şükela:  tümü | bugün
 • 'sizi vallahi bir kaşık suda boğarız' twitinden sonra gerçekleşmesini beklediğim eylem.
 • düzgün işleyen bir hukuk devletinde ihtimal dahilindedir.

  "onlar taksim'e 20 bin kişi çıkardıysa, ben 500 bin kişiyi kazlıçeşme'ye çıkarırım. böyle bir imkanımız, gücümüz var." -recep tayyip erdoğan, 2 haziran 2013
 • http://arsiv.sabah.com.tr/1998/11/13/r01.html

  13 kasım 1998 - cuma

  --- spoiler ---

  ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek, ankara dgm savcılığı'nın talimatıyla gözaltına alındı. gökçek polisleri karşısında görünce yere yığıldı

  ankara- işadamı korkmaz yiğit'in açıklamalarının ardından yaşanan siyasi depremlerle sarsılan ankara'da dün sürpriz bir gelişme daha oldu. ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek, dgm savcılığı'nın talimatı üzerine gözaltına alındı.

  ankara dgm başsavcısı nuh mete yüksel'in gözaltı talimatı saat 10.45'te ankara emniyeti tem şubesi'ne iletildi. gökçek'in makamından alınması yerine evinden alınması daha uygun bulundu. tem şube müdürü cavit çevik emrindeki 5 kişilik ekip melih gökçek'in portakal vadisi'nde bulunan evine geldi ve gökçek'le görüşmek istedi. pijamalarıyla kapıya gelen gökçek, "hayırdır, ne oluyor?" diye sordu. polisler, "dgm'nin talimatı üzerine sizi gözaltına almaya geldik" dedi. bir anda yüzünün rengi değişen gökçek, "nasıl olur? inanamıyorum böyle bir şeye" dedikten sonra yığılıp kaldı.

  gitmek istemedi

  gökçek, pijamalarını çıkartmadan önce başta fp genel merkezi olmak üzere ankara valisi, dgm ve içişleri bakanlığı'nı aradı. gökçek, bu sırada polislere "madem beni dgm istiyor. beni niçin emniyet'e götürüyorsunuz? dgm'ye gidip, ifademi vereyim" diye çıkıştı. bu sırada gökçek'in evinde detaylı arama yapıldı. gökçek'in evinde 2 adet ruhsatlı tabanca ile 1 adet ruhsatlı av tüfeği bulunduğu, ancak bu silahlara el konulmadığı bildirildi.

  evde yapılan inceleme ve tutanak tutulmasının ardından gökçek, ön kapıda bekleyen gazeteciler gözönünde bulundurularak, arka kapıdan çıkarıldı.

  fp'liler geldi

  gökçek, ekipler eşliğinde saat 12.05 sıralarında ankara emniyeti'ne getirildi. gökçek'i burada fp'li 5 milletvekili ile bazı fp'li belediye başkanları ile belediye yetkilileri karşıladı. tem şubesi girişinde milletvekilleri, belediye başkanları ve bürokratları ile tek tek öpüşen gökçek, şube müdürü cavit çevik'in odasına alındı.

  kısa bir süre tem şube müdürü çevik'in odasında kalan gökçek daha sonra sorgu öncesi muayene edilmek üzere ankara adliyesi adli tıp'a getirildi. gökçek'in saat 13.45'te adli tabipliğe sevkedilmesinin ardından, "teşekkül oluşturmak suretiyle ihaleye fesat karıştırmak" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve muradiye vakfı ile ilişkili bazı şirketlerin yöneticileri de adli tabipliğe sevkedildi. bu kişiler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra tekrar gözaltında tutuldukları ankara emniyet müdürlüğü terörle mücadele şubesi'ne götürüldü.

  gözaltıya protesto

  bu sırada gökçek ve gözaltına alınan muradiye vakfı yöneticilerini desteklemek amacıyla vakıf çalışanları ve belediye çalışanlarından oluşan bir grup ankara emniyeti önüne geldi. bir süre burada muradiye vakfı yöneticilerinin ve gökçek'in gözaltına alınışlarını protesto eden kişilerin toplu halde durmalarına izin verilmedi. gökçek'in gözaltına alınacağı bilgisi, ankara emniyeti tarafından bonn'da bulunan emniyet genel müdürü'ne telefonla bildirildi. gökçek'in gözaltına alınma aşaması da emniyet üst düzey yetkililerine, dakika dakika ulaştırıldı.

  saygı öztürk-kamil elibol

  --- spoiler ---
 • 3 saat boyunca gözaltında tutulmuş ve kamuoyundan gizlenmeye çalışılmakta. her an tutuklanabilirmiş...
  o kelle gidecek arkadaşlar.
  http://www.insanhaber.com/…ndigini-iddia-etti-73548
 • üst düzey görüşmeler yapılmış ardından salınmış deniyor. kim ki bu üst düzey? çıkartabilen var mı?
 • halen bu itici adamın başına bir şeyler olabileceğini düşünenler var. bu iktidar olduğu sürece bu adama hiç ama hiçbir şey olmaz sevgili sözlük yazarları.

  bu adamın 10 kusuru var belki ama çevresindeki insanların 100 kusurunu biliyor
 • bu adamdan tek kurtuluş bir sabah spor yaparken eceliyle özal gibi kalpten gitmesi. recep tayyip göz altına alınır bu adam alınamaz, aldılar de tutamazlar, tuttular de o ülke türkiye olamaz.
 • gözlerimle görsem inanmayacağım hede.

  fi tarihinde bir bankaya para yatıran insanlar, dönemin baskısıyla sendikaya üye olmaya zorlanan insanların hayatı karartılıyor (darbeye karısmış vatan hainleri hariç) bu ve bunun gibi twiter maskaraları hala pişkin pişkin ortalıkda dolanıyor. utanmıyorda.

  al bülent'i vur melih'e, 4 bakandan ders çıkarın hangisi hesap verdi? bedel ödedi?.
 • 13 kasım 1998 günü gerçekleşmiş olaydır.