• tamam işte (bkz: her seferinde 50 liralık alıyorum)cuları etkilemeyecek düşüştür
  • daha önce farkedilip tarafımdan yazılmıştır.
    (bkz: #42281536)
  • musteriyi bilgilendiriyorsa sozum yok ama musteriye bunu farkettirmeden yapiyorsa adiliktir. bilgilendirerek yapilan gramaji dusuk urunler vermek bazen iyi bir pazarlama stratejisi olabilir
    bence pınar aç bitir ve 200 ml kutu coca cola ürünleri başarılı sayılabilecek örneklerdir.
  • 500 gr. peynirleri 350 gr. yapıp aynı fiyata sokma çalışmaları şok ve migrosta olanca hızıyla davem ediyor. zam yapmadık ayarlama yaptık diyorlardır. bizim iki ay belketilmemiş dandik beyaz peynirlerin fiyatına avrupada bir yıldan fazla dinlendirilmiş gouda, emmental gibi mükemmel peynirler alabiliyorsun. süt ucuz, bilime inanıyorlar, her işlerini verimli yapıyorlar.
  • eti petito 12 gr dan 9 gr seviyesine düşmüştür.
  • bilmemneoğlu gibi tavuk ürünleri üreten şark kurnazı şirketlerin uyguladığı düşüş.

şimdiye kadar tavuk ürünlerinin (kanat, göğüs vs.) fiyatları kg fiyatı olarak verilirdi.
    geçenlerde markette "kanatta şok fiyat, sadece 8 tl" yazısını gören ben attım sepete iki paket. eve gelince paketlerin üzerinde "tam 750 gramdır" yazısını görünce bastım küfürü.
    buradan kelime ve algı oyunlarıyla tüketiciyi yanıltan şirket ve market çalışanlarına selam ederim.
  • akşam üzeri hanımla market alışverişi yaparken benimde dikkatimi çekti. daha 3-5 ay önce 1 kilosunu aldığımız fiyta şimdi 700 gramlık kaşar peyniri var. peynir batonundaki hatırı sayılır incelmeyi görünce farkettim.

700 gram da ne ki hem? önceden bu şeyler 100 gr. 250 gr. 500 gr. 1000 gr. şeklinde giderdi. 700 gr. ne lan!.
  • alakasız ama yıllardır dikkatimi çeker, aynı marka ketçap ve mayonezden, ketçap her zaman daha ağırdır. biri 500 ise diğeri 400, biri 750 ise diğeri 650 gibi.
  • enflasyonun düşük kalmasını sağlamak içindir.*
  • normalde gramajını bilmiyorum ama bimdeki dost yoğurt* hariç tüm kova yoğurtlar 2250 gram olmasına rağmen sek yoğurt 2000gr olması.

edit:an itibariyle yörükoğlu, aynes ve sütaş kaymaklı da 2000gr düşmüş kaymaksız olan ise hala aynı*.

bende diyorum niye bi ara markette yoğurt yoktu diye, adamlar kutuları değiştiriyormuş meğersem.
hesabın var mı? giriş yap