cinbiber

  • 1109
  • 14
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

türk erkeği

genelleme yapacağım ve elbette ki istisnaları olacak, sayılarının daha da artması dileğiyle..

"kadınlara ne kadar eşya gibi davranırsan o kadar errkek olursun" öğretisiyle yetişirler. birlikte olduğu kadın ne kadar bireyse, fikirlerini ne kadar ifade edebiliyorsa, kendisi tarafından ne kadar dikkate alınıyorsa o kadar az erkek olduklarını düşünürler. çoğu özgüvensizdir, çünkü babaları da errkek gibi olmaya çalışan ve eşini-çocuğunu ezerek bunu hissetmeye çalışan biridir.

aslında nasıl ki bir erkek kadından "kadın gibi" olmasını beklerse kadın da erkekten "erkek gibi" olmasını bekler. ancak türk erkeğinin kodlarında "erkek gibi" nin karşılığı patolojiktir. özgüvensiz oldukları için erkek gibi olamazlar ve olamadıkça daha çok "errkek gibi" olmaya çalışırlar. yani patolojik yol üzerinden. yani kadına "mal" muamelesi yaparak. onu giyme, oraya gitme, bunla görüşme'den tutun şöyle sikeceksin, böyle inleteceksin'e; şiddetten kadınlara karşı dinmeyen nefretlerine kadar altta yatan sebep bu. kız verse de vermese de orospu'dur bu yüzden, her durumda aşağılanası bir nesnedir; hele ki başkasıyla ilişkisi olmuş bir kız buna yüz vermiyorsa en orospu o olur, çünkü en çok o zaman erkekliğini sorgular. bu sorgulamayla sebep -kendinde ne eksikse ona göre- tipe, paraya, araba'ya bağlanır, böylece esas sebep kızın orospuluğu olur ve türk kızı başlığı bu hakaretlerle dolar taşar.

böyle bir sistemden sağlıklı kadınların çıkması daha da zor. hayatı boyunca ikinci sınıf insan muamelesi gören kadın yok olur, silinir gider, sadece çocuğuna ve kocasına hizmet için yaşayan bir organizma olur; ya da iki şekilde var olur: o da ataerkil sistemin bir savunucusu olup kendinden daha özgür kadınlardan nefret eder, onları da aşağıya çekmeye çalışır böylece onun(!) fikirleri de kabul görmüş olur; ya da eşitliğini, bireyliğini kabul ettirmek için savaş verir.

devamını okuyayım »
10.08.2014 01:40