• enerji bakanımız taner yıldız'ın yüksek enerjisinin ürünü olan teklif. bu yasa teklifine göre devlet memurları cumartesi günü de öğleye kadar çalışmış olacak. bu şekilde yan gelip yatan ve devleti sömüren memurlar iflah olmuş olurken ülkemiz de bu sayede enerji açığını kapatmış olacak. taner yıldız bu uygulamanın rusya'da da uygulandığını belirterek model ülke olarak çok güzel bir model sunmuştur.

ak partimizin sayın bakanı aynı zamanda bu uygulamanın 80'li yıllarda da uygulandığını hatırlatmış ve “o günlerden sonra refahımızı çok mu artırdık, avrupa’dan daha mı zenginiz?” diye sorarak bizleri merhamete davet etmektedir.

şimdi ben de soruyorum : yalan mı hoca efendi ? yalan mı adnan hoca ? yalan mı ha yalan mı ?

http://www.ntvmsnbc.com/id/25328326
  • geçen senede taner yıldız böyle bir şeyler gevelemişti . hatta cumartesi yarımgün çalışmakla kalmayıp mesainin sabah 6'da başlaması gerektiğini, namazla güne başlamanın hayırlara vesile olacağını düşünmüştü sanırım. bir sıkıntısı var ama du bakalım.
  • çoğu devlet kurumunda zaten uygulanandır.

fakat hak edilen mesai ücretinin hali hazırda geliş-gidiş masrafını bile karşılamadığı göz önünde bulundurulduğunda çok da umursanmayacak tekliftir.
  • - "solitaire oynamak için de cumartesi daireye mi gidilir allah aşkına?"

bir memur, 2012
  • insan haklarına ve çalışma kanununa aykırıdır.
    zira, bugün tüm memurlar hafta içi sabah 9 akşam 5 mesai ile çalışmak üzere iş akitlerini imzalamışlardır. haliyle, bu kişilerin de bu sınırlar dışında çalışmalarını istemek istekleri dahilinde ve ücreti karşılığında* olmalıdır.

aksi taktirde ise, haklarını aramayan tüm memurlar sömürülmeye can atıyor demektir.
  • bir müddet uygulanıp tepkilerden sonra yeniden tatil ihdas edileceğinde "öyleyse yeni düzenlemede tatil cuma olsun, namaz sebebiyle işler aksamaz, sorun çıkmaz. bilim insanları da son araştırmalarında ardışık günlerle hafta tatilinin verimi ve huzuru arttırdığını kanıtladı" gibi söylemlere yol açabilecektir belki..

arkadaş üretim yapan, reel sektör zaten cumartesi hatta vardiyalı mardiyalı akşamları dahi çalışıyor. bürokrasiye, resmiyete verilen hafta tatili ile yurttaş 2 gün nefes alıp devlet dairesiymiş, tapu kadastroymuş, bankaymış, belediyeymiş koşturmacadan uzak kalıp bu tür işleri hafta arası yapıyor.

sanırsın ki cumartesi çalışılınca felaket bir artı değer üretilecek, ülke kalkınacak. hafta sonlarının zaten ayrı bir ekonomisi, kendi üretim-tüketim ilişkisine dair dengesi, insanların çoluğuyla-çocuğuyla-ailesiyle zaman geçirdiği bir düzeni var.. haftada; başındaki gudubet amiri-memuru-otoriteyi 1 gün eksik gören adamın psikolojisi daha rahatlar, mutluluğu ve verimi daha fazla artar. devlet bürokrasisinde cafcaflı makam odası, lüks aracı, hademesi bilmem nesi olan bi sürü nekbet, kalitesiz herif ve asalak bir sürü bankamatik memur varken bazıları demem o ki değil cumartesi hafta arası bile çalışmıyor buna karşın benim vergilerimden sebeplenirken neyin angaryasındalar anlamak mümkün değil..

bir şekilde bugüne değin hafta sonu tatili tanıyan, aslen kaç para olursa olsun verdiği maaşı en iyi ihtimalle asgari ücretten sgk'ye beyan eden, kayıt dışı işçi çalıştırmaya bayılan, asla fazla mesai/tatil ücreti ödemeyi sevmeyen pek çok emek düşmanı sermaye şirketi yahut şahıs işletmesi de (devlet dairelerindeki kantin/hela işletmecileri dahil) "devletimiz böyle uygun gördü" diye mutad uygulamaları maaşları değiştirmeden yeni düzene uyduracak, ekstra emek sömürüsüne güzel bir bahane edinecektir. aferin..
  • zulümdür. komünizmin insanlığa kazandırdıkları başlığı altında demişiz ki; bunlar daha iyi günleriniz. komünizm yıkıldıktan sonra vahşi kapitalizmi kim durduracak.

12 yıldır cumartesi ve resmi tatillerde çalışan biri olarak derim ki; yazıktır bee, kıyamam. valla bak. haset yok. ben çekiyorum siz çekmeyin.
  • her şeyin iyiye gittiği iddia edilen bir ülkede neden gerek duyulduğunu düşündüren bir öneridir.
  • evde cumartesileri yoruluyorlar tabii. malum ev isleri falan. öğlene kadar dinlesinler diye getirilecek uygulamadır.
hesabın var mı? giriş yap