• futbolcu adem büyük‘ün eşi merve büyük’ün adeta bir milletvekili gibi çakarlı, sirenli araç kullanıp emniyet şeridini ihlal etmesidir.

video

trafikteki herkes enayi ama bu ablamız akıllı. umarım şu olay gündeme girer de yüklü bir ceza alırlar.

haber
  • videoda oğluna “çok eğlenceli değil mi?” diyor.

vatandaşı olmasan eğlenceli ülke aslında.
  • sıradan bir gün
  • bu, doğrudan sisteme bir saldırıdır. toplumun düzeni için olması gerekli istisnaları istismar etmek, kendini sistemin üstünde görmektir. sonucu, sisteme olan güvenin kaybıdır. bu ruh hastalığı son 20 yıldır çok arttı.

tıpkı zamanında ambulans tutan iş adamları gibi ama bu daha kötü, eğlence, ruhunu tatmin için yapılıyor.

edit: bazı yazarlar "olması gereken istisna" ifadesinden kişilere özel istisna anlamışlar. burada sözü geçen istisna "rutin kuralların istisnası"dır, yani doğrudan görevin gerektirdiği ve görevinin bulunması ile sınırlı olarak polis, itfaiye ve ambulanslara tanınan trafik kuralı istisnasıdır. istismar etmek ise arabasına düdük taktırıp insanların kurallara saygısını istismar etmektir.

edit: etik anlayışımca milletvekili olmak da bir istisna değildir. trafikte millet ne kadar hakka sahipse vekili de o kadar hakka sahip olmalıdır.
  • parası olanın ülkenin içinden geçeciğinin kanıtı. adem büyük kim ya? olum nasıl bu hale geldik. fakir olmama rağmen bu örneklerden etkilenip acaba bende şuradan sıyrılsam mı diyorum bazen. sonra utanıyorum, sıkılıyorum ve yoluma devam ediyorum. yüzsüzler gibi hahshshs diye gülemiyorum.
  • utanç verici!
  • ihbar kabul edilip gereği yapılmalı ve ifşa edilmeli gereği yapıldı diye..
    belki utanır bir daha yapmaz yapacak olan da bir kere daha düşünür.
  • cehalet; yetistirdigi cocugun nasil bir insan olacagini varin siz dusunun.
  • bu ablanın da, ona izin verenlerinde hiç suçu günahı yoktur..

bana göre tüm dünya genelinde tek suçu günahı olan;
    basit bir spor dalını, trilyonlarca dolar düzeyinde büyük bir sektör haline getiren,
    sporculara müthiş seviyede tapan,
    popüler eden, müthiş bir hayat tarzı imkanı sunan ve yaşantılarını ağızlarının suyu akarak izleyen,
    kulüplere, paydaşlarına ve ortaklarına müthiş bir olanak sağlayan,
    ...
    taraftarlarındır..

mesela karete dünya şampiyonunun böyle lüks araçlara bindiğini, ailesinin bu tarz suçlar işlediğini gördünüz mü ? ee o da sporcu değil mi ? yüzücü, binici, güllecisi..

bein medya (digitürk) neden bu diğer sporlardan para kazanmıyor da sadece futbol, basketbol gibi şeylerden parayı götürüyor ? hatta ekstra pahalıya satmaya çalışıyor..

edit: büdüt
  • orta doğu'da sıradan bir gün
hesabın var mı? giriş yap