• ntv'de ates cemberi adli programi yapan dis haberler uzmani gazeteci. uluslararsi siyeset ve ozellikle kafkasya konusunda hakimiyeti yuksek bir arastirmaci. uluslararsi iliskilere merakli kisilerin, binay'in yazilarini okunmasi tavsiye olunur.
    http://www.ntvmsnbc.com/…ws/memet_front.asp?0m=-309
  • 31.10.1972'de istanbul'da doğdu. çocukluğu biga'da geçti. 1996'da university of darmstadt'da politik bilim lisans, 1998'de aynı üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. bu arada 1993 yılında capitol hill'de siyasi danışmanlık stajı yaptı. yüksek lisansını yaparken ömer komili ile birlikte www.turkiye.net adlı siteyi hazırladılar, sonradan yelpaze adını alan sitede büyüteç köşe yazılarını yazdı. 1998 yılında ntv'de çalışmaya başladı. burada hazırladığı ateş çemberi programı ile dikkati çekti.
  • şu anda btc (bakü- tiflis- ceyhan) boru hattı üzerine kapsamlı bir belgesel hazırlamaktadır, sadece bir ay öncesine kadar bu amaçla hazırlanan siteye girip belgeselin çekim aşamaları ile ilgili bilgilere ulaşabilirken çözemediğim bir nedenle şu an siteyi bulamamaktayım, ben mi siteyi kaybettim yoksa onlar mı bir işler çeviriyor anlamadım ancak belgeseli sabırsızlıkla beklemekte olduğum kesin. bunun dışında cnbc-e'de son baskı programına konuk olduğunda gördüğüm kadarıyla oldukça hoş bir amcadır (ne de olsa bizim oralardan!) kendileri lakin program boyunca hostuyla hoş hoş flört ettiğinden gözüme girememiştir ( halbuki tipine yakışır şekilde şöyle soğuk mesafeli olsa bitirmişti olayı ya neyse, geçti artık) , şu an için sadece belgeseli ile ilgilenmekteyim yani...
  • 6 şubat 2005 tarihli hürriyet gazetesi pazar ilavesinde yer alan fotoğrafıyla dudak uçuklatmış şahıs. o ne güzel bir yüz ifadesidir, ne serin serin bakıştır objektife, kesinlikle belgeseli sabırsızlıkla bekliyorum.
  • karizmatik sesiyle acaba dublaj sanatçılığı da mı yapıyor dedirten an itibariyle pis sakal bırakmış araştırmacı.
  • (bkz: zenne)
  • ses tonu dinleyeni konuya hemen odaklatan kişi... reklam seslendiren, şiir okuyan seslerden bir eksikliği yok. canlı dinleme fırsatı bulamamama rağmen katıldığı programlarla bile beni dumura uğratmıştır. canlı görsem "bu ses nasıl çıkıyor, anlatır mısınız" diye sorabilirdim. imza attığı işler takdire şayan, sesi de hayranlık uyandıracak seviyede etkileyici.
  • (bkz: çekmeceler)
  • (bkz: #49424491)
hesabın var mı? giriş yap