• http://www.bilgipaylasim.org/…m-tr/konusmacilar.htm de aşağıdaki gibi anlatılan adam.
    "1982 yılında istanbul'da doğdu. üsküdar amerikan koleji'ni bitirdikten sonra çapa fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatına devam ediyor. son sınıf öğrencisi olan metin hara şu anda çapa devlet hastanesi'nde "stajyer fizyoterapist" olarak görev yapmaktadır. uzun yıllardır kendi içine olan yolculuğu devam eden metin seneler içerisinde "tamamlayıcı tıp" diye tanımladığı bir çok tekniğin eğitimini aldı. senelerce bu öğretilerin içinde kendini geliştirdikten sonra son 1.5 senedir profesyonel anlamda şifacılık yapan ve birçok tekniğin eğitimini vermeye başlayan metin'in kullandığı tekniklerden bazıları...
    · reconnective healing
    · reiki
    · san greal-the holy grail
    · orb of life
    · isis bluemoon
    · full spectrum healing
    · precision
    · light dreams
    · gümüş mor alev
    · ilahi nur enerjisi
    · ra-sheeba
    · ki topları
    · inner magic of words
    · golden triangle

"musevi bir aileden gelen, müslüman bir ülkede yaşayan, mısır teknikleri kullanırken tespih çeken, kabala teknikleri kullanırken tasavvuf müziği dinleyen fizik tedavi ve rehabilitasyon son sınıf öğrencisi, çok renkli ve eğlenceli bir şifacı metin." (chi dergisi sayı:20 ekim 2006)"

ayrıca bugün kendisini sosyal bilgiler programında izleme şansı buldum,vücudumuza,sağlığımıza,hastalıklarımıza dair çok ilginç ve mantıklı görünen açıklamaları var.hatta bununla ilgili olarak bilgi paylaşımı derneğinde eğitimler de vermekteymiş.
    daha fazla bilgi için: http://www.bilgipaylasim.org/index.html
  • insanda ağzını burnunu kırma hissi uyandırıyor,la bebe 82 lisin la demek istiyorum,onu yaptım bunu yaptımlarını dinliyorum düşündüm de buna bir holy kanalı açıcam isterse holy metin olsun kanal orda anlatsın sabahtan akşama nerde biriktirmiş bu kadar lafı anlayamadığım.
  • kendisi şu anda saba tümer'in konuğudur.
  • kozmik bilimler uzmanı ahmet maranki'nin 2010 versiyonu.

28 yaşında adam, başımıza guru kesilmiş, çıkmış televizyona, yok efendim enerji, vay efendim doğru nefes almak, aman efendim çakralar, daldan dala, anlattıkça anlatıyor...

ben şu hayatta doğru nefes alarak şifa bulan hasta görmedim; ama millete güya doğru nefes almayı öğreterek zengin olan çok adam gördüm!

biraz evvel saba tümer cnn türk'teki programında bilgisayarının çökmesini bu adamın yüksek enerjisine bağladı, iyi mi?

yüksek enerji ha?

benim de bağırsaklarımda akşam yediğim kuru fasülyenin üstün yaratılışından gelen doğal gücünden kaynaklanan bir enerji birikti ki sormayın, şimdi doğru nefes alıp bir of çeksem şu karşıki dağlar yıkılır...
  • bizzat tanıdığım şeker mi şeker bir insan. elbette bu işlerden para kazanılmasını takdir etmiyorum, lakin çocuğun adam gibi mesleği var zaten (fizyoterapist). alternatif şifa tekniklerini de mesleğiyle birleştirmesi yeni çağın holistik tıp anlayışına uygun düşüyor bence. illa ki buna ihtiyacı olanlar vardır.
    kendisi tam bir indigo çocuktur ayrıca.
  • teknikleri işe yarıyor mu bilmem ama 2 aydır televizyon izlemeyen ben'i salonun önünden geçerken 45 dakika koltuğa kilitlemeyi başarmış biridir.

diyelim atıyor, sıkıyor... lakin bence bu programı izleyen kitlelerin moralini yükseltip bir çok şeye karşı umutlarını geri kazanmalarını sağlamıştır konuşmasıyla. velhasıl böyle bir hitabet yeteneği (doğru referanslar, doğru benzetmeler, akıcı bir anlatım dili) zaten tanınmayı, (hatta önümüzdeki yıllarda çok tanınmayı) haketmiyor mudur?
  • ahmet maranki'nin açtığı "kozmik yaşam merkezi" isimli dükkanlar, kitaplar, seminerler, şunlar bunlar ile parayı hamuduyla götürdüğünü farketmiş biri daha.

okumuş olması, daha eli yüzü düzgün, daha iyi laf yapan ve daha "modern" görünümlü olması aynı yolun yolcusu olduğu gerçeğini değiştirmez.

verecen şunlara enerjiyi, verecen enerjiyi keseceksin takatlerini... nedir bu saçmalıklar be?
  • gece gece kozmik masallarla uyutulan ne çok insan olduğunu keşfetmemi sağlamış insandır.

http://www.insanaguven.com/…kibimiz/fzt-metin-hara/

--- spoiler ---
    metin hara kimdir?

1982 yılında istanbul’da doğdu. üsküdar amerikan koleji’ni bitirdikten sonra çapa fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı. metin hara, çapa devlet hastanesi’nde 1 sene “stajyer fizyoterapist” olarak görev yaptı. uzun yıllardır kendi içine olan yolculuğu devam eden metin, seneler içerisinde “tamamlayıcı tıp” diye tanımladığı birçok tekniğin eğitimini aldı. senelerce bu öğretilerin içinde kendini geliştirdikten sonra son 5 senedir profesyonel anlamda enerji ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı. insan sağlığına olan “bütüncül” yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı “tıbben imkansız” sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı. bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10000’den fazla insanla paylaşan metin birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi. 2008 yılında dünyanın dört bir yanında verdiği seminerler ile büyük beğeni topladı. aynı sene içerisinde insanlığın aydınlanmasını hedefleyen trust human-insana güven projesini başlattı. bu projeyle beraber yurt içi ve yurt dışında birçok hastanın tedavisine yardımcı oldu. dünyanın dört bir yanından aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek eksiksiz bir tedavi ekolü benimseyen metin hara sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir.
    --- spoiler ---

şu linkte yer alan cilalı cümleleri okuyup da, "yüzlerce insanın hayatını değiştirdi, milyonlara seslendi, tıbben imkansız sonuçlara ulaştı, eksiksiz bir tedavi ekolü" falan gibi iddialı lafların arasında hiçbir "somut" örnek, isim, cisim, kanıt gösterilmediğini fark edecek iki-üç aklı selim insan yok mu aramızda?
  • "bilmediği konularda atıp tutan biri" olarak, bu adamın var olduğu bile bilimsel olarak yaygın kabul görmeyen, içsel enerji gibi, çakra gibi mevzularda neler biliyor olabileceği, bu bilgileri nereden öğrendiği, bunlarla yararlı ya da zararlı neler yapabileceği ile ilişkili çok derin şüphelerim var.

yaptığı işten ne kadar para kazandığı mevzusuna ise hiç girmek istemiyorum, beni ilgilendirmez.

yine "bilmediği konularda atıp tutan biri" olarak şunu da belirteyim ki: tıp doktoruyum.
hesabın var mı? giriş yap