• 1 krşa satılıp indirim yapılan poşetler muhtemelen takip ve israf ölçmeye yarayan sistem. bence.
  • a101de 28 tl olan bir ürün migrosta 49tl. aynı marka aynı ürün
  • bugün niğde'de bir mağazasından aldığım dove marka duş jelinin tarihi geçmiş olduğunu eve gelince farkettim 500 ml olan duş jelini 26 tl gibi bir fiyata satıyordular benim aldığım ise 500 ml+ 250 ml 13tl kampanyalı (!) bir ürünmüş aradaki fiyat farkını vermemek için sağlığınızdan vazgeçeceksiniz işin kısası ama böyle olması yerine ahlaklı bir işletmenin yapması gerektiği gibi tarihi geçmiş bir ürünü rafta tutmamaları gerekmez mi? hadi koydunuz bu dar boğazda insanları tuzağa düşürmek için kampanya adı altında pazarlamak nedir? gidiş geliş 6tl minibüs parası verdim şimdi iade etmek için bidaha vereceğim bide geri almazlarsa ne yapacağım diye endişeleniyorum. yazık ya yazık....

fatura ve ürün

güncelleme: iade aldılar
  • 31 aralık ta gidip gittiğime pişman olduğum yer. kasa sırasında tam tamına 20 dk bekledim. herkes mi yılbaşı alışverişini son güne bırakır arkadaş
  • bugün antalya'da 1 kg washington portakalı 4.5 tl ye satan markettir. geçen hafta istanbulda 3 tl ye almış olmanın verdiği şokla hayretler içinde kaldım. aynı zamanda sebze reyonunda %25 indirim yazmışlar. sanırım kendilerinden son meyve sebze alışverişim oldu.

not: dün pazarda 1.5 tl idi.
  • ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum. sadece çalışanlarından edindiğim bilgiye göre şirket yakında işçi çıkarmaya başlayacakmış. 3 bin kişi işten çıkarılacak dendi. mağazalara geçtiğimiz haftalarda bilgi verilmiş öncelik olarak verimsiz çalışanlardan başlanacakmış. tazminatlı işten çıkarılma olacağından bahsedildi şirket galiba krizi küçülerek atlama peşinde.
  • rakiplerinin 60 liraya sattığı balı 80 liraya indirimli sattığını iddia eden marketler zinciri.
  • doğaya zarar vermemesi için plastik poşetlerin ücretli olduğu uygulamada parayla sattığı poşetlerin üstünde "çevreye zarar vermez", "doğada çözünür ve çevreye zarar vermeden toprağa karışır" gibi ifadeler olan firma.

e madem çevreye zarar vermeyen poşetleriniz var, ne diye parayla satıyorsunuz?

uygulama gerçekten iyi niyetli olsaydı çevre dostu poşetlerden o ücret alınmazdı. migros gibi doğaya zarar vermeyen poşetler veren firmaların ayrıcalık tanınıp ücretsiz poşet uygulamasına devam etmek istemeleri gerekirdi. bunu istemediklerine göre 25 kuruştan alınan market payı olan 10 kuruş epey tatlı geldi demek ki.
  • poşetler malum paralı oldu 25 kuruş eyvallah

fakat en kalitesiz, kolay yırtılan ve küçük poşetleri migros veriyor (satıyor)
    madem 25 kuruş alıyorsun dandik poşetlerini değil o sanal markette verdiğin sağlam poşetleri vereceksin ki insanlar adam gibi taşısınlar.
    metro marketleri hep paralı poşet veriyordu ama kaliteli sağlam işe yarayandı.

not: bim şok poşetleri daha büyük ve daha sağlam.

yetkililer inşallah bu duruma el atarlar yoksa müşterileri sırf bu nedenle muadil marketlere geçer...
  • poşet nedeniyle muadil marketlere geçmekle tehdit eden müşterilere sahip firma.
hesabın var mı? giriş yap