şükela:  tümü | bugün
  • bir kaya çilingiroğlu cümlesi.katıldığı bir programda söylemiş bu sözü.

--- spoiler ---

"bana "ne iş yapıyorsun?" diyorlar. baba parası yiyorum. hiçbir iş yapmıyorum. en azından yüz kızartıcı bir iş yapmıyorum. 100 kez milli oldum, 10 tane uluslararası golf turnuvası yaptım. bana sorana soruyorum; sen ne yaptın?"

"metin hara’yı gören tolstoy zannedecek. bunlar sizin uydurmanız. berkay popçu, metin hara yazar. bir tane diyetisyen gördüm. 'benden farklı ne biliyorsun?’ dedim. insanları zayıflatıyor. geçen birine baktım, 250 bin takipçisi var.

rahmetli babam ‘doktor olamayan böyle işler yapar oğlum’ derdi. bunlar sizin çıkardığınız zoraki kahramanlar. kitap yazabilirsin. her kitap yazan yazar değildir. aziz nesin’i kaç kez bu programa konu ettiniz ya da yaşar kemal’i? aziz nesin yazar. metin hara da yazar öyle mi? ben az konuşurum, iyi dinlerim, onun için saçmalamam. sekiz sene önce ne dediğimi önüme koyamazlar." demiş.
    --- spoiler ---

metin hara da yazar,ahmet kural da koyar gibi yeni cümleler türetmeye müsat bir cümle olmuş

https://www.mynet.com/…zar-oyle-mi-204899-mymagazin
  • asıl mesleği (bkz: fizyoterapist)tir.
  • yazar veya değil sonuca bakarım ben. adam adriana lima gibi bir sevgiliye sahip hem de o tiple.
    (bkz: bazı adamlar çok şanslı)
    bir de
    (bkz: adriana kadınsa biz neyiz?)
  • babası çocukken kredi kartını kullansın diye aynı ismi verdiği, yine babasının çok ünlü bir profesör olmasından dolayı başka bir vasfı olmayan bir adam tarafından söylenmiş söz. metin bahane, feraye-hülya derken adriana kıskançlığı tutmuş kaya'da.
    şükür bugünde hara'yı savunduk.
  • aslında gayet güzel şeyler söylemiş kendisi. dizi, film çekip sanki dünyayı kurtarıyormuş gibi çalıştığını iddia edenlerin, playback şarkı önünde saçma danslar edip kendini sanatçı zannedenlerin, twitter fenomeni olup kendinde kitap çıkarabilecek cüreti görenlerin, her boku magazin malzemesi haline getirip türk halkının en önemli sorunuymuş gibi ortaya sürenlerin dert etmesi gereken konuşmadır.

çıkıp direkt söylemiş işte ne varsa çekinmeden, helal olsun ne diyelim..

edit: kalemdefter uyardı, direk yazmışım. direkt olarak düzeltildi.
  • adam hakli. dagilin.
  • birilerini hamile bırakarak gündem olamayınca birilerine saldırarak gündem olmaya çalışan bir işsiz demeci. adam diyetisyenin işin beğenmemiş. rahmetli babası doktor olamayan bunu oluyor dermişmiş. kendi bir halt olamayıp babanın dedenin mesleğiyle övünmek kadar zavallıca bir şey de olamaz herhalde...
  • saydığı adamlar öyle ya da böyle kendilerini ünlü yapmış, para kazanmış kişiler. bu bile başlı başına bir başarıdır bence. kaya bey kendisi ne yapmış?
  • hepsi iyi güzel de;
    (bkz: doktor olamayan böyle işler yapar) nedir yaaa. *
  • adam toplumun ufak bi tahlilini yapmış şuan, gayet de haklı konuşmuş. bi şey oldum diye yazmamış, kendisini de eleştirdiklerinin arasına katmış ama bi farkla, kendine sahip olmadığı bi unvanı vermemiş.