• tehtit tamam. onu da yazamamış. eğitimci böyle olunca haliyle çocuklar da aynı şablondan çıkıyor. ya da öyle velilere böyle öğretmen mi? bilemedim. toptan bozuk milletiz.
  • melis öğretmen velilerin grubuna bu kadar emrivaki yazıyorsa.minicik çocukların vay haline.
  • milli eğitim teftiş kurulunun geniş yetkilerle donatılıp yeni bir yapılanma ile ihya edilmesi gerektiğinin onlarca göstergesinden biri.

öğretmene bak arkadaş. velilere doktoru tehdit etmelerini öğütlüyor. tehdit de sonuç vermezse dövün diyecek neredeyse. tehdit yazmayı becerememesi ise ayrı bir konu.

yazık gerçekten.
  • ismine bakınca kesin komik bir minnoşluk yapan bir öğretmen arkadaşımız diye girdiğim başlık. kadın kurtlar vadisi melis çıktı. kalanı için yorum yapmıyorum ülkede iş yaptırma şeklinin özeti olmuş.
  • bir değişik öğretmen açıklaması. doktorları ne ile tehdit edeceklerini de yazsaymış daha aydınlatıcı olurmuş.

"seni melis hocaya havale ederiz" aklıma gelenlerden ilki. zira baya caydırıcı.
  • bu başlığın açılmasına sebep olan şeyden bahsetmek istiyorum.

meb ve sağlık bakanlığı’nın protokolü gereği, bir süredir öğrencilerden sağlık taraması yaptırmaları ve tarama sonucunu gösterir belgeyi okul idarelerine teslim ederek öğrencilerin sağlık durumları ve gelişimlerinin izlenmesi amaçlanmaktadır. lakin her güzel uygulama saçma sapan insanların elinde bir kaos ortamına evriliyor bu ülkede. nasıl mı?

- okul idaresi ve/veya öğretmen “gereksiz bir prosedür” gibi görüp “şu tarihe kadar gelecek” diyerek belirli bir süre içinde bu yükten kurtulma derdinde. büyük şehirlerde 3 gün-5gün gibi bir sürede getir denildiğinde aile hekimliklerinde yığılma oluyor. 1. basamak sağlık hizmetinden yararlanması gerekenler hizmet alamıyor.

- ailelere “mhrs üzerinden randevu alıp, sağlık ocaklarına gidin” demek ancak yığılmalar yaşanıp, il/ilçe sağlık müdürlüklerinden okullara yazı gidince akıllara geliyor!

- bu başlığın başrol oyuncusu melis öğretmen ise ailelere “tehdit edin” diyene kadar randevu sisteminden bahsedebilirdi. “pide kuyruğuna girer gibi hepiniz yığılırsanız hekimler istenildiği gibi ilgilenemeyip çocuğunuzla ilgili belki de önemli bir sorunu gözden kaçırabilirler.” diye ekleyebilmeliydi.

- bazı aile hekimleri de bu uygulama konusunda masum değil. onlar( bazıları ) dahi gereksiz görüp çocuğun yüzüne bakmadan kağıdı imzalayıp yolluyor maalesef.

not:
    1- okullar aile hekimliklerinden öğrenciler adına randevu alamaz.

2- milli eğitim bakanlığı destek hizmetleri genel müdürlüğünün aralık 2018 tarihli yazısında “merkezi hekim randevu sistemi (mhrs) randevu alma seçeneklerine "öğrenci muayenesi" seçeneği eklenmiştir.” ve “... öğrenci izlemlerinin; yaşa özel çocuk-ergen izlemi olarak değerlendirilmesi ve izlemin yıl içinde öğrenci ve ailenin uygun oldukları bir zamanda* gerçekleştirilmesi sağlanması...” gibi karışıklığı giderici açık ifadeler okullara, halk sağlığı merkezlerine yollanmıştır. karışıklık devlette değil, gerekeni yapmayanlarda maalesef.
  • 21 ekim 2019 günü öğrencilerinin velilerinin olduğu whatsapp grubuna şu cümleleri yazan 1-f sınıfının öğretmenidir.

link isteyenlere

-sevgili velilerim iyi günler
    -çocuklarınızı bu hafta içi herhangi bir gün sağlık ocağına götürüp genel sağlık taraması yaptırmanız gerekmektedir. doktora bu şekilde söylerseniz gerekli müdahaleyi yapacaktır. doktorun verdiği kağıdı da bana getireceksiniz.
    -doktor yapmıyorum falan derse tehtit edin yapmak zorundalar..

(not: okul taramaları milli eğitim ve sağlık bakanlığının yaptığı protokole göre okulların tarama randevusu alıp yönlendirmesi şeklinde oluyor.)
  • görevini yapmadığını düşündüğün birisini tehdit değil sadece şikayet edebilirsin tehdit suçtur ve öğretmen aleni olarak suça teşvik etmektedir.
  • (bkz: tehdit)

daha türkçe yazmayı beceremeyen yurdum öğretmeni. işte ülkenin geldiği son nokta bu.

annem de babam da sınıf öğretmeni. özellikle annemin anlattıkları kanımı donduruyor.

de'yi da'yı ayıramayandan tut da ters işlem problemi çözemeyene kadar hepsi var.
  • fındık kadar aklıyla velilere akıl veren öğrencilerine acıdığım öğretmenimsi varlık
hesabın var mı? giriş yap