• akasya'daki mağazasının açılışı büyük bir rezalete dönüşen teknoloji devidir.

açılış olacağını sosyal medya vasıtasıyla iki gün kadar önce öğrendim. ben hali hazırda iphone kullanıyorum ama annemin telefon ihtiyacı vardı. son dönemlerde xiaomi'nin yükselişte olduğunu takip ediyordum ve sabah açılışa gittik (12:00). kapılar henüz açılmamıştı ve sanırım önümüzde 300-400 kişilik bir sıra vardı. o kadar geldik bekleyelim dedik.

mağaza kapıyı ancak 13:00'da açtı. (daha önce 11-12 gibi açılacağını belirtmişlerdi) sıra bitmek bilmedi; yoğunluk aşırıydı. mağaza açılışa yeterince kişi gelmiyormuş gibi isimlerini hayatımda duymadığım youtuberları da açılışa davet etmiş. saat 15:00'da kapıya tam yaklaştık derken youtuberlarla fotoğraf çekilmek isteyen 8-15 yaş arası çocuklar belirdi ve kapıda yığılma oldu. akasya avm'nin imajını zedeleyen bir durumdu bana kalırsa...

çocukların durumuna ciddi anlamda üzüldüm. kimi ağlıyor, kimi youtuberları gördüğü için sevinç çığlıkları atıyordu. bu çocukların sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirmediklerini düşünmeye başladım. devamında saat 15:30'a dayanmıştı ki kendimizi içeride bulduk. telefonu önceden belirlediğimiz için 5 dakikada alıp mağazadan ayrıldık.

sonuç olarak, organizasyon yönetiminin üstesinden gelemeyen mi store türkiye'ye şükranlarımı sunarım.
  • alıcı gözüyle xiaomi 12t pro'ya bakarken, arap turist geldiğinde mağaza çalışanlarının sizi siklemeyip sorduğunuz sorunun ortasında arap turistin yanına kaykılıp ürün tanıttığı, öz vatandaşına apartheid rejimi uygulayan mağaza zinciridir.

vallahi almaya niyetim vardı sikerler... 2023 martında yurtdışına çıkacak olan akrabama iphone 14 pro max + apple watch aldıracağım... oysa 12t pro + xiaomi akıllı saat almaya niyetlenmiştim...
  • özet:2saat içinde iade etmek istediğim powerbankı, açtırdınız diyerek iade etmediler

daha önce hızlı şarjı destekleyen powerbank almak üzere mağazalara baktım
    mi store'dan denedim almadım
    internetten aldım
    ancak aynı model olmasına rağmen hızlı şarj etmedi
    köyden hallice bi yerde oturduğum için değişimle uğraşmadım

dün yenisini almak üzere mi store'a gittim,
    sizi hatırladım, açtırıp almamıştınız, fark ettim internetten baktığınızı dedi
    aldım, dışarıda telefonu eski şarjla şarj edeyim dedim
    (eve gidince yenisini tam şarj edip kullanayım)
    eski power, hızlı şarj etmeye başladı
    (sabah diğer şarjın kablosu almıştım ilk kez)
    yani eski power hızlı şarj ediyor, sorun kablodaymış

döndüm mi store'a.
    izah ettim, iade etmek istiyorum dedim
    edemeyiz, açtırdınız dedi
    musteri hizmetlerine yazdim, 3 gun icinde olumlu olursa donerler dedi
  • internet sitesinden daha pahalıya ürün satan mağaza. hadi anlarım fiziksel magaza giderleri cart curt. adam ne dese begenirsiniz biz magazandan alınan ürünlere garanti bakıyoruz internetten alırsanız bakmıyoruz. sizin malınızın derdi bana mı düştü almıyorum
  • cevahir avm de bulunur ama türkiye'de kredi kartına taksit yapmadan kime ne satacağı belli olmayan tuhaf dükkandır. tek çekim ya da nakit alıyorlarmış. insanın "al! nakit, sağ elime bak" diyesi geliyor...
  • cevahir avmdeki mağazadan aldığım bir ürün yaklaşık 1 ay sonra arızalandı ürünü mağazaya götürdüğümde 4-5 çalışan 1 saat ürünle uğraşıp evet bozuk sirkecideki servisimize götürmeniz gerekiyor bizim kargo hizmetimiz olmadığı için biz ilgilenemiyoruz, ürün arızalı olduğu için de iade alamıyoruz açıklamasını yaptılar. anlayacağınız xiaomi mi storelar sadece işin satış kısmındalar herhangi bir servis hizmeti verip sattıkları ürünün arkasında hiç bir şekilde durmuyorlar. bu markaya ait beğendiğiniz bir ürün varsa bile teknik servis hizmeti sağlayan bir teknoloji mağazası aracılığıyla almanızı öneririm.
  • camdan avm içindeki mi storeden aldığım kulaklık kabusum oldu alalı 5 ay oldu 3 aydır 2 defa ustuste aynı problemden dolayı servise yolladık ama geldiğinde kulaklığa hiçbir şey yapılmadan geri gönderilmiş rezalet çözün bu işi dediğimde tuketici hakem heyetine git diyor hanımefendi mağaza sorumlusu...gidicem pekâlâ gidicem heryerede yazicam çamsanavm içindeki mi storeden hicbisey alınmaz.....!
  • antalya migros avm şubesi kasıntı çalışanlara sahip mağaza.
  • hepsiburada.com aracılığı ile aldıgım arızalı tartıyı paketi hasarli diye reddeden magaza. hepsijetpaketi tertemiz teslim aldi ustelik. ayrica kac para lan bi paket. umarim beni tuketici hakem heyeti ile ugrastirmadan kabul ederler.

edit:sözlük hepsiburada ekibi sorunu çözdü.
  • "şarj girişim toz olmuş, şarj ucum tam oturmuyor, temizleyebilir misiniz?" dedim. aldığım cevap "aşağı katta telefoncular var, onlara götürün isterseniz."

ben neden resmi bir servis varken başka telefoncularla uğraşmak zorunda kalıyorum anlamadım. türkiye'de resmi servisi olmayan x markasını teknosa'dan, media markt'tan almaktan ne farkı kaldı bunların çözemedim gerçekten. apple pahalı falan diyoruz ama şu muameleyi görmeyeceğimize eminim en azından. yazılımını da servisini de 10 numara yapıyorlar.

darısı apple alabileceğimiz ekonomilere diyelim.
hesabın var mı? giriş yap