• etsinler aga, madem vatanseverler, vatanları için top koşturuyorlar ne diye para aliyorlar, ustelik aldıkları paraların karşılığını da vermiyorlar.

hani bir ürün alırsın, ürünü beğenmezsen iade hakkın olurya, tamam, oynadılar basarılı olamadılar, o halde versinler hepimizin vergilerinden elde edilen paraları, ondan sonra desteğe devam.

edit: imla, bu kısım beni imla hatalarımdan dolayı hunharca eleştiren, asıl mevzudan sapan arkadaşlara:
    yahu bilmeden konuşmayın, benim annem türkçe öğretmeniydi, üstümde sigara söndürüyordu her imla hatası yaptığımda, de ve da ları ayrı yazdığımda, ıslak halatla dövüyordu, travma oldu bende, 20 yıldır azerice görüyorum rüyalarımı.
    imla hatası yapmadan duramıyorum anladınız mı? böhühöhoğü

edit 2: biraz iyiyim şimdi, sağolsun arkadaşlar mesaj atmış, "yapma olum geçti o yıllar diye"...neyse mevzu şu: bazı arkadaşlar vergilerimizden çıkmıyor o paralar diye güzel bir noktaya değinmişler.

cevabım: aga versinler yine de ya, yemesinler o para onlara kalmasın, azıcık vatanseverlerse, derneklere vakıflara her kuruşunu bağışlasınlar, la ilk halinde entarinin geri verin paramızı derken hepimizin hesabına pınçik pınçik yatırılsın demedik herhalde, devlet alsın o paraları onlardan, yönlendirsin bağış şeklinde ihtiyacı olan kişi (şehit ve gazi aileleri) ve kurumlara.

edit 3: @zgrdnzbrt a7x adlı yazar arkadaş, #61241959 entrysinde bahsetmis, bir link vermiş, imza kampanyası başlatılmış meğer.

linki buraya da kopyalıyorum. ahanda buraya

edit 4: başlığı açarken şarjım bitmek üzereydi, gözümden kaçmış, bir yazar arkadaş benden önce açmış aynı mevzuda bir başlık, sağolsun kibarca mesaj attı belirtti, özürlerimi iletip, yetkili arkadaşlar taşıma konusunda yardımcı olabilirlerse sorun da çözülmüş olur.

arkadaşın açtığı başlık ve entarisi:
    (bkz: #61224075)

bu da arkaşın nicki: @siyahbeyazfotograf

edit 5: bazılarımız işi sulandırmaya çok meraklı; mevzu nedir bunu sormalı kendisine: mevzu o paraların bizlerin vicdanına dokunduğu ve çok fazla olduğu, şehit ve gazi ailelerine yada benzer çevrelere bağışlanması gerektiği. milli dava ise milli davanın kralını mehmetçik yapıyor, madem milli takım da milli dava, bedavaya oynasınlar.
    bazı yazarlar ise zeka ve bilgisini göstermeye hevesli anlamsız durumlara sokuyorlar kendilerini, mevzudan uzaklaşıyorlar: yok efendim, futbol bu kaybetmek de var kazanmak da, yok efendim imla hatası yapmışsın, yok efendim vergilerimizden çıkmıyor o para, loto piyango vs den çıkıyor. ya koçum bak tamam sen zekisin, bilgilisin, ama salak durumuna düşüyorsun mevzuya odaklan. sen itiraz edince şunu demiş oluyorsun: futbolcular çatur çutur yesin o parayı, şehit ve gazi ailelerine vermeyelim.

son olarak cumhurbaşkanımız, biz söylesek bizi dinlemezler, siz bir teklif etseniz milli takıma, sizi dinler verirler parayı, bakın zaten ihtiyaçları yok, ayrıca ekonomiden anlayan insansınız, principal agent problem var iktisatta, parayı en son başarı yani gerçek başarıya ne bileyim çeyrek finale kalmaya koşullu vermek lazım, uğraşsınlar diye.
  • madem kimseye kendilerini kanıtlamak zorunda değiller, madem eleştirenler haksız bagislasinlar primleri gazilere şehit ailelerine. hani milliyetçiler ya ondan ötürü.
  • kampanya bir yana, bundan sonra milli takıma gidecekler para almasın.
    kupa kazanırsanız belki. ama oynadılar diye para verilmesin.
    milli takıma seçilen adamları da içinde bir miktar ruh olanlardan seçsinler.
    içi kof, isteksiz, gelene geç, gidene şükür diyen adam oynamasın.
    oynamasın arkadaş.
    aldıkları paraları da bir yerlerine müsait bi şekilde nokta nokta...
  • hak edilen para geri verilmez, protesto edelim derken saçmalamanın alemi yok...

2018 dünya kupası elemelerinde gruptan çıkana kadar maç başı prim sik sok almasınlar bari bu zor değil!
  • milli takım forması giydi diye neden aferin parası veriyorlar ki.

milli takım futbolcunun vatan borcudur arkadaş madem askere gitmiyorsun paşa paşa borcunu ödeyeceksin.

ha bir başarı elde edersen eyvallah göklere çıkartırız paranı da alırsın.
  • zaten kendileri için milli takima secilmis olmak bir vitrin görevi görüyor, değerleri artıyor, hatta iyi oynarlarsa iyi takımlara transfer olasılıkları artıyor. hayır bir de üstüne neden para alıyorlar, hadi alıyorlar, arkadaş, nasıl paralar dönüyor öyle.

bir de milli takım diyorsun reklamlarla milli duyguları ateşlendiriyorsun, ee aga bedava oynasana.

aldıkları paralar cogu insanın ömründe hayal edemeyecekleri paralar, hatta duyduğunda içi sızlıyor insanın.

verin paramızı geri la

edit: yav imla imla ha off.
  • hatta tff'nin götürdüğü 900+ kişi de kendi masraflarının parasını versin, cebimizden çıkmasın diyerek artırdığım öneri.
  • kesinlikle desteklenmesi gereken kampanya.
    mnk yuzsuzleri.
  • birçok insanın yanılgıya düştüğü bir noktaya açıklık getireyim. milli takıma, fatih terim'e, teknik heyete ve fransa'ya giden 650 kişilik gereksiz insan topluluğuna parayı tff öder. tff parayı yukarda yazıldığı gibi milletin parasıyla değil; iddaanın kulüplere ödediği paranın %15'ini, kulüplerin müsabaka gelirlerinin %10'unu, digiturkün kulüplere ödediği paranın %10'unu ve pfdk'nın kulüplere kestiği cezanın tamamını hacılayarak kazanır ve ona buna hesapsızca dağıtır. dünyada futbola harcanılan para/futbolda elde edilen başarı oranlamasında açık ara en büyük orana sahip ülke türkiye. yani görüldüğü gibi bütün enayilik, milli takımı karşılıksız seven siz değerli kardeşlerimde. fatih terim kampanyayı görünce purosunu yakar, derin bir nefes alır, dumanı üfler, kampanyana da götüyle güler.

kısacası önce paraları kaptırıp, sonra da paramızı geri verin ya da en azından şu vakfa bağışlayın diyorsunuz. paracıklar gitti. bugüne kadar faydalı işlere harcamak yerine karşılığını alamamak uğruna futbola harcadığınız milyonlarca dolar; buse terim'in gardrobuna, asena erkin'in lamborghini'sine, arda turan'ın villasına gitti. bundan sonra madem ki aklınız başınıza geldi kampanya falan başlatıyorsunuz güzel, o halde aylık 80 lira isteyen digiturk'e, bir maç biletine 100-150 lira isteyen kulüplere, bu paranın karşılığında ne alacağınızı parayı kaptırmadan önce soracaksınız..
  • ama bizi yuhaladılar o yüzden biz hakettik bu paraları diyerek topuk yapacaklarına adım gibi eminim. ya da hiç gerek yok görmezden geleceklerdir. bizim memlekette onur gurur falan hep lafla olan şeyler. icraate gelince vın...
hesabın var mı? giriş yap