• sakatlığı bu yıl basketbol oynamasına engel teşkil etmekteymiş ve türk telekom ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmesi fes edilmiştir.
    2009 yılında polonyanın turow zgorzelec takımıyla anlaşmış ve basketbol yaşantısını bu kulüpte sürdürmektedir.
    2010-2011 sezonu için türkiyeye dönerek medical park trabzonspor forması giyecektir.
  • önümüzdeki sezon için medical park trabzonspor ile anlaşmıştır.
  • o artık ali karadeniz! türk vatandaşı olup bu ismi almış. kendisini seyretmedim daha önce ama bu vatandaşlık bu kadar kolay mı alınıyor yahu ? trabzonspor ibrahima yattara'yı yıllardır vatandaş yapamıyor ama birkaç ay önce anlaştığı basketçiyi gökdeniz'in akrabası yapıyor ayrıca bu soyadı kanunundan mıdır nedir adamın wright olan soyadını hangi akla hizmet karadeniz yapıyorsunuz abi.
  • bu adamın trabzonspor gibi bir takımda oynaması,beni bir basketbolsever olarak oldukça üzüyor.rahatlıkla söyleyebilirim ki,sağlıklı bir michael wright,ya da yeni adıyla ali karadeniz,türkiye'ye son 5 senede gelen en iyi uzundur.ilk çeyreği henüz biten fenerbahçe-mp trabzonspor maçında 12 sayı 4 rebaund ile oynamaktadır.daha yaşı da geçmiş değil,umarım öbür sene çok daha iyi bir takımda görürüz onu.
  • efes'e karşı 24 sayı 6 rebaundluk bir performansla ayakta kalmayı başarmış,ancak takımının 37 sayı farklı mağlubiyetini önleyememiştir.geçen hafta 38 dakika sahada kalırken,bu hafta 40 dakika sahada kalmıştır.adam sahada kalacak yine ondan korkuyorum.takımın tüm yükü onun üzerinde.bakalım ligde tutabilecek mi trabzonspor'u.
  • basketbolcu olani tbl'nin gordugu en iyi fandimentilli uzunlardan, aktor olani kisisel tuketim tarihimin en basarili oyuncularindandir ki, bu noktada vardigim nokta ismimi michael wright diye degistirmemem icin hicbir neden goremedigim olur.
  • 1983 yapımı olan v'de de oynamış aktör.

(bkz: ziyaretçiler)

aynı dizide oynamış olan george morfogen ile yıllar sonra oz'da da bir araya gelmişler.
  • bu sezon mersin bşb.'de oynayacak. (bkz: ali karadeniz)

http://www.salsabasket.net/…right-mersin-bsbde.html
  • 3 yıl mersinde forma giydikten sonra basketbol hayatına fransa'nın cholet basket takımında devam eden emektar basketbolcu. 1998 yılında kevin garnett'la beraber dünya gençler şampiyonu olan abd genç milli takımının en skorer oyuncusuydu.
  • en son iran takımlarından petrochimi bandar forması giyen pivot.
hesabın var mı? giriş yap