• (bkz: magrib)
  • toundra'nın efsanevi şarkısı. sözleri şöyle:

şarkı da böyle:

http://www.youtube.com/watch?v=92anqt-rt40
  • kendisini ilk tanıdığım günün gecesinde tam 1.5 saat boyunca sadece bu şarkıyı tekrara almıştım da ona rağmen yatarken "lan olm sabah iş var" diyerek kendisiyle zorla vedalaşmıştım.

bunun gibi insanı bambaşka diyarlara götüren şarkılara genelde climax benzetmesi yapılır. ama bu şarkı bana climax'den çok crescendo'yu anımsatıyor. zira climax'in ortası yoktur, bir kere ulaştıktan sonra bulutların üzerindesindir. ama crescendo'da adım adım yükselirsin, sonunda ulaşılan yer climax ile aynı olsa da buraya bir anda değil adım adım varılır.

bu şarkı da sonunda verdiği o trip duygusuna adım adım yaklaştırıyor dinleyiciyi: şarkı kendi standartlarına göre gerçekten vasat bir intro ile başlıyor, ki hakkında söylenebilecek belki de tek olumsuz şey bu. neyse ki intro pilli bebek'i andırıyor da oradan biraz kurtarıyor. 1.43'te intro bitiyor ve şarkı, theodenvari bir "now it begins" eşliğinde şarkı gerçekten başlıyor. 3.51.'de tansiyon bir tık daha yükseliyor. 6.14'te fırtına öncesi sessizlik ile nefes kesip 8.07'de savurduğu tokat kendinize getirirken 9.06 itibariyle artık dünya ile bağlantınızı kesiyor.

en kısa sürede etkisini alkol ile test etmek gerek.
hesabın var mı? giriş yap