• metrobüs zemininde uyuklayan 6 7 yaşlarındaki suriyeli çocuğa yer veren yaşlı amcanın sonrasında diğer yolcular tarafından ''neden yer veriyorsun'' diyerek tepki aldığı video kaydıdır.

videoyu izleyeyim.
  • dünyanın neresinde olursa olsun bu bir çocuk. senin ülken hakkı olmayan bir yerde savaşı körüklüyor, bu çocuk hiç bilmediğin ideolojilere kurban oluyor. sonra "neden yer veriyorsunuz?". gerçekten aklı yok fikri var bir beyan olmuş, yazık.
  • onu doğuran diye girişiyor da teyze çocuk napsın. her ne kadar suriyelilerden zerre kadar haz etmesem de çocuk olunca işin içinde insanın yüreği bir kötü oluyor.
  • ”niye yer veriyorsunuz beyefendi” diyerek kendince protesto eden bir teyzeyi içeren video. ardından suriye savaşı hakkında argümanlar vs.

sanane güzel teyzem. kendi rızasıyla oturduğu yerden kalkıyor. neden insanların eylemlerini hakir görme hakkını sürekli elinde tuttuğunu sanıyorsun?

sanane a be güzel teyzem.
  • adam gibi adamdır, iyi yapmış.
  • küçük bir çocuğa yer veren yaşlı bir adamın insanlığını sorgulayan acımasız bir kadın içeren video.
  • bir de boyle gözü kör, muhalif oldugunu sanan insan bozuntulari var. abartmiyorum, bu tip insanlarin yeryuzunde bulunmamasi gerekir. ıste dunya bu dusunce yapıları yüzünden bu kadar kirli. masum bir cocuga yer veren adami taş kalpli bir sekilde elestirmek nasil bir vicdansizliktir.
  • çocuk olmak masumiyettir.
    uyku ise yarı ölümdür. ikisi birleşince;
    mamumiyete + masumiyet katılmış olmuş.
    insanca güzel bir davranış ..
    hatta iyi anlarımda "hala umut varda diyebilirim" bu durum için.

suriyelileri sevmiyorum ama insan olduğumu unutturacak kin ve nefret de duymuyorum.
  • içi simsiyah olmuş bir adet teyze içerir.

biz, vicdanıyla övünen bir toplum değil miydik lan?
  • bir adet çocuk, eli öpülesi tonton bir amca ve bir adet yobaz(!) teyze içerir!
    yobaz diyorum, çünkü ideolojilerini insani değerlerin üzerinde tutan her davranış yobazlıktır bana göre.
    lanet olsun yobazlığın her türüne!
hesabın var mı? giriş yap