• dönerin ön planda olduğu, öğrencilerin ve hastaların umurlarında olmadığı sadece ceplerini düşünenlerin bulunduğu okul. başa her gelenin yeni şeyler çıkarması ama nedense hiçbirinin öğrencilerin lehine olmaması hiç şaşırtıcı değil. bir dolduramadınız ceplerinizi be. insanlar korkularından seslerini bile çıkaramıyorlar siz anlayın nasıl tehdit ediliyorlar. umarım bu ses çıkarmalar işe yarar kazanan bu sefer öğrenciler olur. bütün diş hekimlerinin sesi de bir şekilde duyulur.
  • türkiyede bir şeylerin ya uğruna ölerek ya da bir nesli komple heba ederek değiştiğini düşünerek harekete geçmekten aciz kitlelere dönüştürülmüş bizlerin, arasından yüreği kocaman ve canına tak etmiş olan marmara üniversitesi öğrencileri yanında sonuna dek yer alması ve desteklemesi gereken hashtag.

bu işe baş koyulduysa o kellelerden almak isteyecekler! arkadaşların yanında olmak istiyoruz ama, ne yaparsak yapalım gerek staj sözlüleri gerek finallerde bu insanlarla muhatap olacaksınız.. o yüzden buradan benden minimum 2 yaş büyük abilerim ablalarıma çağrımdır.

sakın ola ki baş koyduğunuz bu yoldan bir şeyler elde etmeden geri adım atmayın.

buradan sizlere selam olsun ey yürekli marmara öğrencileri!!
  • ben bu 95 sonrası nesilden bazı açılardan umutsuzken bazı açılardan da çok umutluyum. ailelerin çocuklarının birey oluşuna daha çok saygı gösterdiği bir dönemde yetiştikleri için sanıyorum, öncekilerin katlandığı rezillikliklere karşı çıkabiliyorlar.

tıp fakültelerinde de asistanlık sürecinde hocaların her türlü aşağılamalarına, kişisel işlerini yaptırmalarına katlanman gerekiyor. asistanı eğitim alan birisi olarak değil, kendilerinin yapmaları gereken işleri yaptıracakları emir eri olarak görüyorlar. hakkını bireysel olarak araman mümkün değil çünkü hocaya hiç bir şey olmayacağı gibi sana daha beteri oluyor. bu yüzden bu biat kültürü ancak toplu şekilde tavır alınırsa değişebilecek.

işte bu nesil 3-4 sene sonra asistanlığa başladığında neler olacak heyecanla bekliyorum.*

marmara diş öğrencilerini de destekliyorum.**
  • "tüm fakülte arkadaşlarım adına ricam aşağıdaki fakültede okuyan bir öğrencinin yakını gibi bimer'e şikayet seçeneğiyle yollamaları " kısmından sonrasını okumadım.
    sikayetlerinizde ve taleplerinizde haklı olabilirsiniz ancak "bir ögrencinin yakını gibi" davranarak şikayette bulunulması yanlıştır.
  • haklı bulduğum seneler önce aynılarını yaşadığım okudukça anılarımı canlandıran ağız dolusu küfürler etmeme sebep olan rezalettir.ıbatıdan doğuya tüm diş hekimliği fakültelerinde bu olaylar yaşanmaktadır.yukarıda da yazıldığı gibi bu arkadaşlar staj sınavlarında ve sözlülerde hocalara asistanlara mahkum olacağı için aranızdan bazıları kurban edilecek buna hazırlıklı olun.
  • up!

ülkenin çivisi çıkalı çok oldu. sessiz kalınırsa yakında hepimiz boğaz'ımıza kadar boka batacağız.
  • yeterli destek bulamayacak rezalet.

ne yazık ki ülkedeki diğer her şey gibi bu sorunlar da çözüme kavuşmayacaktır. maddeler halinde listelenen ve ciddi olduğunu düşündüğüm problemler şu an çözüme kavuşsa bile türkiye'nin genel durumu gözetildiğinde hiçbir işe yaramayacaktır. tedavi değil, yama olur yani o.
  • tüm platformlardan desteklediğimiz hashtag.

6 haziran pazartesi günü için daha geniş çaplı bir eylem kararı alınmış bu arada. imkanı olan gelsin, bu sesi duyuralım.
  • destek verilmesi gereken rezalet. kardeşim bu fakültede okuyor, staj puanlarının birden yükselmesi ile bakmaları gereken hasta sayısının iki katına çıkması ayrı bir dert, şerefsiz asistanların adamına göre muamele yapıp bir dişi otuz kez kabul etmemesi, yaşlı akrabalarımızın otuz kez allahın dağındaki hastaneye gitmek zorunda kalması ayrı bir derttir.

sokayım yapacağınız okula sayın rektörlük.

edit: kelime değişikliği
  • üniversitenin dekanı yasemin kulak özkan iddiaların asılsız olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama yapmış ve öğrencilerin hiçbirşeyi ceplerinden ödemediğini belirtmiş. eğer bu açıklamaları gerçekten yaptıysa ya dekanı olduğu üniversitenin içinde ne olup bittiğinden haberi yok ya da yüzlerce öğrencinin nasıl sömürüldüğünü, senelerce nasıl paralarının yendiğini örtbas etmeye çalışıyor.her iki durum da çok vahim ve rezildir. zira ben okulda bir tek kendisinin fönünü karşılamadığımızı geri kalan tüm masrafları cepten ödediğimizi hatırlıyorum.mübalağayı bir kenara bırakırsak birkaç kalem dışında tüm masraflar öğrenciye aitti bunun aksini savunan yalan söylüyordur.
hesabın var mı? giriş yap