• özetle tüm devrimleri tek tek geri götüreceğiz, amınıza koyacağız deseniz de biz de yorulmasak dediğim açıklama.
  • (bkz: karşıdevrim hareketi)

normalde yargılanması gereken birinin sözüyken, "tartışılsın, en azından konuşabilelim, medreseler aslında şöyledir böyledir" diye kemküm edenlere şahit olmak ne acı.
  • medreseler açıkken ne işe yaramış ki , şimdi de yeniden açalım acaba?

osmanlıda 600 sene boyunca medrese vardı da ne çıktı o medreselerden şerh,haşiye, şerh,haşiye hadi fizik kimya biyoloji vs bilim üretemedin ona bir şey demiyoruz. medreseyi daha çok yargıç ve bürokrat yetiştirme okulu olarak gördün bugünkü ilahiyat,hukuk ve edebiyat fakültelerinin toplamı gibi bir şey yaptın eyvallah ,

din alanında ne çıkarmış medrese , eski diyanet işleri başkanlarından biri olan prof.yazıcıoğlu bir kitabında diyordu ki osmanlı medreselerinde kelam alanında sadece bir tane özgün kitap yazılmış diğerleri hep arap fars ulemanın kitaplarının şerhi, hatta şerhin şerhi. (özgün kitabı yazan tokatlı ibni kemal yanlış hatırlamıyorsam)

laiklik karşı devrim lafları falan bana geyik gibi geliyor da bin yıllık medrese ne üretmiş de bugün yeniden medrese deniyor ?
  • türkçe meali bronz çağı çok güzel sen de gelsene olasıca çağrı.

şair burada, bugünün açık toplum şartlarında kitlesel sömürü düzenini tesis etmekte zorlanıyoruz, ülkeyi topyekün psikoz komasına sokacak altyapıyı mevcut eğitim sistemiyle kuramıyoruz diye şikayet ediyor zavallım.

.
  • “bir millet bireyleri ancak bir eğitim görebilir. iki türlü eğitim bir ülkede iki türlü insan yetiştirir. bu ise, duygu ve düşünce birliği ile dayanışma amaçlarını tamamen yok eder. ''

tarih 2 mart 1924 beyanın sahibi tevhid-i tedrisat yasa tasarısı sahibi saruhan mebusu ve maarif vekilif vasıf bey.

vah bu topraklarda yaşayan millete. tekerleğin içine yerleştirilmiş hamster gibiyiz. hep bir kısırdöngü.

insanların nerdeyse 100 yıl önce gördüğü gerçekleri hiçe sayıp aynı hataları bir kez bir kez daha yapmaya kalkışmak.

anadolu nun laneti bu.
  • hocam bi dur, zaten ortalık karışık..
  • açılım goygoyuna medreselerde eğitim görmüş 1000 - bin- melenin diyanet kadrosuna alınmasıyla zaten bu iş legalleşmişti şimdi bu legaliteye süreklilik katmak istiyorlar. minareye kılıf hazırlıyorlar.

milli devletin eğitimin tek bir elden yapılmasına açıkça aykırı bir işlem. çoğusu cumhuriyet değerlerinin karşısında bir tedrisatan geçmiş kişileri bir cumhuriyeti ayakta tutmak için görevlendiriyorsun. şimdi bu kişiler güya hafız yetiştirecek!
    tektipleştirme goygoyu ile milli eğitim eleştiriliyor, bırak eleştirmeyi yeriyor ancak çağdaş sosyoloji sağlıklı bir devlet ve toplum yapısı için milli eğitimi öngörüyor.
    siz düşünün şimdi; tamam kuran-ı kerimi okumayı öğrenmişler, kuran'ı hadisleri ezberlemişler ancak bu kişilerin eğitim gördüğü medreselerin ideolojik, hukuki, fıkhi temelleri neye dayanıyor?

http://www.memurlar.net/haber/247739/

"özafşar,bin kişilik kadronun, doğu ve güneydoğu bölgeleri başta olmak üzere en fazla ihtiyaç duyulan 39 ile dağıtıldığını belirterek, şöyle konuştu: "sınav münasebetiyle gördük ki örgün eğitim dışında farklı eğitim imkânlarından yararlanarak din eğitimi alanında kendini yetiştiren epey vatandaşımız var. yurtiçinde, yurtdışında, herhangi bir eğitim kurumunda eğitim almış olabilir. özel şahıslardan eğitim almış olabilir. bunu belgelemesini istedik ve belgesi olanları kabul ettik." en çok imam hatip 104 kişiyle istanbul'a atanırken, batman ve van 57'şer, diyarbakır 52, siirt 49, şanlıurfa 45, şırnak 38, mardin ve muş'a 36 kişiyle en çok imam hatip yerleştirilen iller oldu. trabzon 25, rize 13, siirt, şanlıurfa ve diyarbakır 12'şer, istanbul ise 11 kişiyle en çok kuran kursu öğreticisi yerleştirilen iller arasında yer aldı."
  • son derece yerinde ancak yetersiz bir açıklama. ceza olarak falaka uygulaması yeniden yürürlüğe konmalı, şehzadeler de lalaları tarafından temel eğitimlerini aldıktan sonra sancaklara gönderilerek devlet yönetiminde tecrübe kazanmalıdır.

haaa, ama sen bütün bunlar olurken son model otomobiline binmeye devam et olur mu iblis? onun yerine kağnı kullanmaya falan kalkma sakın.
hesabın var mı? giriş yap