• 2 hafta boyunca ligden, takımından uzak kalmaya sebep olan ara. yani sadece süper lig değil seyir zevki yüksek olan tüm liglerden mahrum kalıyorsun. yanılmıyorsam bir ara maçlar çarşambaları oynanır haftasonları normal lig rutini devam ederdi. böle bir şey geri gelse hiç fena olmazdı.
  • sömestr tatili gibidir
  • kalitesiz türk liginden kalitesiz türk milli takima gecen ara.
  • her ligi etkilemez. örn . yarın tff 2.lig maçları oynanacak.
  • 10 - 13 ekim arasında oynanacak maçlar için verilecek ara bir çok takım için yeni antrenör bulma zamanıdır.. bunlardan biri de fenerbahçe olabilir.
  • futbola dair en berbat uygulama.

hele boktan hazırlık maçları nedeniyle verilen aralar var ki, bir an dalgınlıkla kumandayı alıp "bizim maç bugün müydü, premier lig'de, la liga'da kim ne yapıyordu?" diye dolanayım derken o hafta futbola dair tek şeyin atv, tv8, trt spor gibi kanallardaki renksiz tiplerin kendilerini eğlendirdiği milli hazırlık maçı olduğunu görmek futboldan soğutur insanı.

bu konuda ayrıca (bkz: milli maç aralarının getirdiği hiçlik duygusu)
  • nefret ettiğim aradır. tam lig başlamış hem oyuncular hem biz seyirciler takımımıza olan hasretimizi gidermişiz tak milli takım arası, tam ligler almış hızını gidiyor, heyecan ve seyir zevki had safhada tak milli takım arası. abicim ne iğrenç bi şey bu ya. yok mu bi çözümü? şampiyonlar ligi olmayan haftalarda oynansın hafta içinde bitsin gitsin. ne bu böyle ya hu? futbola vurulan en büyük darbedir bu milli takım arası. kapitalist sistem size sesleniyorum. milli takım grup elemelerini futbolla kafayı yemiş %5 bilemedin %10'luk kitleden başka izleyen yok. boşu boşuna kazanacağınız yayın gelirlerine kendi elinizle ket vuruyorsunuz. bulun buna bir çözüm, futbol kulüp takımlarıyla futboldur. dünya kupası ve avrupa kupası dışında kimse takip etmiyor milli maçları aq anlayın artık. kendi kendinizi yiyiyorsunuz ya. siz değil miydiniz pazarlama dehası? nerde abicim beni şu 10 günlük süreçte futbola bağlayacak güç? halbuki koysan bi premier lig maçı, koysan bi sağlam bundesliga maçı gider cipsimi kolamı alır, dünyanın parasını bayılıp aldığım formamı giyer keyifli keyifli izlerim maçımı. yanlış yapıyosunuz kapitalist sistem. bak almadım cipsimi. formam da çekmecede yatıyor hiç yıpranmadan. yenisini almama hiç gerek yok yepisyeni valla. giyseydim ibrahimoviç formamı dökseydim cips kırıntılarını üzerine az mı yıpranırdı? bunları da ben söylemiyim artık.
  • tiksindiğim aradır. allah o aranın belasını versin.
  • en sevmediğim şey ne doğru düzgün milli maç heyecanı oluyor ne takımımızı izleyebiliyoruz yapın şunu devre arasinda adam gibi izleyelim kadro sınırlaması 33 falan yap takımlar eldeki oyuncularını rahatça kullansın bir ton sakatlık ile ligin ve her şeyin amina koyuyor zerre zevkte vermiyor bir de takimimizdan uzak kalıyoruz
  • avrupa eleme aşamasında maçların 6'sı tek yılların mayıs sonu haziran başı, kalan 4 maç da ikişerden kış dönemine aktarılarak çözülebilir. ligin akıp gitmesine engel oluyor hakikaten. kasım ayında da var bundan.
hesabın var mı? giriş yap