• hak verilmez, hak alınır!

ekşide ağlayan memurların bile en az yarısı akp’li rolü yapıyor şeflerine karşı ayrıca yandaş sendikalara üyeler.
  • kardeşim kimsenin asgari ücrete yapılan zamma kinlendiği yok! mevcut zamla dahi insanca yaşanabilecek bir ücret değil bu ancak yıllarca okuyan, ailesi ve kendisi maddi zorluklar yaşayan, atanmak için psikolojisi bozulan,yıllarca ailesinin eline bakmak zorunda kalan insanlar bu yaptığımız emeğin bir karşılığı olsun istiyor ki gayet doğal mesela ben okul idarecisiyim niye doktor, mühendis benden fazla kazanıyor demiyorum çünkü benden daha fazla emek vermiş, veriyorlar. mesela okulumda çalışan üç tane işkur çalışanı var. ilkokul mezunu ev hanımları. bir siyasi partiye oy vermek tüm emekleri.kuş uçmaz köylerde zorunlu hizmette falan çalışmadılar. samimi olarak hiç gözüm yok daha fazla kazansınlar ama yıllarca dirsek çürüten bu memleketin iyi kötü okuyan çocukları iş bulamazsa veya düşük ücretlere çalışırsa hiç kimseyi okumaya ikna edemezsin. uzun oldu biliyorum ama geçen yaz çocuğunuz çalışmıyor, ödev yapmıyor diye okula çağırdığım veli “okusa ne olacak, ben okumadım kepçe operatörüyüm senden fazla kazanıyorum” dedi ki haklı.
  • ne memur ne işçiyim, anlamadığım neden memurlar bugün ayağa kalktı, %3 zammı kabul edip oturduklarında akılları nerede idi.
  • memur sarı sendikayı terketmedigi müddetçe yüzde 3 bile cok, ben olsam hic vermem.
  • yılda 80 bin lirayı geliri geçmeyenlerden vergiler düşürülsün.
    150 bini geçenlerden %45, 300 bini geçenlerden ise %55 alınsın. yıllık 1 milyon lirayı geçenlerden de %65 gelir vergisi alınsın. 10 yıldır her yıl 1 milyon lirayı geçenlerden her 5 yılda bir %2 varlık vergisi alınsın.

bu vergiler en azından tarım alanında ucuz mal sağlasın da yiyecek, içecek uygun olsun.

asgari ücretle kavga etmeyin, paranıza el koyan sermayeyle kavga edin.
  • 2010da 2.50 civarında olan yeni başlamış öğretmen/ asgari ücret oranı 2020de 1.72ye geriledi. bu da öğretmenin reel olarak asgari ücret karşısında fakirleştigini gösterir. çözüm yüzde 30 zam mıdır bilmiyorum ama bu şekilde giderse bir kaç seneye asgari ücret 6000, öğretmen maaşı 7500 gibi bir durum görebiliriz.
  • 30 olmadı da diyelim ki 25 oldu. o da olumlu.
  • son bir kaç yıldır asgari ücretin aldığı zam oranı karşısında aldığı zam oranıyla git gide fakirleşen memurlar için haklı istek.
  • (bkz: hayaller %30 gerçekler %3)

bir devlet memuru olarak memurun yüzde 3 zammı bile hak etmediğini düşünüyorum.
    neden mi?
    gidersin daha güçlü diye sendikaya üye olursun, sendika yüzde 3 verilen pazarlıktan kalkar 3.5'e razı olur.
    bir de ben hayatımda hükümete yakın sendika kavramını anlamıyorum. ulan nasıl olacak, beni savunacak da benim için parasal pazarlık yapacak. yani şunu diyeyim. 657 sayılı dmk olduğu sürece memurun sendikası olamaz. önce çalıştığım kurumu sonra da greve gittiğimizi falan düşünüyorum dahhahahahhahah...
    gözaltında bulursun kendini.
    şaka gibi.
  • 3 kişinin yapacağı iş için bir birimde 10 kişi değil 3 kişi çalışsın o zaman kesinlikle yapılsın.
hesabın var mı? giriş yap