şükela:  tümü | bugün
  • ilk yudumu aldığında insana "ben bu şişeyi bitiririm abi" hissi veren fakat daha kadehin sonunu görmeden kafayı ikibinüçbinbeşyüz yapan, kadifemsi tadıyla mest eden, sözümona fransız ancak alman güzellerinin eliyle toplanan, cebi yakmasının yanısıra bünyeye müthiş bir ısı veren, iksir şişeli güzelim, şarabım.

(bkz: merlot)

(bkz: yanıyorum dostlar)
  • şarap seven ama seçiminden de çok anlamayan bünyeyi mutlu eden bir şaraptır. lakin eskiden evimin yakınındaki marketten (bkz: demtaş) alırken, artık hiçbir yerde bulamıyorum. hem şişesinin görünümü, hem kalitesi, hem de fazla pahalı olmayışıyla gönlümü fethetmişti oysa. şimdi olsa ne güzel kutlardım seçim sonuçlarını. (akp'nin kazanmasını şarapla kutlamak hem ironik bir faaliyettir, hem de nizami olmasa da bir sivil itaatsizlik örneğidir.)
  • midnight in paris ile şahane giden şarap.. yüzde yüz fransız olmasa da kafalar bi milyon mu sen ona bak koçum!

edit: tashih!*
  • şişesinin hastası tadının müptelası oldum o derece güzel içimi var. bulamayanlar için adres metro marketler. almanyanı dövüyorlar. almayanı görürseniz sizde dövün lütfen. içme de yanında yat o derece güzel ak. fiyat performansıyla gözlerimi yaşartan şarap.
  • şu aralar metrolarda litresi 20 lira. sırf şişesi için değer. ben bitirip diğer şarapları da bunun şişesine koymak için aldım.
  • içimi yumuşak, alkolü hissettirmeden 2 kadehte baş döndüren şarap.