• çocukluğunda sokağa mahalle diyenlerin genelde anneye karşı kullandığı tabir.
    -anneee, mahalleden arkadaşlar çağırdı ben aşağı iniyorum...
  • ön siparişi verdiğim selçuk aydemir kitabı. eğlenmeyi umuyorum.

(bkz: reserved)

okudum editi: tek lokmada bitirip çok lokmada güldüğüm bir anı kurgusu olmuş. tebrik ederim. favori karakterlerim helak olan üç kurban
  • selçuk aydemir'in güzel kitabı... diziyi * izlerken kombine espiriler karşısında ne hissettiysem bu kitabı okurken aynı şeyleri hissettim... çok güldüm ama acemiliğime geldi çabuk bitirdim.
  • hayatımda ilk defa, daha ilk elli sayfada kahkahalar atarak okuduğum bir selçuk aydemir kitabı. bitirmeden yazayım dedim dayanamadım. yavaştan almaya karar verdim çünkü sadece 222 sayfa. okuyun, okutun.
    bugün kardeş pay'ıyla devam edeceğim selçuk aydemir'e. zira kitabın bitmesini istemiyorum.

çok önemli not: bu kitabın telif geliri koruncuk' vakfına bağışlanacakmış. helal sana. adamsın.
  • daha okumaya yeni başlamış olmama rağmen ilk sayfasından itibaren okuyucusuna kahkahalar attırmayı başaran sımsıcak samimi 90lı yıllardan gelen selçuk aydemir kitabı. en sevdiğim biriciğim edebiyatın dahi çocuk roman kahraman (bkz: alper kamu) 'ya (bkz: alper canıgüz) selçuk aydemirden sıkı bir rakip gelmiştir.(bkz: selçuk)

--- spoiler ---

yine de olayı abartmıyorsa sırf bisikleti ile evin bahçesinden çıktı diye babası tarafından başlatılıp, kendisi yorulunca da amcası tarafından devam ettirilen dayak seansı sırasında amcasının hiç düşürmeden dizinde sektirerek 13 yaptığı mete.. sen ne tatlı bir çocuksun yaaa..
    --- spoiler ---
  • twitter'dan gördüm, d&r'da zar zor bulup aldım, aynı yıl doğmuşuz, neredeyse aynı mahallede büyümüşüz, çok mutlu oldum.

daha çok başlardayım selçuk reyis. kitabı bitireyim ben de mahalleden arkadaşları gelip burada yazacağım. okumazsan küserim, mektubumu keserim.

bakalım ismet mi döver "kavuniçi kafa" mı?
  • taze bitirdiğim kitaptır. açıkçası ilk sayfalarda biraz sıkıldım, "olmamış bu" diyerek kitabı kenara koyacaktım. derken yarıla yarıla gülmeye başladım ve su gibi aktı kitap. herkesin aynı keyfi alması mümkün değil tabii ama 90'ların başında çocukluğunu yaşamış her erkek çocuğu belli bir yerinden yakalayacağına şüphe yok. bu arada kitapta en güldüğüm yer 'andımız' kısmıydı, onu da buraya koyayım şöyle.
  • (#49021231) dusuncelerine tamemen katildigim kitap. guzel okunasi
  • çıktıktan 1 hafta sonra edindiğim kitap. 90'larda 4-5 yaşlarımda olsam da okumaktan zevk aldığım, içinde kendinizi de bulabileceğiniz gerçtekten ama gerçekten samimi bir kitap. son zamanlarda bir kitap hiç bu kadar hoşuma gitmemişti. ilk kitabına göre gayet başarılı buldum. tebrikler selçuk aydemir.
hesabın var mı? giriş yap