şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
  • gittiği yerde bok bulsa büyük bir iştahla yiyen adam. youtube kanalı bende bağımlılık yaptı. bir insan için hem türk kebapları hem de kamboçya’daki leş sokak balıkçıları nasıl “it was amazing, oh yeah” olabilir arkadaş?
    demin bali- endonezya videosunu izledim. yerel ve yaşlı bir kadın götünü yıkadığı elleriyle eldiven kullanmadan yöresel yemekler hazırladı. genişçe bir masaya meze gibi dizdiler. içlerinde domuz kanıyla ve o kadının pis elleriyle vıcık vıcık yoğurarak hazırladığı yemekler de vardı. baba büyük bir tabağın ortasına tepeleme pilav doldurdu, kenarlarına da birer kaşık o mezemsilerden aldı. domuz kanıyla yapılanlardan biraz daha ekliyordu hala... sonrası malum, bayıla bayıla yedi.
    münih‘te ise kalın ve beyaz sosisler bulmuş. herif sosisi ısırdıkça kırt diye sesler çıkıyor. belli ki kıkırdaklı. o ağzıyla da gidip karısı ying’i öpmüştür allah bilir. istanbul’a geldiğinde keşke birisi ümraniye’de bi yerde “aile kebap lahmacun salonu”na soksaymış da kıyma yerine soğandan yapılan leş lahmacunları tattırsaymış. ya da gelsin bizim şirinevlerdeki seyyar çiğerci feyyaz ustada parmaklarını yesin :p
6 entry daha