• evde erkek varken kadının doğurması.

edit: baslik basa kalmis.
    ilk entryde bir erkek kisi hanim arkadasi ile yemege cikmis. erkek garson siparis almaya gelince, masadaki hanim kizimiz siparisini vermis, bizim erkek kiside dosemis entry. aklimda boyle kalmis.
  • sevdiğim kız ile ilk defa garsonlu bir mekana gitmiştik :) (daha önce hep starbucks ya da tabldot) garson geldi "ne istersiniz?" diye soruyor. ben hemen kendi siparişlerimi verdim. o sırada baktım alttan bir ayak bacaklarıma vuruyor. "lan kedi mi geçiyor ne oluyor" diye irkildiğim sırada bizim hatunun alttan peçeteye yazılmış siparişleri uzattığını gördüm. aldım hemen garsona okudum.

sağolsun benim erkeklik gururum kırılmasın diye garsonla muhatap olmak yerine bana yazıp uzattı siparişlerini. hesap öderken de alttan kredi kartını uzatmışlığı vardır.

şimdi o kadınla evliyiz, çocuk bekliyoruz <3

-lan bi yürüyün gidin. ne büyük egonuz varmış. aman kız hesap ödemesin erkeğin gururu kırılır. yok kız garsonla muhatap olmasın erkeğin pipisi ufalır. geçin lan bunları geçin ya!
  • garson da insan olduğu ve işini yaptığı için, normal davranmış olan kadındır. ne demek garsonla muhatap olmamak? şu kullandığınız kelimelere bir dikkat edin. bu platformda her meslekten insan var. kimse birbirinden üstün değil. bunu anlayın, öyle konuşun. tek başına yemek yerken garsonla iletişim kuran kadın, masada erkek varken neden kurmasın? sizin sapık ortadoğulu zihniyetinizi seveyim.
  • bundan yıllar yıllar önce, yaşım henüz 17yken bir erkek arkadaşım vardı. kendisi son yüzyılın en maço ve kıskanç erkeğiydi.

bir gün gittiğimiz bir kafede garsondan su istemek hatasına düştüm. istemez olaydım. garson da görevi gereği suyumu getirip, bardağa doldurdu masada. o gün yaşadığım rezilliği hayatım boyunca unutamam. hem garsonu hem beni öyle bir azarladı, öyle bir olay çıkardı ki uzun bir süre gerçekten garsonlarla muhatap olmamam gerektiğine inandım. yaşım da küçük tabii. sonra bir aydınlanma yaşadım. noluyoruz dedim. o zamandan beri bu olay bende takıntı oldu. gittiğim her yerde mutlaka ama mutlaka kendi siparişimi kendim vermeye özen gösteriyorum. hatta illa ben sipariş vermek için sorun çıkarıyorum bazen.

yapmayın böyle şeyler. kimse kimsenin sahibi değil, olamaz. bu kadar baskın olmaya çalışmayın.

debe eki: (bkz: avrasya tüneli'nin ismini atatürk tüneli koyuyoruz)

oy verin
  • 11 yıl bundan önce ilk defa kız arkadaşımla dışarı çıkmıştım, ilk buluşmamızdı, çok heyecanlıydık açıkcası. hatta gideceğimiz mekanı 2 hafta önceden tartışmış, ortak karar vermiştik. o gün her şey mükemmel olacaktı.. gittik önceden ortak belirlediğimiz mekana, sipariş geldiğinde ben kendi siparişimi verdim ama kız siparişi garsona değil de bana söyledi. garson gittikten sonra baya bi tartışma yaşadık, ona kendini bir birey gibi davranmasını, 21. yüzyılda yaşadığımızı garsonla konuşmanın sana da bana da bir etki etmeyeceğini anlattım. sonraki günlerde garsonla rahat siparişler vermeğe başladı..

şimdi evliler, garsondan 2 çoçuğu var.

bu şablonu çok beğendim :))
  • adab-ı muaşeretten bihaber kadındır.

garson erkekse masadaki erkek muhatap olmalıdır, kadınsa kadın. eğer garson eşcinselse içki siparişinde kadın yemek siparişinde erkek muhatap olur. fakat garsonun homofobik bir hetero olduğu durumlarda ilk erkek sonra kadın şeklinde değişir. garson ırkçı bir seksist ise kadın masadan kalkar garson yerine oturur. eğer garson aynı zamanda bir de faşistte kadın siparişleri getirir garsonla adam birlikte mekanı terk ederler.
  • (bkz: erkek adamın erkek sevgilisi olur)

çağrışım yaptıran başlık.
hesabın var mı? giriş yap