şükela:  tümü | bugün
  • merhaba biz cenk & erdem.

büyük dedelerimiz tarafından güney dakota’da kurulmuş olan müebbet muhabbet’i 25 yıldır biz devam ettiriyoruz.

canlı yayın için biz kendimize bir cevap seçtik: "kesinlikle doğru ama tam olarak öyle olmayabilir çünkü mümkün değil".

sorularınızı bekliyoruz.

kanıt

edit: parmaklarımız sakatlandığı için cevap kısmını bitiriyoruz. böyle eziyet görmedik. ekşi sözlük'e yazıklar olsun.

sorularınıza verilmiş cevapları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: merhaba biz cenk & erdem sorularınızı cevaplıyoruz/@cenk ve erdem)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • cen&kerdem abilerim öncelikle hoşgeldiniz. “bu geyik muhabbetinin de bir hazırlanış süreci var mı” diye ilkel bir soru sormayacağım. “insanlık neden geyik muhabbetine ihtiyaç duyagelmiştir” diye sosyolojik bir soru da sormayacağım. ama bir neslin lise dönemini geyik yapacak bir arkadaş bulma hayaliyle heder ettiniz. ülkemizde sizce hala bolca var mı böyle insanlar? yani boş muhabbet diye algılayan koca bir güruhun aksine “hayır gülmek bir ihtiyaçtır ve bu mizah türü de bizi mutlu edip yerli yersiz zamanlarda huzur veren bir beyin işidir” diyen, hayata dair umutları yeşerten insanlar gittikçe azalıyor mu? neslimiz tükeniyor mu?

edit: sorumu cevaplamadınız, alacağınız olsun lan. sabahtan beri sol frame’de sizi gözlüyorum halbuki. illa saçma sapan soru mu soralım yani. koskoca adamlar işiniz gücünüz goygoyculuk.
  • değerli mizah üstatları cenk bey ve erdem bey, hoşgeldiniz. ikinize birden toplam tek sorum olacak.

2004 yılında istanbul'daki bir golf kulübünde karşılaşmıştık sizinle. ben o sıralarda turist rehberliği yaparak geçinmeye çalışan bir gençtim. o gün de sahaya irandalı kafilemize golf oynatmak için gelmiştik. sizi izlerken oldukça şaşırdık çünkü topu deliğe her sokuşunuzda tıpkı futboldaki gibi "goooolfff!" diye bağırıyordunuz. bu durum irlandalı dostlarımızın o kadar ilgisini çekti ki her şeyi bırakıp sizi izlemeye başladılar. bir süre sonra artık dayanamadım ve yanınıza gelerek neden böyle davrandığınızı sordum. bunun üzerine köşedeki çalılıkları gösterirken gülüp "şuradaki yılanı ıslatıp onunla döveriz seni bak." diyerek uzaklaştırdınız beni.
    sorum şu: irlanda'da bizim golfte sayı yapınca "goooolfff!" diye bağırdığımızı ve yılanların arasında golf oynadığımızı zanneden bir kitle yarattığınızdan dolayı mutlu musunuz acaba? zira irlanda'ya seyahatlerimde hala bu olayın konuşulduğunu duyuyorum.

teşekkürler ve saygılar.
    • selam ben erdem.

evet çok mutluyum. hatta bu yüzden çarşıda ve pazarda oldukça tebrik ve ona bağlı telefon sistemleri de alıyorum. ben de sağolun.

hayır, o erdem değildi cenk'ti. yani ben.
  • power fm'den neden ayrıldınız ?
    • power fm'den ayrılalı yüz yıllar oluyor. bunu şimdi açıklamak çok saçma olur. ama şunu da eklemek gerekir ki sizin ve bizim bildiğimiz o eski radyo dönemi kapandı.

benim bildiğim hala devam ediyor. ben selim.
  • eskiden galatasaray fenerbahçe derbilerindeki yaptığınız programı özledinizmi yeniden bir şekilde devam edebilirmi?
  • sinek tv‘de erdem bey’i yonlendirerek cenk bey‘i tokatlamaya calisiyorduk.

o zamanlar yasim yetmedigi icin baglanamiyordum ama kendimden emindim. cenk bey‘i tokatlayacak kisi bendim, bunu hissediyordum ancak tam 18‘ime girdim sinek tv kapandi.

sorum su;

o yarismaya benzer bir sey yapacak misiniz? yapacaksaniz cenk bey‘i yeniden nasil tokatlayabiliriz?

bir de nacizane en begendigim isiniz abesle istigal idi. onu da yeniden gorecek miyiz? gorelim.
    • erdem amca'nız beni hala güzelce tokatlamaya devam ediyor sağ olsun.

az evvel girişte verdikleri kartı okuttum cenk'e 20 liraya.

meğer makina bedavaya okuyormuş yine kazık yedim. erdem'den bir tokat daha yedim.
  • abi nerdesiniz ya?
    • şu an yer altında karanlık bir bodrumdayız. ekşi sözlükçü olduğunu iddia eden maskeli bazı kişiler hayıııır.
  • hoş geldiniz.

cenk ve erdem beyler sorum şu olacak; dengeli beslenme videonuzu yıllar önce izlemiştim. önerilerinizi hala uyguluyorum oldukça da iyi sonuçlar alıyorum fakat cenk bey gibi düşemiyorum.

acaba nerede hata yapıyorum?
    • şimdiki dönerleri bonfileden yapmıyorlar. orada düşme sebebim yediğim dengeli dönerin bonfileden yapılmış olmasıydı.
  • huşevni ve deranzo ne demek abilerim.

yıllarımı bu kelimelere cevap bulmak için harcadım.
    • yüzyıllardır bilinen bu önemli gerçeği hala öğrenememiş olmanız sizin kabahatiniz. yazıklar olsun. sizi ekşi sözlük'ten atıyoruz. daha önce bunun anlamını bilmeyen bir kişiye rastlamamıştık.
  • gora filmindeki rolünüz çok güzeldi. sinemaya eğilmeyi düşündünüz mü hiç ?