şükela:  tümü | bugün
 • bir orgutun etkin uyesine verilen ad.
 • nargile master.
 • korku filmi senaryosu yazabilir dediğim guncem com insanı
 • ışık üniversitesinin sıkı kahve ve cıgara tüketicilerinden, iri yapılı koca gönüllü leziz bir anadolu taraflı, eski öğrencisi cem ile dalaşmaları şahanedir.. safranbolu'nun da altını üstüne getirmiştir bu şahıs, bi de koca otobüsü 40 dakka bekletip, nerde bu bee derken biz agzında cıgara salına salına gelebilecek kadar da gamsız bir baykuştur.
 • kızmayı denesem de başaramadığım kardeşim..

  kahve sözü var.. şımarıklık yapıp yanına bir de elmalı nargile istesem bana asla hayır demeyeceğini bildiğim, sevdiğim insan evladı..
 • tdkya göre:
  1. bir düşüncenin, bir görüşün başarı kazanması için savaşan, mücadele eden kimse.
  2. bir siyasal örgütün etkin üyesi.
  3. mücadelesini zor kullanarak ve yasa dışı yollarla yapan taraftar.
  anlamları bulunan sözcük.
  buna göre, bizim medyanın "israilli askerler ile filistin militanları arasındaki..." şeklinde başlayan haberlerini okuyunca kavramları karşılayan kelimeleri seçmenin önemi daha belirgin şekilde ortaya çıkıyor.
 • türkiye'de hükümet politiklarından ziyade liderlere biyad eden topluma verilmesi gereken sıfattır. bir yanda bir partinin lideri çıkar işsizliği bitireceğini iddia eder, diğer lider "kurusıkı sallıyorsun, formülünü söyle" diye cevap verir. buradan çıkarılacak sonuçlar bize militanlığın ne demek olduğunu en güzel şekilde açıklar;

  1- ülkeyi yöneten başbakan ülkesindeki fakirliğide, işsizliğide tek cümlede kabul etmiştir.
  2- bu sorunlar ile ilgili öyle bir çıkmaza girmiştir ki başbakan, "herkes bana 1 lira verse ne zengin olurum lan" çocukluğunda "her işveren bir işçi alsa işsizlik biter." diyerek kendi formülünü açıklamıştır.
  3- iş bu yeni lider de işsizlik sorunu ile ilgili planlarını tabii ki öyle açık seçik yayınlamaz çünkü kopya çektirtmek istemez. ha bu şartlarda ne kadar işsizliği yeneceği halen biz halk içinde meçhuldur.

  liderler böyle birbirlerini yiye dursun, bu haberlere yorum yapanlar sayesinde militanlığı açık seçik görüyoruz;

  "açıklasında görelim bakalım, sayın başbakanımız çözemedi o mu çözecek sorunu ehe ehe"

  bu ne lan? bu kadar koyun bir millet olmak başlı başına sorunken bu içi bomboş militanlık ne demek? arada ezilen, psikolojisi bozulan ve fakirleşen sen ve benken nasıl böyle şeyler yazılabiliyor ve konuşulabiliyor inanılır gibi değil.

  bu tip insanlara müstehak diyerek konuyu kapamak mümkün değil. netekim bu boş beleş militanlık halinden acilen insanları uyandırmamız gerekiyor. insanlar bulundukları safları eleştirebilmeli, eleştirilmesine açık olmalıdır. en basit eleştiriye hakaret olarak bakan bir başbakanın varlığına katlanan, milyonlarca oy veren insanlar olsa olsa militandır, vatandaş olamaz.
 • http://militan.net/

  militan örgütlenmesinin sitesidir..

  işçi sınıfı devrimcilerinin okunması gereken yazıları sahip bir sitedir.
 • ana sayfalarından anladığım kadarıyla kendilerini troçkist olarak tanımlıyorlar.

  http://www.militan.net/

  "bir münir özkul filmi işığında lenin’de “öncü işçi” kavramı'nı "tartışmaları da entersan

  http://www.militan.net/?p=1563

  (bkz: öncü bir işçi olarak yaşar usta)
 • bir çok hassas konuda uzun uzun makale yazan ve bilgilendiren site.

  (bkz: kürt sorunu)

  (bkz: ergenekon)

  (bkz: 12 eylül)

  daha gider bu.

hesabın var mı? giriş yap