• "sok sok sok! meger nusret o etleri molotof atesinde yapiyormus!"
  • tanım: bir haber imiş.

bu mevzunun neden haber değeri taşıdığını anlamıyorum, anlayamayacağım! he canım, o da kürtmüş, diğeri de. neyin derdi bu. insan olun bir önce ya. kimin hangi ırka mensup olduğundan öte bir bakın etrafınıza nerede yaşıyoruz, bu memlekette ne oluyor diye.

tamam sakinleştim.
  • haber değeri olmayan bilgi. insanların ırklarını merak etme alışkanlığı faşizme giden yolda ilk adımlar olabilir
  • insanların ait oldukları milliyetleri haber olarak gören bir adet rudaw manşeti.

bu ülkede artık türk ya da kürt olmanın kimse için ayrımcılık anlamında hiçbir şey ifade etmemesini öyle çok istiyorum ki...
  • kişi yeter ki insanlıktan çıkmasın, gerisi mühim değil.

(bkz: meşhur nusret insanlıktan çıktı)
  • fotoğrafını gördüğüm an anlamıştım ... siz anlamadınız mı kürt arkadaş. yani şaşırmadım tahminim kesin ve netmiş
  • ankaralı namık'ın ankaralı olmadığını öğrendikten sonra ikinci şoku nusret yaşatmıştır.
  • pkk'nın kendini tasfiye etmesini gerektiren, hatta tüm suriye ve ırak kürdistanı'nın türkiye'nin üniter yapısına birer vilayet olarak dahil olmasını gerektiren kutlu bilig..

demek ki ülkemizde her etnik kökenden insanın önü açık.. demek ki fırsat eşitliği, kardeşlik var ve mümkün.. ben nusret kardeşimizin kürt olması ile gurur duydum.. çok da mutlu oldum bu çıkmadan...
  • (bkz: meşhur hadise türk çıktı) , bu başlıkla aralarında fark yok
  • olsun, allah affetsin. başka ne denir ki bilmiyorum.

tanım: popüler bir kişinin hangi ırktan olduğunun haberi.
hesabın var mı? giriş yap