şükela:  tümü | bugün
 • prison break isimli dizinin baş karakteri, zamanında bakışlarıyla insan öldürdüğü rivayet edilir.
 • işlemediği bir suç yüzünden idamla yargılanıp, çaresiz halde infazını bekleyen ağabeyi lincoln burrows'u kaçırmak için fox river eyalet hapishanesi'nin mimari planlarını ele geçirip vücuduna işlettikten sonra planını işleme koymak üzere kendisini bilinçli bir banka soygunu vasıtasıyla hapse, ağabeyinin yanına attırıan vefalı kardeş.

  vefalı, çünkü anne ve babalarının ölümlerinden sonra, başıboşluğu yüzünden yollarını ayırdığı ağabeyinin, hayatını tehlikeye sokarak, ona eğitimini tamamlaması için gönderdiği 90.000 doların ve peşi sıra gelen haksız mahkumiyetinin karşısında kendisini ezilmiş ve huzursuz hismetmiş; bu yüzden başarılı kariyerini de düzenli yaşamını da geride bırakarak, gözünü kırpmadan hiç bilmediği bir dünyaya, gerçek suçluların arasına dalmıştır. (zaten başvurabileceği tüm legal yollar bir bir tükenmiştir. önünde, daha önceden hiç denemediği bu riskli işe kalkışmaktan başka seçenek kalmamıştır. bu uğurda ona en çok yardımcı olacak şey paçalarından taşan zekasıdır.)

  ağebeyi gibi burrows soyadını değil, annesinin soyadını kullanır. vücudundaki dövmelerin, naklolduğu hapishanenin mimari planı olduğu anlaşılmaması için, planı 3 katmanlı tasarlayıp en üst katmanı gotik karı motifleriyle örtmüş, bu şekilde ilk bakışta sanatsal çalışma izlenimi bırakmasını sağlamıştır.

  hapishanede bulunma nedenini öğrenip, bundan faydalanmak isteyen birtakım işgüzar mahkum tarafından planı sekteye uğrasa da, amacından hiç vazgeçmemiş, planını sabırla işlemeye devam etmiştir. her türü aksiliğe karşılık bir b planı bulundurmuştur. fakat zaman ilerledikçe, abisinin asılsız bir suçlamaya değil, intikam amacıyla uygulanan bir devlet komplosuna kurban gittiğini öğrenip, lincoln ile kendilerini dışarıda bekleyen tehlikeyi de göz önünde bulundurarak kaçış planını yeniden şekillendirmiştir.

  piçimsi bakışlarından kolayca, "sıçtığınız bokun izlediği güzergahı bile ezbere biliyorum. şu dakika itibarıyle buradan elimi kolumu sallaya sallaya çıkarım, hiçbirinizin de ruhu duymaz ama acele etmiyorum, tadını çıkarıyorum" manası çıkarılabilir.

  wentworth miller tarafından canlandırılmaktadır.
 • kendisi mac gyver'in insaat muhendisi versiyonudur tebrik ediyoruz *
 • yolda gorsem sorgusuz sualsiz dalmak istedigim bir karakter. ulan ne hakkin var beni 12 saat nonstop esir etmeye, ne hakkin var bana yeni vizyon katmaya, herseyi biliyosun madem benimde bitirme tezime bir el at ulan demek istedigim, evlat olsa sevilmez baki$larla bunlari yaptin ya sana helal olsunu hakeden bir deli oglan karakteri.
 • agbisiyle nicun ayni soyadini ta$imadigini halen merak etmekteyim...

  a- eger kurtarma giri$imi cakilmasin diye soyadini degi$tirmi$se, bu mumkun mu? hapse atilan adamin kayitlari bu kadar lakayt mi tutulur?

  b- eger oz agbisi degilse, bu cengaverlik neden?

  c- eger iki yigitten biri zamaninda evlenip de karisinin soyadini almi$sa, helal olsun, ne diyim.

  edit: aciklanmi$ meger bu, kacirmi$im..

  --- spoiler season 1 episode 4 ---
  linc and michael's dad took off when their mom was still pregnant with michael, so he took her maiden name.
  --- spoiler ---
 • adam gırtlaklarken bile hooker yasasından, bilmemne kanunlarından falan yararlandığını düşündüğüm bilimsel kişilik.
  kendisinin -rahat- 3 misli ebatlara sahip ve doktoru zütme arzusuyla yanıp tutuşan zenciyi, sırtına binip gırtlaklamak suretiyle 10 saniyede etkisiz hale getirmesinin başka türlü açıklaması olduğunu düşünemiyorum. yoksa o zenci kıvamındaki birinin, üzerine arkadan çullanan tüy siklet birini yere savurması pek zor olmamalı.

  ayrıca bir fan sitesinden öğrendiğim kadarıyla bu hayvan herif chicago loyola üniversitesi'nden magna cum laude ile mezun olmuş.
 • bir sonraki adımı,düşüncesi nedir;bu adam ne hisseder,psikolojosi nedir gibi bir varsayım yapılması imkansız dizi karakteridir kendisi...diziyi izlettiren yegane unsurdur...izliyicide merak duygusunu canlı tutar,şaşırtır..zekası,çekiciliği derken hayranlık uyandırsada acınacak bir yanı vardır....
  geleceği pek bi karanlıktır..hapisten kaçsada kaçmasada...
 • artık bir şeyi de bilemesin, bir yerde de yanlış yapsın diye insanı ters istikamete sokacak kadar sinir bozucu, robotik ve de android takılan bir tür superman, spiderman, man oğlu man. gerçek hayattan ziyade çizgi romanlara yaraşacak bir karakter. ayrıca okumuş etmiş masa başı mesaisi yapmış bir çizim ve ilim irfan insanından beklenmeyecek davranışlar sergilemektedir. onca it uğursuz arasında bir nebze tırsmadan gerektiğinde sert olabilmekte - sanırsın ki hayatı boyunca sokak çocukluğu yapmış - sukunetini de hiç bozmamaktadır. çelik gibi sinirlere de sahiptir maaşallah. elinden her iş gelir, buna origami de dahil olmak üzere. eminim bonzai ile de uğraşıyordur, piyanoyu mükemmel çalıyordur, harika yemek yapıyordur, golfü de muhteşem oynuyordur. kısacası elimizde einstein'ın zekasına, batman'in bakışlarına, spiderman'in çevikliğine ve de altından bir kalbe sahip bir ubermensch , bir fevkalade i beşer var. (bkz: sen neymişsin be abi)
 • kaçış planını uygulayabilmek için vücudunun göğüs, sırt ve kollarına hapisane planını dövmeyle işlettiği söylenen karakter...

  kaçış planı için sadece mimari değil tüm katların statik ve tesisat planlarının da ayrıntısına gerek olduğu için, arkadaşın nasıl bir süperpozisyon tekniği kullandığını da merak ediyorum..

  diğer yandan daha bir kere bile ensesine ayna tutup, sırtındaki normal kat planının detayına bakarken kendisini göremediğimiz için, bizi feci şekilde kafaladığını da düşünüyorum...