cinbiber

  • 1087
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

11 ağustos 2015 polis tarafından darp edilmem

geçen sene 1.5-2 yaşlarındaki bebeğine 1 saatlik seyahat boyunca bağıran ve vuran bir kadına şahit oldum. psikopat olduğu için direkt bir şey yapamadım, ama polise haber verdim indiğimiz yere gelip en azından kadının kimliğini tespit etsinler diye, sonrasında da sosyal hizmetlerle görüşecektim.

iki polis gelmişti hakikaten, kadına doğru yaklaştılar ama kadın bunlara bağırarak önlerinden geçip gitti. yanlarına gittim sordum; "bize küfredip gitti" dediler. şaşkınlığımı görünce biraz daha açıklama yaptılar "bunlar çingene, zaten üzerinde kimlik falan yoktur. bunu zorla tutsak 50-100 kişi karakolu basarlar; bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. hem bunların hepsi çocuklarına böyle davranıyor zaten, hangi birini kurtaracaksın?"

gezi'de olanları düşündüm, "bu nasıl bir acziyet, sizin gücünüz bir tek hali hazırda kanunlara uymakta olanlara yetiyor" dedim, içimden... dışımdan bir şey diyemedim, o kadın polislere küfredip yoluna devam etti ama ben edemezdim. karakola götürseler çevremden 50-100 kişi karakolu basıp polislere saldırmazdı; bunu o polisler de biliyordu.

yani demek ki çürüme böyle başlıyor. çete, mafya, serseri takımı, yandaş işadamı ve bazı etnik gruplara kanun işlemiyor. olan hukuk devletine inanan senin benim gibi insanlara oluyor. peki ben hakkımı aradığımda veya en ufak bir hatamda aslan kesilen polisin küfreden kadının karşısında kediye döndüğünü gördükten sonra bu devlete ve onun polisine nasıl güvenip saygı duyacağım? bu arkadaşa nasıl "aa ama görev başındaki polise lan denir mi?" diyeceğim?

sen yine de tipine bakıldığında "bunlar karakolu basar, başımız belaya girer" diyecekleri bir gruba ait değilsen lan deme kardeşim.

devamını okuyayım »
12.08.2015 03:12