• sevdigim bir yazar*. simdi bunun bir ikizi var*, bir de bicisi var, ikisi de iyi insanlara benziyolar. ayrica bu max efendi boyle sak suk fotograf cekiyo, sonra ben o fotograflari calip kotu emellerime alet ediyom, oh mis gibi oluyo. bir de christy moore kitabi var, ordan sarki soyluyo, bir de karanfil'i soylerken fazla cosuyo (gitar kiracak diye korkuyo insan yane). sonracigima, daraldikca benlen muzik arsivi degisimi ve online asik atismasi* yapmaya itiraz etmiyo.

kiskaniyorum ben bunu, hem ikizi var hem de "is" dedigi sey cik cik cik sercecikleri falan izlemek. biz de burada oturmus devlet istatistik enstitusu menseli 1leri 0lari izliyoruz, kaderin boylesine isyan etmeyeyim de ne'deyim? (hasetimin acisini sozluk sayesinde cikariyorum iste ben de, nioahahaha, hayatini kararttim olm, evrim teorisi basliginda eselenmekten kuslara bakmaya firsat bulamayacaksin. muahahah!)

hayatimizin pek guzel iki yilini midwest'in ortasindaki "allah'in cezasi city"'de gecirmis olmak ve ilk firsatta arkamiza bakmadan oradan kacma planlari yapip bati yakasina kapagi atarak bu planlari gerceklestirmek gibi bir ortak yonumuz, kader ortakligimiz var. kendisini attigi yer itibariyle seneye ssg'ye komsu olacak, kim bilir belki bir zirvede tanisirlar da poz verme ozurlu ssg'mizin icindeki vahe kilicarslan'i ortaya cikarir makinesiyle (benim icimdeki michael jordan'i ortaya cikarma konusundaki performansi pek umit vaadetmese de...).

ay yeter, yer yer ikizlerden hangisine yazildigini sasirdigim bu entry'e klasik bir son verelim:
    (bkz: ilk entrin ben olayim dedim)
  • yelkenci, hayvan davranis bilimci, serce sever, muhalif, ikizi olan, doktora ogrencisi yazar.
  • isviçreli yazar. oyunları, günceleri ve anketi ile ünlüdür. anketinde rahatsız edici soruları ile insana kendini sorgulatır. orn: "birisine karşı onun haberi olmadan haksızlık yaptınız mı? bu yüzden kendinizden mi yoksa ondan mı nefret ediyorsunuz?" gibi yüzlerce sorusu vardır.
  • almanya'da son zamanlarda ve daha önce belki daha daha da önce cereyan etmiş olan, ve ilerde de gerçekleşecek ev kundaklama dürtüsünün altında yatanları, gayet temiz ve düzenli bir şekilde yazmış olan sanatçı.

bu çerçevede: (bkz: biedermann und die brandstifter, vatandaş ahmet efendi ve kundakçılar)

edit: son "yangınlar" üzerine artık yazmak farz oldu dedim.
  • sosyalisttir.
  • "kendine bir kimlik çizmemelisin." cümlesiyle özdeşleşmiş yazar.
  • friedrich dürrenmattın 'umutsuz bir romantik' olarak tanımladığı güzel insan.
  • "işgücü çağırdık,insanlar geldi".diyen kişi.
hesabın var mı? giriş yap