• en güzeli cam kenarına atılmış olanıdır.

yemek masası da olabilir hiç problem değil.

hatta hep hayalini kurduğunuz, her bir köşesine ayrı bir defter açıp ayrı ayrı şeyler yazmak, ayrı ayrı şeyler okumak istediğiniz gepgeniş çalışma masası muamelesi bile yapabilirsiniz kendisine. (üzerindeki naylon masa örtüsü mü? aldırmayın ona… yokmuş gibi yapın)

hiç bir şey yazamazsanız bakın bakın sokağı yazın…

kim bilir belki benim gördüğüm saçları özenle karıştırılıp yırtık ayakkabısıyla evsiz süsü verilmiş ama üzeri temiz, tırnakları manikürlü o uzun saçlı adamı; “temiz bir çevre için elele” tabelasının altına bırakılmış çöpleri; yazdığınızı bitirip kendilerine süt götürmeniz gerektiğini unutmadığınız kedileri,; bazıları yeşil bazıları sadece kuru dallardan ibaret ağaçları; sıra sıra apartmanların arkasından görülen yeni rezidans’ı; spot ışıklarla aydınlatılmış o kasrı; belki de sarhoş taşıyan sarı taksileri; park yasağı tabelasının altına park etmiş arabaları; çöp kamyonunu ve çöp kamyonunun arkasına asılıp ayakta giden ve yaz kış demeyen çöpçüleri; otoparkın üst katında ıssızca cumartesi olup işlevli hale gelmeyi bekleyen pazar tahtalarını ve hatta hatta göremediğiniz ama tam karşınızdaki evlendirme dairesi binasının arka tarafındaki gececi kokoreççiyi ve daha çoğunu siz de görüp yazarsınız o zaman…
  • lokasyon: istinye park'ta hugo boss, ralph lauren, gucci, prada gibi markaların olduğu sokak. hatta sokağın tam ortası.

fiyatlandırma: 2 kişi; 2 zencefil gazoz, 1 lazanya, 1 pizza, 1 çikolatalı sufle ve 1 başka tatlı = 110 tl.
    kola 9 tl, zencefil gazoz 10 tl. sıkma nar suyu sanırım 15 tl civarı. lazanya 29, pizza capriossa 32 tl. tatlılar 10 tl ile 20 tl arası değişiyor, çikolatalı sufle 15 tl ancak boyutu özsüt'e nazaran daha küçük. masa ılık çikolata 14 tl.

ünlü sayısı: 1 kişi; o da ece erken. sözlükte her ne kadar ünlü mekanı diye anılsa da durum bu, rahat olunuz.

manzara: valla en fazla mağaza, lüks araba ve vale manzaranız oluyor. bu arada kasım ayındayız, dışarıda oturucam diyorsanız üşümeyi göze aldığınızı hatırlatmaya gerek yok.

fiyat / performans oranı: düşük. biraz overrated bir mekan. garsonlar zaten son derece suratsız ve kaba. bu paraya 2 kişi, çok daha özenli, lezzetli, manzaralı bir mekana gidilebilir diye düşünüyorum, yoksa sence yanılıyor muyum?

tanım: istinye park'ta bulunan bir mekan.
  • melis danişmend ' in son günlerde büyük aşk yaşadığım şarkısı.

(bkz: biraz gülmek istiyordum)
  • samimi melis danişmend şarkısı. biraz gülmek istiyordum'daki en güzellerden. belki de en güzeli.

sen gül daha
    sen gül daha
    ben usul usul erirken
    sen gül daha

benim kadar seven birini tanırsın ama
    ya benim gibi vazgeçmeyeni yıllarca?

sen gül daha
    otur daha karşıma anlat bana
    nasıl da bir bağ yokmuş aranda insanlarla
    şu masayla ben ölürken sen bak uzaklara

aslında içinde bir yerde makul bir insan var
    ama duruyor öyle kim bilir neye yarar
    bir kere geldik bir kere hayata
    elimi tutmaya çekindin daima

söz-müzik: melis danişmend
  • melis danismend'i sevmek icin gosterebilecegim en somut sebep.
  • nasa'nın arkadaşıdır.
  • insanlar buraya ünlü kesmeye geliyor, menüye yarım saat yalandan göz atıp türk kahvesi söylüyor. özetle, kendini zengin göstermeye çalışanların gelenlerin çeyreğini oluşturduğu mekanımsı sonradan görme ve kompleksli insan turnusolu.
  • (bkz: edip cansever)e gore, adamin akli, fikri, ruhu, hayati olan, dort ayakli nesne.
    ilginç bir butunleyis var sanki siirde ...
    buyuk saire göre hayatin 4 ayagi, yaygin metaforik anlatimiyla ölümün ise 4 kolu var. insan, hayatı ve ölümüyle tamam degil midir zaten...
    (bkz: masa da masaymis ha)
  • renk cümbüşü yapılmış bir klibe sahip şarkı. ama gülşah erolyok ama olsun yine de biz seviyoruz melis danişmendi, şarkılarını, kliplerini. tamam gülşah erol'u görsek daha iyi olurdu.
  • belirli şekli olan şey.

masa aslında belli şekille tanımlanabilen bir şey olmamalı. onu parçaladığında da masa diyebilmelisin yani ona. ya da masayla hiç ilgisi olmayan bir anlam yüklemelisin ki, parçalamadan önce de zaten ortada masa olmasın!
hesabın var mı? giriş yap