• burada herkes tanıdığı 3-5 insandan yola çıkarak saptamalar yapmış. böyle olmaz yanlıştır. malatyalılar dünyanın en pis insanlarıdır.

şaka lan.
    ben 5-6 sene düğün salonunda çalıştım, hem de bağcılarda düşün bak.
    orada bize sıkıntı yaratmayan tek şehir malatyaydı, öyle 3-5 kişiyle olmaz. binlerce kişiyle yapılmış çalışma var burada, saygı duyun.
    birebir tanıdığım insanların da alayı melek gibiydi.
    hastasıyım malatyalıların.

malatyalı değilim.
  • valla bu hafta sonu yapılan yks mi neyse onda gözetmen olarak girdiğim sınavda salon başkanı malatyalıymış nedense içim ısındı kendisine bilmiyorum. tanıdığım bütün malatyalılar hafif çatlak ama özünde çok iyi insanlar
  • severim kofikleri. en güzel insan olmaları mevzusu biraz abartı yalnız. ikinci olabilirler ama.
  • en akıllımız cumhurbaşkanı oldu , en delimiz papayı vurdu. *ahmet kaya , kemal sunal , ilyas salman , zerrin özer , süleyman çakır ve diğerleri. aslına bakarsak malatya bir zamanlar ermenilerden oluşuyordu. üç kilisesi vardı , üçüde zamanla camiye çevrildi. agop agopyan'ın aynı mezhepleri buralarda yaşadılar , acı bir şekilde sürgün edildiler o ayrı bir konu.
  • çevremde çok fazla malatyalı var gerçekten hepsi de düzgün iyi insanlar sadece askerde bir tane çakalı denk gelmişti o kadar da olsun, alevi ve kürt malatyalılarda vardır bunların arasında.
  • ayrıca bir malatyalı ile geçirdiğiniz 24 saat, başka insanlarla geçirdiğiniz 1 güne eşittir.
  • son zamanlarda duyduğum en doğru tespit.
  • son zamanda tanıdığım malatyalılar'a göre katılmadığım önerme.ve hepsinin aşırı sinsi olduğu hakkında yeni bir önerme ortaya atıyorum. (tanıdıklarımdan bahsediyorum)
  • malatyalı niyazi mısri ne güzel söylemiş; "nâdânı terk etmeden, yârânı arzularsın" diye
  • ülke malatya’dan ibaret olsa neden olmasın.
hesabın var mı? giriş yap