şükela:  tümü | bugün
 • ilk duyduğumda yok artık amk dediğim ama online mağazasında, ürünün içeriği ve yıkanması bölümünde, % 100 domuz derisi yazdığını görünce vay amk dediğim durum.

  işin acı tarafı çoğunluğu müslüman (bu müslümanların ne kadarı müslüman orası ayrı) olan bir ülkede satılmasını siktir edin, üzerinde bunu belirten bir etiket olmadan satılması ve bunu müslüman olan kişilerin alıp giymesi ve bu ürünlerle ibadet etmesi.

  edit: kaynak mango
 • kıyafetin içindeki açıklamalar doğrultusunda; es kaza kirlenecek olduğunda ne yıkanması, ne de kuru temizlemeye verilmesi kesinlikle söz konusu olmayan bir üründür. herhalde pisliği dert etmeyenlere yönelik özel bir mamul. garip.

  sonradan gelen edit: işbu entry'e konu olan ürünün, çamaşır makinasında haldır huldur yıkanmayacağı aşikar, satır arasındaki ifademden dolayı kendimi kınadım*. ama bir kuru temizlemeye bile yollanamaması çok çok özenli giymeyi ve bakımını ihmal etmemeyi gerektiriyor. zor.
 • acıkınca yemeyecekseniz sorun teşkil etmeyecektir.
 • karısını pazarlayacak kavatlar için özel edişın olan ürün.
 • (bkz: her koyun kendi bacağından asılır) tercih meselesidir.sana günah geliyor diye adamlar satmasın mı ?
 • müslüman mahallesinde salyangoz satılması durumudur.

  -yıkanmaz
  -çamaşır suyu kullanmayın
  -ütülemeyin
  -kuru temizleme yapılmaz
  -kurutma makinesinde kurutulamaz uyarılarının yanına yenilmez ibaresi koymak gerek.
 • islam'da domuzun değil, domuz etinin yenmesinin haram olduğunu bilmeyen cahillerin tepki gösterdiği şey. açıp kitabı okumamışsın ama utanmadan ekşi sözlük'te başlık açıyorsun, allah'ın sığırı.

  ulan gerizekalı, inen ilk ayette bile "oku" derken sen okumadan, anlamadan yorum yapma yetkisini kendinde nasıl görüyorsun? öyle bilmediğin dildeki şarkıya eşlik eder gibi dua okumakla müslüman olunmuyor, açacaksın bildiğin dilde okuyacaksın, anlayacaksın, öyle konuşacaksın. sonra saçma sapan laflar edip böyle rezil olursun.
 • ceketi yemedikçe sıkıntı olmaması lazım.

  edit: yukarıda benzeri yazılmış özür diliyorum.
 • domuzların gezegen üzerinde varlıkları dahi yetiyor bence gezegeni değiştirmeliyiz, madem domuz yasak o zaman aldığımız hava bile haram o hayvan neyi soluyor birde domuzla aynı havayı soluyup ibadet ediliyor. arkadaşım bende müslümanım da yüce rabbim bu hayvanı neden yarattı düşünmeni geçtim, okumaktan da mı acizsin oksijen israfı. ulan her canlının yaradılışının bir amacı var, herşeyi amacına göre kullan.

  * edit: ulan adam hacı bunu tuza yatırcan yağda bir mangal yapçan vuuuu nefis lezzetli oluyor mu yazmış. haspinallah ya.