• millet yavaş yavaş akıllanmaya başlıyor dedirten düşüştür.
  • "milli piyango çekilişinde şaibe olduğuna inanan kesimin yüzde 74 olması" şeklinde anlaşılabilir durum. ikidir malum biletleri görüp "boşver 30 lirana* yazık" diyorum.

şimdi birileri çıkıp 30 liraya zengin olma hayali satın alıyorsun da diyebilir. haksız da değiller ama ne gerek var? gider 1 aylık film/dizi sitelerine üyelik alır, beni hayallere götürecek nice film, dizileri izlerim daha iyi.
  • geçen senenin kazananının parasını almaması, milli piyango'nun özelleştirilmesinden sonra vatandaşların güveninin azalması gibi etmenlerin sonucu olarak gerçekleşen durum. bence de bu sene kimse almasın zaten. muhtemelen yandaşlardan birine çıkacaktır yine.

edit: kaynak soranlar olmuş. bir haber sitesinin instagram sayfasında gördüm ama google'da buldum:

kaynak
  • güven kaybı kaynaklıdır.

klasik akp öngörüsüzlüğünün yansımasıdır.

bu davarların anlamadığı - milli piyango gibi kurumların belli bir marka değeri vardır. bu marka değeri güven temellidir. sen gidip böyle bir kurumu üç otuza haraç mezat yandaşın tekine satarsan, bu marka değerinin temelini oluşturan güvenin üstüne pantolonu indirip bi güzel sıçarsın. güvenin içine sıçılınca da marka değeri buhar olur uçuverir. ondan sonra kurumun yaptığı iş ve geliri taş gibi düşer, sen de ofisindeki mobilyalarından başka hiçbir değeri kalmamış bir kurumla sik gibi ortada kalırsın, harcadığın para, yatırım, değer, vb. de götüne kaçar.
  • umutlarımızı bile elimizden almalarından kaynaklı durum.
  • kumarın bile tadı kalmadı azizim dedirten istatistik
  • kalan %26 halen neden alıyor onu düşünmek lazım...

(sazan editi: bazı aritmetik sazanlar kalan nasıl %26 olur demiş.
    tamamı almadığında %100 düşmesi gerekirken bu kesimden %74 ü almamış, ondan kalan kesim için de %26 ifadesini kullandım... boşuna dert etmeyin, neye oranladığınıza göre yüzdenin değişeceğini bilecek kadar matematik biliyorum...)
  • hiç şans oyunu oynamadığı halde, her yılbaşında bir çeyrek bilet almayı alışkanlık edinmiş olan şahsımı bile yılbaşı çekilişinden soğutmuşlardır. geçen sene almadım bu sene de almayacağım hatta bu sistem devam ettiği sürece hiç bir zaman almayacağım. . o biletin benim gözümdeki anlamı, aldığım günden yılbaşına kadar kendimi ikramiye kazanmış gibi hissedip sahte olduğunu bildiğim halde bir hayal kurmaktı. hayallerimiz bile gitti emeği geçenlere çok teşekkürler.
  • düşmesinden ziyade hala alan %26’nın nasıl bir kafa yaşadığını merak ediyorum. demirören’e bağış yapmak enteresan kafa olsa gerek!
  • yeni sahipleri yüzündendir.
hesabın var mı? giriş yap