şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • az önce ailemle oturuyorduk kısaca bahsetmek gerekirse öyle dededen görme chp li falan değiliz hatta bulunduğumuz yere en iyi hizmeti kim yapabilecekse ona verirdik bu seçimde istanbul için daha iyi olacağını düşündüğümüz için ekrem imamoğluna oyumuzu attık ailece.neyse mutfakta otururken söz konusu mansur başkandan açıldı, kendisini burdan tebrik ediyorum, göreve geldiği günden beri ne kadar çok iş yapılabilecekse, ne kadar israftan kaçınılabilecekse o kadar uygun yerine getiriyor.kendisi laf ebeliği yapmıyor olduğu gibi söylüyor. amacı medyaya iyi gözükmek değil ankara halkına iyi gözükmek.göreve geldiği günden beri yaptıklarına bir ankaralı kadar seviniyorum ve özenle takip ediyorum.umarım bu güzel ve karakterli duruşu hiçbir zaman kendisinden eksilmez.burdanda ekrem imamoğluna sitemlerimi dile getirmiş olayım .kendisi göreve geleli az bir zaman oldu ama amaç medyaya iyi gözükmek ve laf ebeliği yapmaktan ibaret gözüküyor veya kendisini mansur başkanla kıyasladığım için böyle düşünüyorum.sözün özü mansur yavaş bu ülkenin başına gelmiş onurlu ve duruşu olan siyasetçilerden biridir.umarım kendisi başta ankara daha sonrada türkiye için güzel şeyler yapar.
  • ulkenin gelecegine dair umudumdur kendisi. ayagina tas degmesin baskanim.
    bizde sizdeniz...
  • yeni ankara buyukşehir belediye başkanı.chp'nin yaptıgı en dogru işlerden biri.
    geçen seçimde hakkını yemelerine rağmen,bu secime güçlü aday olarak girip ezici üstünlük kurması sasırtıcı değil.kendisinde müthiş bir karizma var.yaptıgı seffaf belediyecilik anlayışı ise bu ulkede her belediyede uygulanması gereken şey.birilerinin yemesinden akrabalarını beslemesinden o kadar sıkıldık ki.a yada b partisi olsun gelenin kendi görüşündekilere yaranmasından o kadar sıkıldık ki.kendisi bunu değiştirebilecek potansiyelde biri gibi duruyor.insallah bizi yanıltmaz.
  • konuşmak için erken ama en az iki dönem ankara'yı yönetmelidir. gözüm daha büyük makamlarda değil diyor. ankara'yı bir dönem yöneteceğim diyor.
  • sağı solu birleştiren ülkedeki bana göre tek siyasetçidir. herkes kendinden bir parça buluyor bu adamda. çok samimi ve düz geliyor bana. doğruya doğru, yanlışa yanlış demesini biliyor. para pul hırsı da yok gibi. hem atatürkçü, hem tüm türk tarihini sahipleniyor, olması gerektiği kadar muhafazakar aynı zamanda da modern.

keşke geçen seçimde hakkı verilseydi, 5 senesi heba oldu ankaralının.
  • ekrem imamoğlu ile birlikte gelecek türkiye yapılanmasında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. ankara aradığı adamı buldu. cumhurbaşkanı adayı olursa şaşırmam hatta sevinirim.
  • türkiye ' nin ortalamalarını temsil eden - aşırılıktan uzak - olması gereken merkez sağ siyasetçi tipidir - ilaveten dürüstlüğü , ciddiyeti ve isbilirligi ile ankaralıların desteğini hakediyor bundan sonra da
  • "bu halk chp'ye oy vermez" kalıbını yıkan 2 büyük kahramandan birisi. ankara insanının bu gidişat ile bir sonraki seçimde de onu seçeceğini düşünüyorum. yalnız şehrin ciddi bir çevre ve peyzaj düzenlemesine ihtiyacı var. bunun yanı sıra kızılay'ın daha modern bir görünüme de ihtiyacı var. özellikle güvenpark metrosunun içi ve girişleri gerçekten ankara imajına zarar veriyor.
  • adalet eninde sonunda yerine geliyor, gelecek. arada bi umutsuzluğa kapılsam da bana bunu son seçimle birlikte yeniden hatırlatan bir sürü şeyden biridir mansur yavaş.

beş yıl önce kazanmıştı aslında ankara’yı. ama koltukta melih başkan vardı. seçim gecesi bile kendinden emin koltuğuna iyice yapıştı. sultan süleyman’a kalmayan dünya kendisine kalacakmış gibi.

aradan zaman geçti. melih koltuktan indirildi. mansur başkan seçildi. samanyolu tv dizisi gibi.

arada aklıma geliyor. mansur yavaşın yerinde başkası olsa küser giderdi belki. adaletsizlik herkesin sindireceği bi şey değil zira. yeniden seçime girme inancı bırakmaz ki insanda. o da çekip gitseydi adalet yerini bulmayacaktı.

tam pes edeceğim samanyolu tv dizileri geliyor aklıma, bir de mansur yavaş.