca bu çalışmalarını durdurmuş ve müziğine odaklanmıştır. çelişkili bir durum olarak; o herzaman kullandığı meşhur red special isimli cereyanlı gitarının ilk versiyonunu yapmasında kendisine yardımcı olmuş olan babası, brian may'in yüksek eğitimini ve akademik kariyerini çöpe atmasını bir türlü kabul edememiş ve oğlu hakkında devamlı bir hayal kırıklığı hissetmiştir.

bir süre sonra queen meşhur olmaya ve a night at the opera'dan sonra ismini amerika'da da duyurmaya başlayınca, bir sonraki albüm olan a day at the races turnesi queen'in amerika'daki büyük olayı olacaktır ve madison square garden'da debut'lerini gerçekleştireceklerdir. brian may amerika'dan babasını telefonla arar "bak baba, bu iş gerçekten oluyor, bu sefer olayın boyutu gerçekten büyük, madison square garden'da çalıyoruz, uçak biletlerinizi hazırladım, lütfen gel ve bu önemli günde benim yanımda ol" der.

velhasıl; babası gelir konseri izler. mükemmel bir performans çıkartırlar. sonraki yıllarda brian may o günkü konser hakkında şöyle yorum yapmıştır; "sahnede o kadar harika bir elektrik vardı ki; sanki konser boyunca ayaklarımız yere değmedi".

konser bittikten sonra o güne kadar oğlunun hayatını çöpe attığına inanan ve hayal kırıklığı ile yaşayan babası sahne arkasına gelir ve brian may'e şöyle der; "okay, i got it, i got it now". (tamam, seni şimdi anlıyorum)
  • hem buz hokeyi (nhl) hem de nba maçlarının oynandığı salon. bu değişimin buz hokeyi- basketbol maçları arasında nasıl yapıldığını görmek isterseniz şu videoya bir göz atabilirsiniz:
    http://www.youtube.com/watch?v=_uft-wej7jy
  • mariah carey'nin 1995'te daydream albümünü tanıtmak amacıyla muhteşem bir konser verdiği ve bu konserin "fantasy: mariah carey at madison square garden" isimli videoya konu olduğu new york city mekânı.
  • baksetbolun mekkesi.
    salon cidden harika.
    new york'a gidenlere, 10 thing to do içine koymaları gereken mabed.
  • 6-7 sene önce bir yaz günü gittim arkadaşlarla. dedik gitmişken bir görelim, tur atalım. gittiğimiz gün daha yeni yeni peydah olan jonas brothers denen piçlerin konseri varmış. ziyaretçi girişine kapalıymış. yolunu yordamını siktiğimin piçleri.
  • anlamadım ama olsun.
  • 3-4 ekim'de esl one new york 2015'e ev sahipliği yapacak devasa spor salonu. e-sporların son dönemde ne kadar geliştiğini ti5'dan sonra bir kez daha göreceğiz.
  • ikinci dünya savaşı öncesi amerikalı nazilerin gösteri yaptığı yer.
hesabın var mı? giriş yap