• fenerbahçe tarihinin gördüğü en güzel defans ikilisidir ve en pahalısıdır da.

verilen paraları son kuruşuna kadar hak etmektedirler.

en yakın rakipleri uche okechukwu & jes högh'dür ancak onlar bile bu 2 adamın savunma kuvvetine ulaşamaz.

96'daki meşhur baklavanın:

____kemalettin___
    __högh____uche__
    ______rüştü______

daha kuvvetlisi bu sayede kurulmuş durumda:

_____mehmet_____
    __skrtel____kjaer__
    ______volkan_____
  • lugano & yobo
    lugano & servet
    lugano & edu

lugano x olamadigi icin gerceklesen durum. lugano 2 kisilik oynadigi icin yanina kim gelse super ikili oluyordu aslinda

edit: arkadaslar uyardılar servetle lugano oynamamis servet lugano geldiginde gonderilmis. onun yerine bilica & lugano yazılabılır.
  • ağırdır. kapanan bir savunmada evet, dünyada bile en iyi olabilirler. ama çoğu maçını rakip sahada oynayan fener için hızlı ileri çıkan veya kontraları olan bir takıma karşı sıradan hale gelirler.
  • duvardır, efsanedir, klasik fenerbahçe savunmasıdır. diğer örnekleri;

högh-uche
    luciano-servet
    lugano-edu
  • skrtel'in sarı kart görmesi ile avrupa ligi ilk maçında bozulmuş ikilidir.
  • (bkz: sarı duvar)
  • lan bu başlıkta bile beşiktaşlı övüyolar a.q lan maç kazandık bi siktirin gidin tinerinizi çekin evinizde şurayı bize bırakalım
  • lugano edu ikilisinden iyi olduklarını çoktan ispatlamışlardır.
  • art niyetli bi insan olarak biri birini kıskanıyo mu ki acaba diyorum. sonra ikiside üstün varlık olduklarından böyle duygular besleme şansları yok deyip geçiyorum. çok karizmatik ve çok güçlüler allah nazardan korusun onlar oldukça takıma olan güvenim artıyor.

kjaer'e hayvani hayranlığım vardı, skrtel gelince pek takmadım açıkcası ama takım için savaşması beni çok mutlu ediyor. galatasaray maçının son dakikasında yaptığı kritik mücadeleden sonra son düdük çalarken yaptığı o zafer hareketinin ardından istemsiz çığlık atmıştım.(gifini bulan bilen varsa müteşekkir olurum)

şu an şaka maka avrupanın sayılı defans ikilisi arasında bunlar. nazar değmesin, hakem görmesin, kırmızı kart cezalısı oldukları gün rakip takım şut çekemesin.

amin.
  • belki abartıyorum ama bence şuan uefa avrupa liginin en iyi ikilisidir
hesabın var mı? giriş yap