şükela:  tümü | bugün
 • zatım gibi ortaokul yıllarında boktan derslerde gameboylarında super mario oynayanları kıskana kıskana bu oyunun delisi olmuş kişilerin acaip çok seveceğine inandığım bir mario versiyonu.
  buziol games tarafından çıkartılmış ve benim elimde 2.16 versiyonu var. yenisi çıkmış mı bilemeyeceğim ama haftalardır canım her sıkıldığında sığınağım haline geldi. yeni bölümler, canavarlar, süper heyecan amanın!
  şahsen 8. dünyaya kadar gelebildim ve sanıyorum ki son bölüm burası ve fena kazık. (4. dünyadan beri bunu sanmaktayım)
  - kasayım da web sitesini bulayım -
  buldum; şöyle buyrun
  http://www.softlab.gda.pl/…buziol/english/index.php

  not: oynayacaklar için minik bir ipucu; oyuna başlarken save game borusu seçme kısmında ekranın sağına doğru devam ettiğinizde, oyuna canlarınızdan feragat ederek, mantarlı veya çiçekli başlayabiliyorsunuz. daha da sağda ise bir easter egg var, buziol kişilerinin yarattığı abuk subuk canavarların olduğu bir dünyayı bitirerek oyuna hak harcamadan çiçekli başlama imkanınız doğuyor.
 • son versionu 4.0 olup bitirmesi gayet zor. oyun içinde çeşitli gizli bölümler bulunmakta. oyuna giriş kısmında sağa doğru ilerlediğinizde gizli bölümlerin bulunup, bulunmadığını gösteren bir yerde mevcut. eğer takılırsanız ; aşağıdaki adresten bütün bölümlerin nasıl geçileceğini kullanıcılar tarafından eklenmiş resimlerden öğrenmeniz mümkündür. kullanılması caizdir. ben world 6-2 nin nasıl geçileceğini öğrenmek için bakmıştım.

  http://groups.msn.com/marioforever1/
 • aterideki super mario'ya en çok benzeyen oyun bu bence. o kadar aradım taradım, mariomsu bazı oyunlara rasgeldim belki yerini tutar diye, olmadı. ama bunla ateriye kavuşmuş gibi hissettim. nerde mario diyen varsa oynasın yani o derece iyi.
 • benim için gerçekten "forever" namını hak eden oyun. televizyona takılan atariden bilgisayara geçti, teknoloji değişti, 20 sene geçti dile kolay 20 sene ve bir kez bile prensesi kurtaramadım.
 • 2006-2007 yılları arasında beni ''yaptım yapıcaam allam yardım et'' diyen kıza dönüştürmüş muhteşem oyun.

  https://www.youtube.com/watch?v=aq3xtaf7fja
 • başlığı görünce aklıma geldi yanlış hatırlamıyorsam zorluk seviyesi insanı bileklerini dikine kesecek noktaya getiren ''advance'' sürümü de vardı. bununla kafayı bozmuş sayko ev arkadaşım sürekli yandığı için sinirlenip kapıya yumruk atmak suretiyle hem kendini yaralamış, hem de ev sahibiyle yüz göz olmamıza sebep olmuştu mal.**
 • mobil de benzeri için (bkz: lep's world)