• vakti zamanında iğrenç bir fetö operasyonu olan ergenekon ve türevi fetö operasyonlarının sözlükte borazanlığını yaparken şimdi ilber ortaylı'nın fethullah gülen hayranlığından falan bahseder olmuş.

fetö'cü savcı zekeriya öz'ün heykelinin dikilmesini bekliyordu; olmadı:)) (bkz: #16038717)

şu sözler fetö savcısı zekeriya öz için:

"son tutuklamalardan sonra hala bu operasyonun bir kandırmacadan ibaret olduğunu sanmak şaka gibi bir durum.kimse bu kadar büyük ve sarsıcı hamleleri şan şöhret için yapmaz. savcı zaten kendini çok başarılı bir şekilde araklamış durumda medyadan. yaptıkları eleştirilebiliyor ama kendisine dokunulamıyor henüz. kukla olmayacak bir görüntü çiziyor. o da kendi oyununu kuruyor, hamlelerini yapıyor." (bkz: #13586577)

"kukla olmayacak bir görüntü çiziyor. o da kendi oyununu kuruyor, hamlelerini yapıyor."

mış:))

kimin kuklası olduğunu, kimin oyununu kurduğunu gördük. sen de bu fetö oyununun ideolojik aygıtlığını yaptın sözlükte yıllarca.

adam fetö'nün yediği pislikleri bile düşman bellediği ulusalcılara yamamaya çalıştı yahu:

"-danıştay cinayeti ve cumhuriyet'e bomba atılması olaylarının ana faili alparslan arslan ile cinayet öncesi bir çok kere görüştüğü tespit edilen, yakın arkadaş çevresi ibrahim şahin, korkut eken ve veli küçük gibi mümtaz! şahsiyetlerle yediği içitiği ayrı gitmeyen muzaffer tekin (emekli asker)

-ülkenin tarihindeki en büyük faşist dalgalardan birini koparmış, yazarlara ve düşünürlere davalar açıp mahkeme gününde üzerine köpeklerini salan, hrant dink'in katil zanlıları ile mahkeme önlerinde beraber mitingler düzenlemiş av. kemal kerinçsiz," (bkz: #13572329)

şimdi fetö'den hapis yatan mehmet baransu ve ahmet altan'a da ince bir sitem etmiş şurada:

"
    bir lafım da taraf için bu haberi hazırlayan mehmet baransu'ya ve onaylayan ahmet altan'a. şu haber yakıştı mı sizin gazetenize?

http://www.taraf.com.tr/haber/35690.htm

bu ne böyle? dedikodu köşesi mi? rezalet.

o belgelerin gerçekte var olduğunu adı gibi bilen ama tsk'ya angaje olup onların propagandasını yapan adamlara "sizin adınızı karalayarak" sanki bu belge yokmuşçasına davranma imkanı veriyorsunuz bunlarla. saçmalamayın." (bkz: #16335868)

nasıl davranmamaları gerektiğini söylüyor.

şunlar da fetö'nün operasyon gazetesi taraf hakkındaki incileri:

"derin devletçi, gladio'cu, ergenekoncu, savaş taraftarı, şovenizm meraklısı, çeteci, aşiret reisçi, askerci değildir.

böyle olmadığı için birilerinin gelip " ottur boktur " diye bir taraflarını yırtması ve ali kemal defense peşinde koşması da şaşırtıcı değildir elbet." (bkz: #13449810)

silmezse fetö operasyon gazetesi taraf hakkında 8 entrysi daha var. (bkz: taraf/@marpione) hatta bir entryde "fetocular (fetö değil)" diyerek aklınca ironi de kasmış:

"bu ordunun içinde hain olmaz.olsa olsa dua eden namaz kılan fetocular çıkar.bu sosyal organizmanın yaşadığı tek bozulma odur.bu üretim hatalarını da her sene atarlar zaten.ooohhh.sen sağ ben selamet.öyle darbecidir, kontrgerillacıdır, kaçakçıdır, ajandır falan olmaz bu yapıda.bu tarz zararlı davranışlar zaten kendini ve ecdadını iyi bilen bir türk'ün bünyesine işlemez.hele ki haki uniforma varsa üzerinde double shield olur." (bkz: #13516759)

tsk içindeki fetö örgütlenmesini ironi yaparak gözden kaçırmaya çalışmış.

neyse malzeme bol da daha fazla uğraşmak için değmez. tabi şimdi geçmiş entrylerinde temizlik yapabilir. adam bu işte. şimdi de gelmiş "ilber ortaylı'nın fethullah gülen hayranlığı" falan diyor.
  • digiturk hakkında yazdığı entry ile emeğe gösterdiği saygı fevkaladenin fevkinde (#14266646):

- "... bu adamların kendi yayınlarını "çalan" kişilerle mücadele için dava açması hatalı falan değil. adamlar milyon dolarlar yatırıyorlar o işleri yapmak için, emek ve zaman harcıyorlar. sonra kenar mahallenin tekinden bir uyanık adam çıkıp bunları bir site aracılığıyla yayına sokup reklam üzerinden "gelir" elde ediyor. maç yayını yapan adamların sitelerinin her tarafı reklam dolu. daha da ileri götürüp tvu üzerinde yayın yapanlar ekrana bile reklam alıyorlar. kanunsuzsuzluğu da bu kadar savunmamak lazım. bariz bir para ve emek hırsızlığı var ortalıkta."

tamamen doğru. her satırının altında imzamı atarım.

şeytan dürttü, mp3 hakkında birşey yazmış mı diye bakasım geldi.

muzigin mp3 halini bedava zanneden zihniyet (#9111568)

- "... peki biz ne düşünüyoruz bu konuda ? ben şahsen pek kötü sömürmekteyim bu durumu.hatta sömürmeyi bir adım geçip sömürülmesine de ön ayak oluyorum.yarın evime polisler gelip beni tutuklasa hak ediyor muyum ?

yoksa film ve müzik firmaları bizi zaten yıllardır fena bir şekilde yiyorlar mı? bizler o albümler için diğer masraflarımızdan kısarken onlar tanesi 1$'a mal olmayan cdleri üzerine artistik değer, yapımcı karı, promosyon bedeli, dağıtımcı payı ve mağaza kazıkçısı yoluyla bizlere kakalayıp malibu, monte carlo, los angeles, londra dörtgeninde şatafatlı hayatlarına devam ediyorlarsa burda bir dengesizlik mi var?"

demek ki neymiş? marpione çalıntı maç seyretmiyormuş, ama çalıntı müzik dinleyip, çalıntı film seyretmekte beis görmüyormuş. kendisinin "çaldığı" yetmiyormuş gibi, başkalarına da paylaştırıp, film ve müzik firmalarının zararını katlıyormuş. müzik ve film endüstrisi hakkındaki engin bilgisiyle maliyetinin 1$ bile olmadığını hesap ettiği cd üzerinde fahiş kazanç olduğuna karar verip, bu kahpe düzeni kırmaya karar vermiş.

süper! bayılıyorum böyle insanlara.
  • rumuz altına genelde yazmıyorum ama bir istisna yapabilirim sanıyorum.

bu marpione denen adamdan ilk defa bana attığı bir mesaj sayesinde haberdar oldum. 2007 yılının ilk zamanlarıydı... 2 küsür yıl geçmiş yani.

mesajında; benim karşı çıktığım şeylere aynı zamanda kendisinin de katıldığını yazmış ve devamında da msn adresini verip arada sohbet etmek istediğini söylemişti.

ben de listeme ekledim bunu. takip eden günlerde karşılaştıkça muhabbet ettik. ama öyle siyasi konulara falan pek girmedik. genelde havadan sudan konuştuk. siyasi konulara girdiğimizde de fikir çatışması falan olmadı.

sonra ne olduysa oldu bu benim başlığıma bir şeyler çiziktirdi o tarihlerde. gerçi ben o olumsuz şeyleri yazanın bana "yazdıklarına katılıyorum" diye mesaj atan adam olduğunu çok sonradan fark ettim. dün gene döktürmüş. baktım benim hakkımda yazdıklarına, sadece benim başlığımda yazdıklarını word'a geçirince times new roman font 12 ile 8 sayfa yapıyor. diğer başlıklarda bana yaptığı göndermeleri saymıyorum bile. bu ne hırs, bu ne karın ağrısı kardeşim?

benim hakkımdaki yorumlarına falan bir şey demiyorum. istediğini düşünür, yazar... bir dolu kişi de olumlu olumsuz yazdı. hepsine teşekkür ederim. ama bana tutarlılık ve dürüstlük dersi vermeye kalkan adam işte böyle bir adam.

tam küçük adamlar kişilerle, normal insanlar olaylarla, büyük adamlar gelecekle uğraşır tanımına uygun bir hali var. evrim teorisini çürütünce yaradılışçılığı ispatlayacağını sanan tipler gibi, niketese'yi "rezil" edince kemalizmi çökertebileceğini sanıyor galiba.

belki msn sohbetleri sonrası "tüh erkekmiş" deyip o kadar muhabbeti boşa yaptığını düşündü,
    belki aklı sıra "eheee ben sizi çok seviyorum" diyerek güvenimi kazanıp hakkımda bir şeyler öğrenmek niyetindeydi ama avucunu yalayınca sinirlendi,
    belki gerçekten benim görüşlerime katılıyordu ama sonra ne olduysa birden bire aydınlanıverdi,
    belki tıpkı rte gibi değişti,
    belki önce güvenimi kazanıp sonra kendi fikirlerini bana anlatmayı ve beni topluma kazandırmayı düşünüyordu,
    belki benim 2007 tarihinden önce yazdıklarımı daha çok beğeniyordu,
    belki benim onu umursamama çok kızmıştı...

bilemiyorum. ama şunu deyim... bak kardeşim umrumda değilsin. bak 2 küsür yıldır bırak hakkımda yazdığın mantıksız, yanıltmaya yönelik yazılarına cevap vermeyi, bu kabak gibi çelişkin hakkında bile yazmamışım. karın ağrın ne bilmiyorum ama hadi başka kapıya.
  • artık olay psikiyatrinin alanına giriyor:)) (bkz: #73009167)

"bak tekrarlıyorum. sen benim kim olduğumu bilirsin ancak. nerede yaşadığımı, ne yaptığımı tc bile bimiyor, sen nereden bulacaksın.

oysa ben senin 7 sülalenin her hareketini 1 haftada ele geçiririm. bunu da öyle anında yapmam. beklerimi beklerim, ez zayıf anında gereken yere gönderirim."

ürktüm lan;)
  • ekşi sözlüğün en çok bu tarafını seviyorum.

mesela şu siteye bırakılan bazı resimler var. onlar siliniyor bakamıyorsun. mesela hürriyet'in fetullah için yazdığı süper yazılar. veya fetö için ağlayanlar falan.

ama ekşi öyle bir yer ki. adam başlığı açıyor. o günkü haber yazısını aynen kopyalıyor. kendi silmedikçe yazı orada duruyor. herkes unutuyor ama sen ekşi sözlük sayesinde bunları okuma şansını buluyorsun. önlerine sürebiliyorsun.

biz kötü insan değildik. bu söylediklerinin arkasında durmayıp onları sileceklerini nereden bilebilirdik. sırf bu sebep ile ekran görüntüsü almak hiç aklımıza gelmedi. şahsen benim aklıma gelmedi. şimdi fetullah'ın götünü yalayanlar bir anda en azılı fetö düşmanı oldu ve bizi fetö'cülük ile suçluyor.

bakın bu arkadaş onun gibin bir şey. unutuyor bu genç siviller eski yazdıklarını. ama tozlu rafların arasından çıkarabiliyorsun.

asıl koyan ne biliyor musun sevgili sözlük ? bu tipler hala utanmadan yazıyorlar. hala.

o yüzden bir insanın dini, ırkı, mezhebi, eğitimi, yeteneği değildir önemli olan.

bir insanının karakteridir önemli olan. bir insanın gururudur.

kendisi rasim ozan gibi zekerriya öz'e methiyeler düzmüş bir arkadaş paylaşmış bunları. ben tekrardan paylaşmayacağım. sadece kinimi yazılara dökmek istedim. çünkü çevremde de böyle insanlar ile tartışıyorum devamlı.

utanmadan hala yazıyor çakma vatansever.
  • coşmuş:)) (bkz: #73008625)

calm down topraam calm down...

elinde ne varsa ortaya dökmezsen haysiyetsizsin. öyle muğlak muğlak "elimde şu var elimde bu var" diye konuşarak olmaz. şizofren hayallerini kaale almıyoruz. elinde varsa bir şey koy masaya. hodri meydan.

zaten başkalarına bok atmanın özgürlük olduğunu savunan bir karaktersin bunu biliyoruz.

haydi bakalım dök elindekileri ortaya az biraz haysiyetin varsa.
  • "benden buraya kadar." dedikten sonra hala burada yazıyor olabilmesi nasıl bir insan olduğu hakkında güzel ipuçları veriyor. aklı başında bir insan demişsiniz, mesajdan ona buna orospu çocuğu diyen biri ne kadar aklı başındaysa o kadar aklı başında bir insan. güzelce atılan mesaja "sen kimsin aq", "ırkçı orospu çocuuuuu!!1" diye yaklaşan aklı başında adam mı olur ahahaha?

edit: (bkz: #71034782)
    bu tipitipin cidden büyük problemleri var. şakayla karışık efendice bir entry yazan x bir yazara kendini beşiktaş transfer komitesi başı zannedip, "sevgili xsporlular" diye seslenip, "sevgiler" ile bitirdiği bir abuk seslenişe kasmasının komikliğine girmiyorum. sözde sevgi sözcükleri arasına sikme sokmalı hakaret etmek nasıl bir psikoloji ile açıklanır tam emin değilim. sözlükten tanıdıkları varsa, kendisiyle bir ilgilensinler derim. muhtemelen yüksek derecede yalnızlık çekiyor, bu dikkat çekme çabaları ondan olsa gerek.

edit2: dediklerimin sağlamasını adam kendi yaptı. eğer sözlüğe edit yaptığınızda uyarı gönderecek teknoloji gelmediyse gecenin üçünde nick altını kollayan bir psikolojiden bahsediyoruz. bana mesaj üzerine mesaj atıyor, hırsını bir alamadı. beşiktaşlı ağlaklığı inanılmaz bir şey.
  • el alemden tc no isteyip uzakdogudan ya da dunyanin herhangi bir noktasindan adam kaldirttirma gucu oldugunu şeyeden he heeeeyy networkler uzeri sahsiyet, bir nevi kilicsiz darthvader.
  • atatürk'e "führeriniz" dediği anda hitler'e benzetmiştir (gelmiş geçmiş en büyük savaş suçlusu ve soykırımcı). marpione'u savunmak için boşuna kıymetli nöronlarınızı harcamayın be dostlar. çok sayıda şehit verdiğimiz günde bile atatürk 'e kinini kusmak için bahane bulan bu arkadaş bilmelidir ki, haddini fazlasıyla aşmıştır. ayrıca #19445503 demiştim konuyla ilgili olarak
  • keşke ergen olsaydı:) neredeyse 40 yaşında adam. işin trajik yanı da bu işte.

(bkz: sikip öldürmekle tehdit eden sözlük yazarı)
hesabın var mı? giriş yap